Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Temperatura procesora Core 2 Quad q9300

Zaczęty przez mrjinks, 23 Wrzesień 2015, 21:13

mrjinks

Drodzy Liczydłowi,

Dalej męczę się na tym szajsie (z braku $$ na coś lepszego).
Proc jest podkręcony i lekko undervoltowany, jednak temperatury osiąga spore (67 stopni na rdzeń).
OC jest na @3,06gHz. Ktoś może ma coś takiego przedpotopowego? Działa kilka lat stabilnie (2-3?).
Chciałbym porównać, chłodzenie Scythe Mugen 1, pasta poprawiana z 1,5 roku temu.
Liczę WCG.

tito

Od 6 lat katuję laptopa z core2duo (liczył średnio 4 lata). Temperatury były ~60* Ostatnio dzięki impulsowi z kosmosu spadły do 52*. Żadnych problemów.

mrjinks

Hmm, no to przy tym c2q nie jest źle. Będzie więc liczył i nie tylko, dotąd aż się rozpadnie :). Dla porównania Core i3-2100, który jest drugim kompem liczącym WCG temperatury na rdzeń 62 stopnie, ale chłodzenie dla odmiany to BOX.

andy101fah

Wieki temu posiadałem ten procesor i przy ciągłym liczeniu projektu folding@home temperatura na rdzeniach była w granicach 85 do 90 stopni. Chłodzenie na procesorze Arctic Freezer 7 Pro Rev. 2
http://pclab.pl/art44739-14.html
Monitorowane programem core temp http://www.alcpu.com/CoreTemp/
Komp pracował przez ok 1,5 roku bez wyłączania. Bez obaw, te procki są nie do zajechania. Prędzej usmażysz płyte główną. Najważniejsze jest dobre chłodzenie przetworników napięcia na płycie głównej. W moim przypadku najlepiej sprawdzała się płyta Gigabyte GA-EP45-UD3LR

http://pclab.pl/art38767-13.html

pozdrawiam

mrjinks

O kurde, no to mój C2Q chyba jest przy takiej temperaturze w IDLE w porównaniu do tego co Ty miałeś.
Czyli nie mam na razie się czym przejmować, siedzi to na ASUS P5B Deluxe Wi-fi AP, więc dobrej płycie. Chłodzenie Scythe Mugen, wiatraczka nie zakładałem tego dodatkowego do przetworników napięcia (zależało mi na ciszy). Płyta działa od 2008 roku, komp teraz będzie liczył jakieś 8-12/24h ze względu na prąd.
Tym samym programem monitoruje temperatury na obu kompach.

Troll81

67 to dobry wynik :D przy 85 zacząłbym myśleć nad zmianą pasty/coolera

mrjinks

Jak było na zewnątrz 35 stopni i w domu gorąco to bywało 71... ale to maks. :whip:

kva.pl

Ja bym to sprzedal wszystko, dosc dobre pieniadze dostaniesz za te czesci. Spokojnie starczy na cos nowoczesnego i zracego ulamek pradu ;)

mrjinks

Hmm?
Powiedz jak Mistrzu to coś zaczne kombinować:D.
Wiem, że DDR2 teraz powinien być trochę warty, ale reszta płyta i proc?;)

mrjinks

Sprzedałem to. Dobre pieniądze z tego niestety nie były (410zł). Mogłem się dwa lata temu opamiętać.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


kva.pl

Ooo zapomnailem o tym watku  :shame:

Wiesz juz co chcesz kupic?

mrjinks

Kupiłem... Płyta Asus Z170-A (lga 1151), do tego Core i5 6600 Skylake (bez K), 8GB DDR4 Crucial Ballistix Sport 2400Mhz (i tak mają problem z działaniem z profilem XMP na tej płycie, więc działają na 2133). Musiałem wywalić jeszcze nagrywarkę PATA (kupiłem drugą na SATA, mimo, że używam 2 razy w roku;) i dokupić sieciowke WIFI (poprzednia płyta miała wbudowaną;)). Ramu dokupie kiedyś, jak będe potrzebował i będzie tańszy. Teraz to to był spory wydatek. Nowy komp jeszcze nic nie liczy, ale wkrótce pewnie zacznie :).

tito

Cytat: mrjinks w 14 Grudzień 2015, 21:24
...Nowy komp jeszcze nic nie liczy, ale wkrótce pewnie zacznie :).
Nie rozumiem. To tak można?
Ja jak coś kupuję i stawiam system od nowa to BOINC jest tuż po sterownikach.  ;D
Nie dziwię się, że bez K kupiłeś - ceny są wzięte z kosmosu.

mrjinks

Już właśnie odpaliłem, będzie sobie liczył jak ja będe sobie cośtam pisał (bo grać nie wyda czasowo). Sprawdzimy teraz stabilność przez nockę, jak będzie okej to leci przez kilka dni 24h WCG+GPU Grid:].

kva.pl

Swietny sprzet, sam bym taki chcial  8)

mrjinks

Długo czekałem na możliwość upgrade;). Zasilacz został (600W Coolermaster modułowy), buda też, dyski (3xhdd, 1xssd) i tam karta graficzna (rok temu coś kupowałem używkę na allegro GTX 650 Ti Boost;)). Mam do sprzedania jeszcze Sound Blaster X-Fi Xtreme Music PCI.