mrjinks

Zaczęty przez mrjinks, 27 Wrzesień 2015, 17:43

mrjinks

Cześć!

Jestem tu już od jakiegoś czasu, może niezbyt systematycznie się udzielam i miałem małą przerwę no ale...
Czas na moją wizytówkę.

Mam na imię Paweł i mam 33 lata ;). Co to obliczenia rozproszone dowiedziałem się od brata ciotecznego u którego odpalony był pierwszy klient SETI.
Z tego co pamiętam, jedno zadanie liczyło się wtedy ze 2-3 dni, jednak i sam sprzęt był trochę wolniejszy niż sprzęty współczesne.
Było to w czasach, kiedy stałe łącze w mniejszym mieście było marzeniem a dostęp modemowy luksusem;).

Czas sobie leciał, sporadycznie liczyłem jakieś zadania SETI, żeby w 2009 roku dołączyć do BOINC@Poland oraz projektów World Community Grid oraz
Milkyway. Po drodzę była ponad 3 letnia przerwa od liczenia no i jestem ponownie.

Aktualnie liczę wspomniany WCG oraz GPUGrid (testowo, na GPU z którym się zmagam w osobnym wątku na tym forum).

Komputery:

Żeby było śmieszniej, mój podstawowy komputer ma tą samą płytę główną od roku 2008 (oczywiście, zmian po drodze było kilka).

Komputer 1 domowy (liczy 16/24, 4 rdzenie/4wątki, 4xWU+1xWU na GPU):
Intel C2Q Q9300 @3,06GHz, 8GB RAM DDR2, Geforce GTX 650TI Boost 2GB

Komputer 1 domowy (na razie nie liczy, testuje się)
Asus Z170-A, Intel Core i5 6600 Skylake @3,3GHz, 8GB RAM DDR4, Geforce GTX 650TI Boost 2GB AMD Radeon R380 4GB :)


Komputer 2 firmowy (liczy 8/24, 2 rdzenie/4 wątki, 4xWU):

Intel Core i3 2100 @3,1GHz, 4GB RAM DDR3

Teraz laptop Dell, i5 5200U @2,5GHz 2 rdzenie/4wątki, 4xWU

Stan na 08.09.2016
-wpisałem aktualną kartę graficzną
-zmiana kompa nr 2
-powrót do liczenia na obu sprzętach

Stan na 4.12.2015
-zmiana kompa
-wyrzuciłem nieaktualne linki do zdjęć

Stan na 27.09.2015
-liczę na to, że kiedyś coś się tu zmieni.


Troll81

witamy na naszej wesołej łajbie. Mam nadzieje ze z forumowa pomocą uda się problemy ogarnąć.

necavi

Hi mrjinks widzę, że  sprzęt "domowy" jest bardzo podobny do mojego - staruszek, ale daję radę  :p_arr:

mrjinks

Cytat: necavi w 27 Wrzesień 2015, 18:53
Hi mrjinks widzę, że  sprzęt "domowy" jest bardzo podobny do mojego - staruszek, ale daję radę  :p_arr:

Ta, niedługo będzie bardziej wydajny w grzaniu pomieszczenia niż w obliczeniach;);).

andy101fah

Witaj.  :ahoy:



sknd

Ahoj  :)
Co do grzania pomieszczenia, aktualnie (póki nie włączą centralnego) to chyba ważniejsza funkcja boinca niż obliczenia  ;)


mrjinks

Zmieniłem kilka rzeczy w wizytówce, powracam do liczenia i teraz...
Co liczyć na GPU na stacjonarnym (R380).

tito

Collatz -> mnóstwo pkt.  :parrrty:
Za zakup R380 :parrrty: Ci się należy.

kva.pl

Co Ty tu tito za herezje opowiadasz  :whip: POEM jako projekt miesiaca, 380 pasuje jak ulal.

mrjinks

Właśnie dumam nad czymś bardziej przydatnym dla nauki ;). Albo POEM albo nie wiem co. Prime GRID też będzie okej czy to na Nvidie było. Trochę się zacofałem ;).

mrjinks

Wybrałem POEM :>. Tak jakby czuje jak prąd ucieka ;).  :parrrty: Dobrze, że ta grafika cichutka jest:].

kva.pl

W pełni popieram ten wybor  :parrrty: