Nowa aplikacja

Zaczęty przez krzyszp, 13 Sierpień 2015, 17:37

krzyszp

Pierwsze, testowe WU dla nowej aplikacji jak na razie liczą się poprawnie. Jeżeli cały test wyjdzie zadowalająco, to wkrótce wypuszczę ok 50-100k próbek.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler


Troll81


krzyszp

Poszło na serwer "trochę" WU do wzięcia.
Jako, że wydłużył się czas liczenia próbek, to również punktacja trochę poprawiona.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Onegdaj podpiąłem się pod Universe@  — ale potem już tylko zaciskałem zęby, bo okazało się, że ma to-to wymagania baaardzo wyśrubowane. Checkpoint'y są niezwykle odległe od siebie, i przy każdym zgaszeniu maszyny — do piachu szły całe... godziny! Stwierdziłem, że doliczę to, co już zacząłem (a potem sobie odpuszczę), ale aby to osiągnąć to w ogóle przestałem gasić PC-ta, i szedł 3 dni around... Czy po wejściu tej "nowej aplikacji" checkpoint'y są częstsze? No bo już to, że "wydłużył się czas liczenia próbek" — jednak nie zachęca... Tyle, że z poprzedniego kontaktu z projektem wiem, że punktuje bardzo szczodrze. Ale ważniejsze dla mnie jest to, iż temat mi się wydaje ciekawy i ważny, więc chętnie bym za-uczestniczył ponownie...
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Już od dość dawna checkpointy są dość częste :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Częste? Czyli co ile można się checkpointów spodziewać? No bo nie chce mi się próbować na własnej skórze (CPU time)...
Ale na razie i tak tego nie wezmę na swą leciwą maszynę, poczekam trochę, gdy już nowa  :boing:  będzie działać...
Pozdrawiam, i leeecę

necavi

c_RaSz
Cytatpoczekam trochę, gdy już nowa  :boing:  będzie działać...
Tego serdecznie wszyscy ci życzymy!

PS. Co to znaczy nowa? Jaki konfig? Pochwal się...

krzyszp

Cytat: c_RaSz w 21 Sierpień 2015, 23:01
Częste? Czyli co ile można się checkpointów spodziewać? No bo nie chce mi się próbować na własnej skórze (CPU time)...
A to już zależy od maszyny...
Checkpointy są co 1000 powtórzeń pętli głównej, zaś całe WU ma tych pętli (obecnie) 20k, więc jest 20 checkpointów na WU (co 5%).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

W przyszłym tygodniu na serwerze wylądują co najmniej 3 nowe aplikacje, z różnymi zestawami WU.

Obecnie mam już kody źródłowe, czeka mnie kompilacja i przeliczenie czasów, żeby dostosować punktację, oraz napisanie generatorów zadań do nich... To wszystko potrwa kilka dni, więc bez pośpiechu :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

 :respect: i czekamy :)

krzyszp

Pierwsza z trzech zapowiadanych aplikacji i pierwszy faul...

Niestety, testy poza managerem nie pokazują niektórych problemów. W nowej aplikacji źle działa pasek postępu - pokazuje od razu 100% i w związku z tym nie wyświetla się prawidłowo czas do końca... Niemniej, powinno iść ok.
Na moim E3-1230v3 aplikacja powinna zająć ponad 3 godziny (mniej na maszynach Linuksowych)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

A nie można w jakiś sposób pomóc ?

Na przykład Supertajny projekt na hasło gdzie przeliczalibyśmy kilka próbek, w celu testu i określenia punktacji


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 07 Listopad 2015, 06:06
A nie można w jakiś sposób pomóc ?

Na przykład Supertajny projekt na hasło gdzie przeliczalibyśmy kilka próbek, w celu testu i określenia punktacji
Było takie coś... Serwer testowy się nazywało... niestety, skończyły mi się możliwości, żeby ze swoich pieniążków to utrzymywać...

Aplikację już poprawiłem, w nowej serii wyświetla czas poprawnie, niestety rsc_fpops_est jest źle dobrany i pobiera za dużo WU... Ale to krótka seria (2k WU), więc powinno w miarę gładko pójść.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Rozumiem że w ustawieniach będzie można wybrać jakie próbki ma liczyć CPU ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 07 Listopad 2015, 10:12
Rozumiem że w ustawieniach będzie można wybrać jakie próbki ma liczyć CPU ?
Będą oddzielne aplikacje, więc wybierając aplikacje będzie się też wybierać próbki.

Będzie dość istotna zmiana.
Ze względu na to, że będzie kilka aplikacji, a każda z nich będzie miała różny czas wykonywania dla różnych parametrów wejściowych, zmuszony jestem zastosować oryginalną punktację z BOINC za nie, więc generalnie chyba będzie miało mały sens dobierać sobie aplikację ze względu na punkty...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Tj masz na myśli "credit new"? No mam nadzieję, że to żart, bo generator liczb losowych byłby bardziej sprawiedliwy.

krzyszp

Cytat: tito w 07 Listopad 2015, 16:31
Tj masz na myśli "credit new"? No mam nadzieję, że to żart, bo generator liczb losowych byłby bardziej sprawiedliwy.
No niestety, właśnie widzę  :bad:

Dawajcie pomysły (tylko w miarę realne w implementacji) jako alternatywę, biorąc pod uwagę, że już w obrębie jednej serii WU rozbieżności w czasie wykonywania mogą być na poziomie 40%. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że maszyny linuksowe liczę średnio 30% (czasami 50%) szybciej od tych z Windows...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Swego czasu w BURPie zastosowali credit new, zaś co jakiś czas uśredniali wyniki z całego renderingu. Nie do końca wiem jak to działało. https://burp.renderfarming.net/forum_thread.php?id=2101   tu jest to opisane.

Krzysiak

#19
Universe BHspin

rozumiem że to są te krótkie :)

Ale dla punktacji !

Przed V3 dla takiego samego czasu punktacja wynosiła 333
porównuje dla i7-4790k i i5-4670k


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

No widzę zmianę co do punktacji na lepsze :parrrty:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 12 Listopad 2015, 08:31
No widzę zmianę co do punktacji na lepsze :parrrty:
Tak, ale jeszcze chyba nie są uwzględnione w total...

Zajmę się tym, jak się wyśpię (właśnie przyjechałem z wysp) ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

[smg id=10491 type=preview align=center caption=""]

A podobno w tym pod projekcie miały być tylko krótkie próbki  XD  XD  XD

Pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: