Wydajność kart NVIDIA Geforce w GPUGrid

Zaczęty przez mrjinks, 27 Wrzesień 2015, 21:08

mrjinks

Przeglądając forum GPUGrid natknąłem się na ten wątek - szacunkową wydajność kart Geforce w tym projekcie.
Autor skgiven zaznacza, że jako 100% przyjął wydajność karty GTX Titan i nie miał wszystkich kart fizycznie. Odniósł się do
tych co miał oraz obserwacji wyników, co pozwoliło oszacować wydajność pozostałych w kategoriach wydajność oraz wydajność/WAT.

Jak widać, najlepiej wypada GTX 750Ti a więc karta całkiem przystępna cenowo, zaraz po niej GTX 970.
Oczywiście przeliczając to na pobór energii. Wiadomo, że jakby nie pobór prądu to bym nie januszował i napisał - najlepszy jeste GTX Titan Z ;).
Nie potrafię przekleić tej tabeli, więc wkleje link do forum (autor skgiven):

https://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=1150#10607

Mam nadzieję, że w miarę dobrze to zrozumiałem. Najbardziej aktualna tabela znajduje się przy końcu wątku.




tito

W GPUGridzie ważny jest czas zaraportowania WU. Jeśli uda się to w ciągu 24h to dostaje się bonus punktowy. Związane to jest z tym, że nowe próbki są generowane na podstawie wyników wcześniejszych.
Aby próbki LONG zmieściły się w 24h na karcie 750ti trzeba ją podkręcić do ~1300MHz i w miarę sprawnie odesłać wyniki.
(tyle wystarczało przynajmniej jakieś 6 miesięcy temu - teraz nie wiem). Jeśli się to uda to RAC jest ~ 265k dziennie.

mrjinks

#2
Na moim GTX650Ti Boost wychodzi na to, że bonusa nie będzie. Albo będzie drugi próg tego bonusa (25% jak do 48h?).
Czyli jak testowo przeliczę ten long run, to lepiej zmienić na te krótsze? Na razie jestem w tym projekcie bo testuje stabilność liczenia na GPU.
A może w ogóle zmienić na coś innego dla GPU jak testy będą ok?:)

tito

SHORT task jest dziwne, bo potrafi się liczyć tyle co LONG, a punktuje 3 razy gorzej. W dodatku często ich nie ma.

pawg

Shorty teraz są zawsze krutsze od long tasków (poprawili to), ale fakt - z dostępnością tych WU różnie bywa...



kva.pl

#5
750Ti jest juz za slaba na long runy niestety. Trzeba duzo kombinowac, a i tak nie zawsze udaje sie zmiescic, obecne WU sa sporo dluzsze niz jeszcze pol roku temu.

EDIT:

650 Ti Boost tez jest juz za slaby zeby sie zalapac na pelen bonus. Ja licze na 670GTX (1344 shaderki vs 768 w 650Ti) i longi trwaja 20 godzin. Przy mocniejszym procesorze bylo by lepiej na pewno, ale jeszcze tydzien karta lata z phenomem X6@2,6Ghz wiec slabo.

mrjinks

Wychodziło mi coś 27h na long runa i cośtam ponad 200k punktów. Na razie przestałem liczyć GPUGrida z uwagi na prądożerność karty no i inne zadania dla tego kompa:).

hoodrobin

Jaką możecie polecić grafikę do Gpu grid do long run-a, tak do 700zł? Grafika będzie chodziła z serwerem 24/7. Na szczęście nie mój prąd   ::)
Rozmyślam nad gtx 670. Co o tym myślicie? No i jak z czasem oddawania longów?
Pozdrawiam

tito

Tu masz troche info. Na dole powinno być to co Ci potrzeba. Osobiście Ci nie pomoge, bo przestałem liczyć ten projekt, więc i moja wiedzą zanika.
https://www.gpugrid.net/performance.php

kva.pl

GTX 670 spokojnie daje rade z longami, do niedawna go mialem. Osobiscie jednak kupil bym GTX 960. Jest nieco szybszy, a przede wszystkim zre duzo mniej pradu. No i bedzie nowy na gwarancji.