Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Liczenie na koparkach bitcoinowych

Zaczęty przez Gluciorek, 07 Wrzesień 2015, 19:58

Gluciorek

Takie pytanko mnie dopadło :)
Czy są jakieś projekty, które można liczyć na tych koparkach do bitcoinów?
Chodzi mi o te takie karty na USB wyspecjalizowane w kopaniu BTC - skoro one kopią bitcoiny o wiele szybciej niż najlepsze karty graficzne, to może dałoby się taką moc wykorzystać do czegoś sensowniejszego?
Pytanie jak na razie teoretyczne, bo nie mam ani sztuki takiej karty, ale ciekawość mnie zżera :)

stasieks

Poszukaj informacji o projekcie "Bitcoin Utopia". Również u nas na forum.

Troll81

o ile uznasz to za sensowniejsze.....

flaku

A mnie interesuje coś innego. Jeśli są koparki do bitcoinów, które są procesorami wyspecjalizowanymi w przeliczaniu algorytmu bitcoina, to czy nie dałoby rady zrobić czegoś podobnego tylko do projektów boinc? Przecież wielu ludzi kupuje zwykłe komputery tylko i wyłącznie po to, by liczyły boincowe projekty. Jeśli wydajność wyspecjalizowanego boincowego sprzętu w stosunku do zwykłych komputerów miałaby się tak, jak wydajność koparek bitcoina do zwykłych komputerów, to kupowanie zwykłych komputerów tylko po to, by liczyły boinc może być marnowaniem kasy.

Gluciorek


matszpk

Do flaku: bitcoin to tylko funkcja hashująca, którą da się zrobić łatwo sprzętowo. Może niektóre aplikacje projektów BOINC, było dało by się wykonać podobnie łatwo zrobić sprzętowo.  Problem leży też w kasie: żeby odpalić produkcję takich specjalizowanych zabawek to trzeba wywalić miliony dolarów. o wiele taniej (i łatwiej) można by wykorzystać FPGA, ale to też nisza, która kosztuje.