Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

przydział ilości rdzeni

Zaczęty przez Ufol, 17 Wrzesień 2015, 15:08

Ufol

Burp ma we zwyczaju zajmować całą dostępną moc obliczeniową. Jak przydzielić mu na stałe określony jej procent? Myślę tu o takim ustawieniu projektu, aby mielił tylko np. na dwóch rdzeniach procesora.

tito

Ja to osiągam poprzez odpalenie dwu instancji BOINC - jakby co to podam linki jak to zrobić szybko i bezstresowo.
Ale pewnie app_config też zadziała tylko jak to zrobić to już nie do mnie.

Ufol

Nie zakładałbym wątku, gdyby problem był prosty do rozwiązania. Próbowałem ogarnąć to configiem, ale projekt te ustalenia zlekceważył. Dlatego apeluję o udzielenie informacji do kogoś lepiej zorientowanego w temacie pt. tworzenie pliku konfiguracyjnego dla Burpa.

Ufol

Podobną zachłannością, czyli zajmowaniem całego procesora, charakteryzowało się, obecnie nieczynne Yafu. Poguglałem i znalazłem takiego configa, dla tamtego projektu.
<app_config>
<project_max_concurrent>3</project_max_concurrent>
<app>
<name>yafu</name>
<avg_ncpus>2</avg_ncpus>
</app>
<app_version>
<app_name>yafu</app_name>
<plan_class>mt</plan_class>
<avg_ncpus>2</avg_ncpus>
<cmdline>--nthreads 2</cmdline>
</app_version>
</app_config>
Ciekawe, czy faktycznie to działało. Jeżeli tak, to jak przebudować powyższe instrukcje, aby zredukować apetyt Burpa?

PDH

<app_config>
<app>
<name>blender</name>
<max_concurrent>1</max_concurrent>
</app>
<app_version>
<app_name>blender</app_name>
<cmdline>--nthreads x</cmdline>
<avg_ncpus>x</avg_ncpus>
<plan_class>mt</plan_class>
</app_version>
</app_config>

"iks"- ilość używanych rdzeni. Powinno działać.

Ufol

Odkopuję temat dopiero dziś, ponieważ wcześniej nie zdołałem pobrać odpowiedniej ilości danych niezbędnych do przeprowadzenia testów. Przechodząc zatem do adremu i merituma z radością stwierdzam;
Można ustawić Burpa tak, aby na maszynie się nie panoszył i całych zasobów dla siebie nie zajmował.
Napisany w notatniku plik konfiguracyjny o nazwie app_config.xml wygląda następująco:
<app_config>
<app>
<name>blender</name>
<max_concurrent>1</max_concurrent>
</app>
<app_version>
<app_name>blender</app_name>
<cmdline>--nthreads 1</cmdline>
<avg_ncpus>1</avg_ncpus>
<plan_class>mt</plan_class>
</app_version>
</app_config>
Należy go umieścić w katalogu burpowym, w przypadku siódmej windy ścieżka to:
C:\ProgramData\BOINC\projects\burp.renderfarming.net
Po odpaleniu kilku zadań komputer głupieje, tj. nagle aplikacja zaczyna pożerać ram, zadania ruszają a po chwili są zawieszane. Ogólnie pisząc pojawia się chaos. Dlatego polecam mielenie jednej próbki. Zajmuje jakieś 150 mega pamięci. Pozytywnie mnie to zaskoczyło.

Troll81


Ufol

Zmienili coś, czy mi się menedżer wysypał? Nie wiem, lecz dziś spotkała mnie przykra niespodzianka. Zadanie pożarło wszystkie rdzenie pomimo obecności pliku konfiguracyjnego. Wcześniej metoda działała bez zarzutu. Co jest grane?
Jeśli ktoś znajdzie chwilę, upraszam, aby sprawdził u siebie skuteczność panowania nad zachłannością Burpa za pomocą podanego w wątku sposobu.

Peciak

Sądząc po twoich problemach tu i w 123numbers, sprawdź swoje cc_config czy przypadkiem nie masz tam zasymulowanych większej ilości rdzeni niż masz w rzeczywistości.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

Ja BURPa liczę na tyle rzadko, że wystarczy zmiana ilości dostępnych dla BOINC'a rdzeni, pobranie próbek, wstrzymanie pobierania i przestawienie znów na 100%. Wtedy liczy tylko na tylu rdzeniach ile miało ustawione w momencie pobrania próbki.

Ufol

Wypróbuję metodę Szoplera w liczeniu burpowym. Odnośnie configa, żadnego nie wrzucałem, jedynie pojedyncze do projektów, takich jak Collatz, czy Poem, aby podzielić gpu i przydział cpu. Czy mogło się coś skisić w samym menedżerze? Zgłupiał, przy Burpie i 123, jakoś sobie te jajka procesorowe rozmnożył.

Ufol

Burpowi programiści tak pokombinowali, że skończył się myk z ustawianiem liczby procesorów. Co ciekawe ten nowy blender, z dopiskiem Windows, zajmuje mniej pamięci. Jeśli ktoś ma pomysł, jak napisać plik konfiguracyjny dla nowego liczydła, upraszam o wrzucenie tajemnej formuły w tym wątku. Jak obecnie wygląda mielenie Burpa na gpu? Może używanie cpu mija się z celem, bo graficzna aplikacja karmi, aż miło. Dajcie znać szanowni posiadacze kart marki Nvidia, jak w praktyce wygląda dzisiejsze burpiarstwo.