[kupię] 250k punktów w ATLAS@home

Zaczęty przez tito, 26 Lipiec 2015, 10:05

tito

Jak temat mówi - nie mogę jakoś u siebie tego ścierwa skonfigurować i zmusić do pracy.
Na handel mogą być punkty z dowolnego windowsowskiego projektu względnie GPUGrid. Szczegóły do odgadania na priv.

Troll81

Atlas chyba wymaga 64bitowego wirtualboksa. I 64bitowego windowsa. Masz takowego.

tito

Mam.
Dziś próbowałem 3 raz w przeciągu 12 miesięcy. Nie mogę się dołączyć i tyle.
Stąd wątek.

Szopler

Manager BOINC też 64 bit? W BIOS VT włączone?

LQG

Poza tym potrzebny VirtualBOX 4.3.12 oraz do 4GB na WU. Próbujesz dołączyć przez BAMa czy bezpośrednio z BM?

tito

VB próbowane kilka wersji. Zalecane na forum i inne. Nawet wersję 5.0 która działa dla ludzi po utworzeniu app-info. Mam w systemie 8 GB nawet 1 WU nie chce się zacząć liczyć.
Oczywiście dołączam bezpośrednio z BM i wszystko idzie ładnie. Ściąga WU itd i wywala po paru sekundach. Triki z forum u mnie nie działają.
Dlatego zrezygnowałem z osobistego liczenia Atlasa. W najgorszym przypadku nigdy swoich 250k nie osiągnę.

tito

Niech ktoś się zlituje! Na drugim hoście zaczęło liczyć -> obciążenie procesora 0%, użyty RAM 40MB po 8h 90% i zwalnia.
Nigdy tego nie policzę! Help.

LQG

Hmmm... Z ATLASEM@h były problemy lecz od wersji 1.37 ustały (przeszli na wrapper bez snapshot'ow, jedyny minus po zapauzowaniu i restarcie WU często liczy od początku). U mnie działa na W7x64 i W8.1x64, VirtualBOXie 4.3.12 z ExtensionPack (nigdy nie instalowałem nowszej wersji z/w na vLHC). Sprzęt: L5410, X5650, i7-2600, i7-4770; RAM od 4 do 24GB; VT-x a jak jest to VT-d włączone w BIOSie. Od czasu do czasu pojawia się zawieszone WU (ponad 5-6h) które przerywam ale ogólnie jest w porządku. Ile masz przestrzeni przydzielone na HDD?

tito

To dedyk - więc 90% dysku ->400GB
CPU xeon1230v2 8GB RAM
Próbowałem różnych BM i VB. Efekty są od error po ~60 sekundach do niekończącego się liczenia. Bez względu na liczbę WU, bo nawet 1 WU próbowałem puścić i to samo.
Póki co przestaję próbować. Jeśli ktoś będzie chciał dokonać wymiany pkt to jestem chętny. A teraz będzie liczył asteroids.

LQG

#9
Dodam jeszcze że BM mam w wersjach 7.4.36 oraz 7.4.42. Na 8GB równocześnie 3 max. 4 WU ATLASa, resztę watków dociążyć projektem o małym zajęciu RAMu (osobiście próbowałbym uruchomić: 3WU ATLASa, 2WU vLHC, 3WU LHC Sixtrack i POGSa jako rezerwa "zero resource share").
Może system masz skopany? Sprawdzałeś na świeżym systemie na innym dysku?

Peciak

W biosie wirtualizacja jest włączona?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

tito

Tak - gdzieś to doczytałem i włączyłem (to było przy poprzedniej próbie - efekt taki, że żaden  :deadman:  )
Zresztą teraz wyjazd i temat będzie leżał.

Dario666

Z moich notatek wynika, że jeden WU wymaga minimum 3,5 GB RAM-u, bo w trakcie liczenia próbki puchną i jak brakuje im pamięci to się wieszają. Pamięci dyskowej dla BOINC potrzebują min. 12,5 GB.

tito

Wszystkie warunki spełnione. Ale i tak dziękuję za sugestie.

LQG

Widzę że w końcu zbierasz punkty, ruszyło u Ciebie bez ingerencji na wrapperze 1.38 czy jakoś inaczej?

tito

Jakoś inaczej :) Ktoś się ulitował i mi liczy.

tito

No i za 4tym razem po dołączeniu się ruszyło...
Ktoś wie, czy się coś zmieniło w aplikacji?
Teraz tylko jakieś 90dni jeśli nie będzie przestojów i osiągnę checkpoint.

KrzychuP

Cytat: tito w 14 Kwiecień 2016, 19:13
No i za 4tym razem po dołączeniu się ruszyło...
Szczęściarz.  :P
U mnie dalej nie chodzi.

tito

Coś sobie przypomniałem -poprzedni,gdy nie mogłem liczyć Atlasa miałem 2 instancje BOINC zaś próbowałem liczyć na tej dodatkowej (niedomyślnej). Później zamieniłem katalogi i na domyślnym ruszyło. To nie Twoja sytuacja?
Bo jeśli nie, to się poddaję.

AL

U mnie jak działało to działało na obu instalacjach boinc i na głównej i dodatkowej. Ale po pewnym czasie z dnia na dzień po prostu przestało i nie działa do teraz.