nie raportuje 5.8.15

Zaczęty przez Borsook, 04 Kwiecień 2007, 13:24

Borsook

Przeinstalowalem ostatnio menagera na 5.8.15 zeby zobaczyc czym to sie je i je problem  :?
Probki pobiera, przelicza, odsyla ale nie raportuje. Jak daje w projekcie zaktualizuj to menager stoi, nic nie robi. Wczesniejsze wersje to w komunikatach pisaly ze jest zadanie, ze laczy itd. a tu nic, jakbym nic nie zrobil  :(  Nie mam zrobionego zadnego pliku konfiguracyjnego, moze to od tego zalezec? jak tak to co tam wpisac?

bartsob5

nie bede ci tlumaczyl, bo lektura tej strony powinna ci wystarczyc... ja sie na przyklad wczoraj dowiedzialem kilku fajnych rzeczy, ale jeszcze nie mam czasu na testowanie..

Bober

Mnie się nie wydaje żeby to była kwestia braku pliku konfiguracyjnego. Ale on może pomóc bo można wymusić podawanie bardzo wielu komunikatów - może się dzięki temu dowiesz co jest nie tak.
Czy ten objaw dotyczy wszystkich projektów?
Mnie się zdarzało, że nie mógł zaraportować w RCN ale wina była wtedy po stronie projektu.
Niestety nie używam 5.8.15 i nie mam lepszych pomysłów na tym etapie  :P

Borsook

wkurza mnie ten menager :twisted:  nie doszedlem wtedy do tego i wrocilem na 5.4.11 bo tam wszystko chodzilo normalnie. Ale jako ze chcialem cos policzyc w neuronie to musialem zainstalowac nowsza wersje i znowu jestem w kropce.
Licze na tym kompie docking i neurona. Ustawilem buforowanie na 5 dni dla bezpieczenstwa bo niekiedy nie ma dluzej neta a ja co chwila nie mam dostepu do tego kompa. Nasciagal jednostek docking i jedna z neurona i przez dwa dni liczyl tylko docking choc deadline maja w ten sam dzien. Drugie to wszystkie jednostki przeliczone sa jako odeslane a nie zaraportowane co mnie denerwuje bo klient sie wykrzaczy i jednostki szlag trafi :evil:  moze jakbym zmniejszyl buforowanie to by czesciej aktualizowal ale wtedy moglby zostac bez pracy. Czytalem te teksty o cc_config ale nic co by moglo mi pomoc nie znalazlem.
Moze macie jakis sposob na to? Jak to u was wyglada na nowszych menagerach bo po 5.4.11 chyba wszystkie sie tak zachowuja.

Bober

W oficjalnym managerze wciąż nie ma opcji "raportuj zaraz po odesłaniu", która jest w klientach Crunch3r'a. Neuron powinien iść na kliencie 5.9.0

Borsook

czyli jesli zainstaluje nakladke cruncher-a na tego menagera to powinien raportowac od razu, czy instalowac 5.9.x i na tego nakladke.

ps. jakbym mogl prosic jakiegos linka do stronki z tymi optymalkami

Bober

Skorzystaj z tej wersji instalacyjnej
Nie wymaga wcześniejszej instalacji wersji 5.8.*
Z tego co wyczytałem opcja "report results immediately" jest po prostu w niego wbudowana i nie trzeba jej ręcznie włączać. Powinno działać od razu.

Borsook

ok ruszylo, dziekowka :)

MarekZ

Cytat: "Borsook"(...) odeslane a nie zaraportowane co mnie denerwuje bo klient sie wykrzaczy i jednostki szlag trafi :evil:  moze jakbym zmniejszyl buforowanie to by czesciej aktualizowal ale wtedy moglby zostac bez pracy. Czytalem te teksty o cc_config ale nic co by moglo mi pomoc nie znalazlem.
Moze macie jakis sposob na to? Jak to u was wyglada na nowszych menagerach bo po 5.4.11 chyba wszystkie sie tak zachowuja.

Co do wykrzaczenia się klienta, to odesłane jednostki są bezpieczne, no chyba że się wykrzaczy w ogóle system plików. Tzn. do tej pory byłem o tym całkowicie przekonany, czyżbym był w błędzie?

Co do problemu z logiką podziału zadań w sytuacji zbliżającego się deadline'u mogę powiedzieć z własnych doświadczeń tylko tyle, że w wersjach 5.9.6-5.9.10 nadal nie działa to całkiem okej. Dziś musiałem wstrzymać wszystkie projekty oprócz Einsteina, bo na noc chciałem wyłączyć kompa, a Menadżer chyba myślał, że komp w nocy będzie chodził i by mi się 2 unity przeterminowały, bo Menadżer beztrosko przydzielał czas dla innych rzeczy aby dostosować się do proporcji przydziału zasobów z Preferencji.

Jednak najlepszy obecnie sposób to ustawienie sobie małego poziomu bufora.