Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

GTX 650Ti Boost 2GB

Zaczęty przez mrjinks, 25 Wrzesień 2015, 17:38

mrjinks

Trochę wypadłem z tematyki liczenia na GPU. Kiedyś jak miałem ati/amd to liczyłem Milkyway, zdobyłem milion punktów i olałem (nie widziałem większego sensu w projekcie). Czy warto coś liczyć dla wyższej idei? Albo chociaż dla wyższej pozycji teamu?

Komp ten liczy wcg na 4 rdzeniach a karta sobie odpoczywa.
A może ta karta to już za mocno zabytek? ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


tito

Nie ma czegoś takiego jak stara karta - każdy sprzęt może liczyć.
Z projektów punktodajnych to Collatz, zaś dla idei Einstein.

mrjinks

Cytat: tito w 25 Wrzesień 2015, 17:42
Nie ma czegoś takiego jak stara karta - każdy sprzęt może liczyć.
Z projektów punktodajnych to Collatz, zaś dla idei Einstein.
Dzięki, a czy coś specjalnie trzeba przestawiać, żeby einstein liczył sie tylko na gpu? Na cpu chce mieć wcg. Kiedyś jak liczyła się milka to pamiętam aż lagi były w przeglądarce;).

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


pawg

Dla idei może też być GPUGRID, ale jest on strasznie wymagający pod względem aktualności BM i sterowników...



mrjinks

A ten GPUGrid to nie jest prowadzony przypadkiem przez jakichś niepoważnych ludzi i liczący kopią bezwiednie btc dla autorów?;) Albo coś może pokręciłem.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


lolek

Tłuczenie BTC to Bitcoin Utopia.

A GPUGrid to białkowiec. Ogólnie mówiąc szukasz lekarstw na różne choróbska  :p_arr:

mrjinks

Dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi. Wybrałem Einsteina, zaznaczyłem w ustawieniach projektu, żeby liczył tylko na GPU.
Mam tylko jedno WU o nazwie Binary Radio Pulsar Search (Arecibo, GPU), bedzie to trwalo 2:26. Zakładam, że w tym projekcie zwykle tylko jedno zadanie na jednym GPU się liczy?

krzyszp

Nie, bawiąc się plikiem konfiguracyjnym można zmusić kartę do liczenia więcej niż jednego WU naraz (a w tym projekcie raczej warto).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

Nie trzeba tworzyć pliku konfiguracyjnego, wystarczy pogrzebać w ustawieniach na stronie projektu ;)



mrjinks

Na stronie projektu Einstein ozdnaczyłem wszystko oprócz zadań dla GPU i wygląda to tak, że dostaje jedno zadanie GPU i jedno CPU? Da się tak, żeby CPU robił jak najmniej?

LQG

Cytat: mrjinks w 26 Wrzesień 2015, 09:02
Na stronie projektu Einstein ozdnaczyłem wszystko oprócz zadań dla GPU i wygląda to tak, że dostaje jedno zadanie GPU i jedno CPU? Da się tak, żeby CPU robił jak najmniej?

Ustaw w opcjach projektu następujące parametry:
-"Use CPU: no"
-"Run CPU versions of applications for which GPU versions are available: no"
-"Run beta/test application versions? yes"

Sprawdź GPU-Z obciążenie karty na 1WU, jeśli nie przekracza 90% to ustaw też "GPU utilization factor of...: 0.5" . Będziesz liczył 2WU na raz ;)

PS. Milkyway@home dostał wsparcie od NSF więc widocznie to sensowny projekt... :)

mrjinks

#11
Ustawiłem wszystko wg Twoich wskazówek, GPU-Z pokazuje 80-84% jak liczy 1x WU. Nie zaznaczałem tylko uczestnictwa w betach.
Jak na razie dalej liczy tylko 1x WU na GPU? Może to trzeba jakoś dłużej czekać?:|

EDIT:

Nacisnąłem reset projektu, dopiero wtedy po pobraniu od nowa zaczęło liczyć 2x.
Obciążenie w tej chwili 95-97%. Mam już skonfigurowany BOINC w całości na domowym komputerze.

Dziwna sprawa, bo BOINC jest w wersji 7.2.47 (jako wersja specjalna WCG pobrana z ich strony).
To chyba jednak już bez znaczenia?

mrjinks

Na razie jeden BSOD na Windows 10, coś tam z GPU task switcher. Zobaczymy jak będzie dalej.

LQG

Cytat: mrjinks w 26 Wrzesień 2015, 17:21
Na razie jeden BSOD na Windows 10, coś tam z GPU task switcher. Zobaczymy jak będzie dalej.

Jeżeli nadal będą BSODy to zaktualizuj sterowniki i BM do najnowszych wersji.

mrjinks

Sterowniki mam w najnowszej, BOINC niekoniecznie. Coś tak dumam, że to te nowe stery może coś psują. Nic, na razie się testuje tak jak jest. Dzięki!

LQG

Cytat: mrjinks w 26 Wrzesień 2015, 18:32
Sterowniki mam w najnowszej, BOINC niekoniecznie. Coś tak dumam, że to te nowe stery może coś psują. Nic, na razie się testuje tak jak jest. Dzięki!

Dlatego pisałem o włączeniu aplikacji beta bo wszystkie moje nVidie tak liczą i nie ma żadnych problemów.

mrjinks

#16
Na razie wrzuciłem nowy BOINC x64 7.6.9. W międzyczasie zobaczyłem tego samego rodzaju BSOD w czasie gry w Diablo 3 (;)), więc to może być też coś ze sterownikami.
Wyrzuciłem więc sterowniki NVIDIA i zainstalowałem wszystko od nowa (opcja clean install).
Ciekawa sprawa, bo na Windows 10 od czasu instalacji nie miałem żadnego problemu, na Windows 7 BSODa nigdy nie widziałem a sprzęt ten sam.

EDIT:

Bsod kolejny, a dokłądnie jest to video scheduler internal error o ile zapamiętałem (błąd ten sam).
Zmieniłem sterowniki na starsze 355.60 (nie było z nimi problemów wcześniej). Robię dalej testy.
Coś może jednak jest nie tak ze sprzętem (kartą graficzną?).

mrjinks

Zmieniłem testowo projekt GPU na GPUGRID, teraz będzie widać co jest nie tak. Odpaliło się jakieś zadanie LONG RUN i będzie trwało 28h...
No nic, zobaczymy czy przejdzie bez bsodów no i błędów walidacji.

LQG

Oby bez błędów, chociaż tak długie WU to nienajlepszy pomysł na testy :) Odpal "PowerSupplyTest" z OCCT co najmniej na 1h i maksymalnych parametrach to sprawdzisz czy masz stabilny system ;)

mrjinks

Dzięki, test odpalony. Przeszło bez problemów. Tylko proc jest OC z undervoltem, i to już tak kilka lat... Dziwna sprawa, może to Einstein dziwnie się zachowuje na tej karcie przy tej konfiguracji sprzętowej.
Testuję więc dalej i leci ten GPUGrid.