Boinc i przydzielona mu moc obliczeniowa .

Zaczęty przez Szczur, 19 Lipiec 2015, 22:01

Szczur

Witam , mam pewien dziwny mankament z programem , mianowicie zastanawiałem się dla czego gry i programy się tną w regularnych odstępach czasu zależnych od tego ile program dostanie mocy obliczeniowej . I oto co odkryłem :
mianowicie jak przydzielę mu 20 % mocy obliczeniowej procka to zamiast wykorzystywać go na maksymalnie 20 %  wykorzystuje go chwile na około 15% do 20% i robi krótkie regularne skoki do 100 %  :boing: . Wygląda to tak jak na video :

https://www.youtube.com/watch?v=SOebpDDQRWA&feature=youtu.be

Czy jest sposób aby te krótkie skoki do 100 % wyeliminować i zatrzymać go na tylu ilu ustawiłem ?  :dunno: wtedy mógłbym spokojnie dać nawet 50 % podczas mojego korzystania z kompa  :)

tito

Sposobu nie ma na to.
To właśnie tak ma działać. Jeśli masz system wieloprocesorowy możesz ograniczyć ilość jajek dla BOINCa. Względnie wstrzymywać BOINCa na czas gry.

pawg

Najskuteczniej jest ograniczyć "liczba używanych procesorów" na 50%



matszpk

Tak działa dzielenie czasu w kliencie BOINC. Częstsze skoki (np.: 100 razy na sekundę, tak żeby były niewidoczne) oznaczałyby więcej przełączeń i więcej strat przez przełączanie zadań. dlatego twórcy boinca postanowili tak ustawić dzielenie czasu a nie inaczej. możesz zamiast tego ograniczyć liczbę użytych procesorów, tak jak radzi Ci pawg.

Szopler

Najlepiej ustawić listę aplikacji dla których BOINC wstrzymuje obliczenia.

Troll81

alo palcem wstrzymać na czas grania. Niestety z BOINC lubi jeść procka i ram....

c_RaSz

Nie do końca w temacie, ale lepszego nie znalazłem więc...
ad rem: spośród 4 domowych kompów — oczywiście najbardziej oblężony jest najsilniejszy z nich. i ma też założone osobne konta użytkowników, a zaś oni mają do BOINCa różny stosunek / poziom niechęci  :p_arr:  -->    :bad:  I w związku z tym warto by móc ustawić indywidualnie niektóre ważne parametry przetwarzania tak, aby ono było w pełni tolerowane: i przez zapaleńców, i tych, którym BOINC (jak twierdzą) zamula komputer.
I z tym ustawianiem jest pewien problem, bowiem choć część parametrów da się ustawić dla każdego usera osobno (inne wartości), to jest też trochę tych ustawień takich, że są nieodwołalnie wspólne: np ilość rdzeni, ilość pozostawionej pamięci, czy to, jakie obciążenie procesora przez działania użytkownika — wstrzymują BOINC'owanie.
Zgaduję (chyba nie bezpodstawnie) iż tu-czytający mnie koledzy — wpływu  :attack: na powyższe mieć nie będą? No ale może ktoś mi podpowie, że np. Boinc-tasks takie możliwości daje? Co robić droga redakcjo?
Pozdrawiam, i leeecę

Ósemka

Cytat: c_RaSz w 12 Grudzień 2015, 14:46
I w związku z tym warto by móc ustawić indywidualnie niektóre ważne parametry przetwarzania tak, aby ono było w pełni tolerowane: i przez zapaleńców, i tych, którym BOINC (jak twierdzą) zamula komputer.
Chyba trzeba będzie zrobić na dysku fizyczną kopię BM dla każdego użytkownika z osobna, poustawiać odpowiednio i odpalać je poprzez skrót w Atostart (jeśli masz Windowsa) bo jeśli dobrze pamiętam to Autostart jest indywidualny dla każdego usera.
Folding@Home - Team Poland [276]