Modernizacja kompa - jaka grafa...?

Zaczęty przez mrbudziol, 03 Październik 2015, 13:14

mrbudziol

Chciałem się podpiąć pod jakiś temat ale nie znalazłem odpowiedniego - może źle szukałem ?
Chce włożyć do kompa teściów jakąś grafę. To taki sobie komp na celeronie 2x1,6ghz z jakąś pofajdaną zintegrowana grafiką. Chce dołożyć tam coś do powiedzmy 300zł - co będzie aktualnie najwydajniejsze do boinc w tej cenie...?

LQG

Zależy co chcesz mielać np. pod Einstein@h czy GPUGrid lepiej brać nVidie, również ma mniejsze zapotrzebowanie na moc procesora (co przy wspomnianym celafonie ma znaczenie). Ja bym szukał używanej GTX750, najlepiej jeszcze z gwarancją :)

tito

Ze względu na CPU również optuję za NVidia 750. Inaczej AMD 7790.
Oczywiście zwróć uwagę na zasilacz.

Troll81


mrbudziol

No właśnie myślałem o Einsteinie, bo miałem go zacząć liczyć od początku i jakoś tak po macoszemu go potraktowałem licząc zupełnie coś innego...

LQG

Cytat: Troll81 w 03 Październik 2015, 15:49
i rachunki za prąd....
Nie strasz kamrata, rachunek przy GTX750 nie wzrośnie dużo.

Cytat: mrbudziol w 03 Październik 2015, 16:29
No właśnie myślałem o Einsteinie, bo miałem go zacząć liczyć od początku i jakoś tak po macoszemu go potraktowałem licząc zupełnie coś innego...
Do Einstein@home to lepiej przeznacz GTX980 bo warto.

stiven

Koledzy, te modele to nie w tych pieniądzach. W okolicach 300zł to GT 640.

Przy okazji sam rozważałem przesiadkę z 640 właśnie na 750 i sprawa jest raczej dyskusyjna a nie oczywista.

honor

Jakiś miesiąc temu kupiłem używaną, referencyjną GTX750 za 299zł + wysyłka. Teraz mają wystawioną jedną za 315zł. Liczy próbki aż miło.

Troll81

AMD 7790 już torszkę pradu żre, 110W jesli pamiętam.

michaou

nic poniżej GTX 1060 ( ma wydajność lepszą niż 970 a nawet dorównuje GTX 980 ). Prawdziwa zabawa zaczyna się od GTX 1070 ale to już wydatek minimum 1900zł