Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Windows Phone

Zaczęty przez Szczur, 11 Październik 2015, 22:27

Szczur

Witam , czy jest może wersja boinc przeznaczona dla mobilnych okienek Microsoftu ? bo na androida to tak raczej na nic się nie nada .

Troll81

Na androida BOINC wyszedł już dawno temu, i chyba projekty linuksowe powinny na nim odpalić bez większych modyfikacji.

BOINC na platformy windowsowe już istnieje.
http://boinc.berkeley.edu/download_all.php - i wspiera zarówno 8 jak i 8.1 - a chyba 8 jest właśnie na lumiach :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 12 Październik 2015, 19:37
... i chyba projekty linuksowe powinny na nim odpalić bez większych modyfikacji.
No, to pożartowaliśmy ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Kol. Troll pisze:
"a chyba 8 jest właśnie na lumiach"
— ja mam Samsunga, ale mój brat ma Lumię właśnie, i choć kupił ją jeszcze jako Nokię, to po zmianie właściciela bez trudu ściągnął Win ósemkę. Jeśli jakiś właściciel takiego sprzętu ową możliwość przeoczył, to za-podaję, że "da się"...
Ale czy ja wiem, czy na smartfonie BOINC-ować warto? One i tak żrą strasznie dużo prądu, w porównaniu ze swymi przygłupimi poprzednikami, a dołożenie zadania, które w pełni obciąży wielordzeniowy procesor — wyładować może baterię w godzinkę, góra trzy...
No, chyba że zapuszczamy projekty  :whip:  gdy słuchawka siedzi w ładowarce.
Pozdrawiam, i leeecę

TJM

BOINC na WP 8/8.1 ? Pierwsze słyszę, poproszę o link do downloadu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

matszpk

hmmm troll81 trochę przesadził z tą łatwością przenoszenia appek z linuksa na androida (trochę inny system, zamiast x86 jest ARM).
na oficjalnej stronie BOINC'a nie ma jednak binarek do Win8.1 (a tym bardziej do WinPhone) pod ARM, może kiedyś powstaną...

Troll81

http://boinc.berkeley.edu/download_all.php
Windows 32-bit
XP/Vista/7/8/8.1
Windows 64-bit
XP/Vista/7/8/8.1

tak wiec 8.1 jak najbardziej jest obsługiwany. Niektóre projekty udostępniają kod źródłowy i można skompilować na ARM.

tu masz listę projektów wspierających andka
http://boinc.berkeley.edu/projects.php

Martin Fox

Ale jednak windows phone i windows 8 to nie jest dokladnie to samo :P

Troll81

mowa była o windows 8.1 jest on obecny np na tabletach a wiec urządzeniach mobilnych

Szczur

ale ja się źle może określiłm , chodziło mi o mobilne w sensie Windows phone 8.1/ Windows phone 10  :) troche taka szkoda że wszystko jest pod androida a wp się olewa , puki co wszystkie urządzenia mobilne jakie posiadam działają na wp 8.1 a lumia 1520 na testówce windy phona 10

TJM

#10
Tylko że mobilne Windowsy to właśnie WP albo Windows Mobile, a nie zwykły 8.1, który ma z nimi tyle wspólnego, co kaktus ze szczoteczką do zębów.

Na tabletach gdzie jest normalny Windows 8.1 to nic nie potrzeba kombinować, bo taki sprzęt niczym się nie różni od zwykłego kompa, jeśli chodzi o oprogramowanie, może oprócz tego że typowo występuje tam 64 bitowy proc ale 32 bitowa winda.

Co do WP to mnie też dziwi, że wszyscy to zlewają. Posiadam Lumię 735 zassaną zaraz po tym jak się pojawiły na rynku, jako telefon nie do zabawy tylko głównie do dzwonienia jest po prostu idealny - ogólny poziom doświadczeń do tej pory przypomina mi stare Nokie z Symbianem, gdzie wszystko po prostu zawsze działało a tel nigdy nie zamulał. Jakby nie patrzeć nie jest to żaden wysoki model, a odkąd go używam nie widziałem jeszcze ani jednego przymulenia czy jakiegoś nieoczekiwanego zachowania. Bieda tylko że na WP jest mało aplikacji, a to co jest w store - w 90% zalicza się do badziewia, nie wiem kto tam w ogóle powpuszczał aplikacje które np. potrafią się w ogóle nie uruchamiać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szczur

masz racje , większość aplikacji jest to śmietnik i trzeba się sporo naszukać aby zainstalować konkrety chodź jak się już spędzi w sklepie dłuższy czas to można znaleźć prawdziwe perełki i nie jest ich wcale tak mało jak by się wydawało , ja obecnie mam sporą liczbę aplikacji na swojej 1520 , chodź na to co do tej pory testowałem to stwierdzam że trzeba zrobić wszystko metodą prób i błędów , Microsoft w sklepie powinien jeszcze zrobić dział wysypisko śmieciowych aplikacji :D

http://i.imgur.com/KDmWcQk.png

TJM

A ja przyjąłem inną strategię - jeszcze jak się świeży system instalował i proponował zassanie aplikacji, anulowałem wszystko i wystartowałem z gołym systemem. Potem zainstalowałem tylko parę potrzebnych rzeczy, w rezultacie listę aplikacji mam bardzo krótką.

Przy wyborze aplikacji ze sklepu, zawsze sprawdzam ilość komentarzy i z grubsza czytam pierwsze komentarze. Często jest tak, że aplikacja na starszych wersjach działała dobrze i zebrała tysiące pozytywnych komentarzy, a na nowszym WP nie działa wcale  %)
Problemy w szczególności dotyczą jakichś mniej znanych aplikacji od "małych" twórców, bo te "większe" aplikacje zazwyczaj śmigają bardzo fajnie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Martin Fox

Cytat: TJM w 17 Październik 2015, 22:47Co do WP to mnie też dziwi, że wszyscy to zlewają.
Nikomu nie chce się pisać softu na niszowy system - w końcu pisze się apki po to by na nich zarobić, więc niszowe systemy nie dają takich możliwości monetaryzacji.

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 18 Październik 2015, 09:29
Cytat: TJM w 17 Październik 2015, 22:47Co do WP to mnie też dziwi, że wszyscy to zlewają.
Nikomu nie chce się pisać softu na niszowy system - w końcu pisze się apki po to by na nich zarobić, więc niszowe systemy nie dają takich możliwości monetaryzacji.
Nie... Po prostu WP tak ogranicza programistów, że mają wywalone na ten system...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

MS boi się ze nie zarobi na ich programach :D

krzyszp

Ten system jest szybki (stosunkowo) tylko z tego powodu, że pisanie na niego bardziej wymagających aplikacji jest mordęgą, której niewielu programistów chce się podejmować... Po prostu szkoda wysiłku.

Poza tym, obsłużenie przez system bardziej rozbudowanego API (taki jest w Mac'os i w Androidzie) siłą rzeczy musi rzutować na wydajność całego systemu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

A jednak dla chcącego nic trudnego, bo sporo dużych aplikacji jednak przenieśli z innych systemów na WP i śmigają na Lumiach pięknie.
Mi tam póki co na telefonie do szczęścia brakuje jedynie Garmin Connect Mobile, niestety Garmin zapowiedział, że na chwilę obecną nie są zainteresowani wspieraniem Lumii.
Ponadto jakby były Lumie w wersji outdoorowej (i w rozsądnej cenie) to android mógłby dla mnie nie istnieć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.