Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Informacje w mediach

Zaczęty przez Sebastian M. Bobrecki, 15 Październik 2015, 09:28

Sebastian M. Bobrecki

PAP:
http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=234427&data=&status=biezace&_CheckSum=-372156684
i to samo na wp:
http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Internauci-pomoga-w-rozwiklaniu-zagadek-Wszechswiata,wid,17908916,wiadomosc.html
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Przeczytajcie komentarze pod artykułem na wp. Nie wiem skąd ci ludzie. :wth:

tito

Przeczytałem, ale komentować tych komentarzy nie będę  ;)

lolek

Ja tez się powstrzymam bo musiał bym kląć  :deadman:

Troll81

Się dziwisz. Ja tez się dziwie skąd polskie społeczeństwo nagle strasznie zgłupiało i zapomniało. Jak czytam na internetach Peany na temat jednej partii i flejm na druga to się zastanawiam gdzie ci ludzie byli przez ostatnie 10 lat.

A jak patrze na wielkie protesty w sprawie kilku tys uchodźców których ma przyjąć Polska to nie wiem czy śmiać się czy płakać.... skąd się to u nas bierze że u każdego bliźniego podejrzewamy najgorsze wady a żadnych zalet....

stasieks

Zamieniamy własne myślenie na słuchanie prawd objawionych w mediach. Bezkrytycznie.

GRID

Ale i tak po tym artykule zarejestrowało się 100 polskich userów.
Dałem komentarz na wp, dajcie i wy i tamte spadną :)

Troll81


cp

#9
Cytat: Troll81 w 16 Październik 2015, 15:26
Się dziwisz. Ja tez się dziwie skąd polskie społeczeństwo nagle strasznie zgłupiało i zapomniało. Jak czytam na internetach Peany na temat jednej partii i flejm na druga to się zastanawiam gdzie ci ludzie byli przez ostatnie 10 lat.

Nie zapomniało. Część z tych, co najbardziej hejtują, dziesięć lat temu było w wieku przedszkolno-wczesnoszkolnym, więc nie miało kiedy ani czego zapomnieć.

Cytat: Troll81 w 16 Październik 2015, 15:26
A jak patrze na wielkie protesty w sprawie kilku tys uchodźców których ma przyjąć Polska to nie wiem czy śmiać się czy płakać.... skąd się to u nas bierze że u każdego bliźniego podejrzewamy najgorsze wady a żadnych zalet....

Z doświadczenia, Trollu, z doświadczenia. Jeszcze wiele wody w Odrze upłynie, zanim to się zmieni. I może dobrze, bo będzie można uczyć się na błędach innych. A póki co pozostaje tylko pocieszać się, że w innych krajach też poziom komentarzy pod artykułami bywa tragiczny (i to często pomimo moderacji cenzury) (piszę po doświadczeniach z anglojęzycznych i niemieckich portali)

A póki co:

KEEP
CALM

and
komentować
pod artykułem

Edit: Trollu, twoja uwaga o uchodźcach i protestach też IMHO ociera się o hejt i flejm. Wrzucasz całkiem sporą grupę osób do worka z plakietką już nawet nie pejoratywną, a wręcz zakładającą świadome złe intencje.

kva.pl

Tak w ogole to ten artykul jest IMO bardzo slaby.

cp

Cytat: kva.pl w 19 Październik 2015, 19:25
Tak w ogole to ten artykul jest IMO bardzo slaby.

Powiedziałbym raczej, że na poziomie serwisu, w jakim został opublikowany  :whistle:

krzyszp

Cytat: cp w 19 Październik 2015, 19:38
Cytat: kva.pl w 19 Październik 2015, 19:25
Tak w ogole to ten artykul jest IMO bardzo slaby.

Powiedziałbym raczej, że na poziomie serwisu, w jakim został opublikowany  :whistle:
Przede wszystkim, osoba udzielająca informacji na potrzeby artykułu ma stosunkowo małą wiedzę o BOINC jako takim, jest to twórca oryginalnej aplikacji odpalanej z linii komend, która zaczęła powstawać przed powstaniem BOINC.

Prof. Bełczyński jest autorytetem w dziedzinie którą reprezentuje, ale od kwestii serwerowo/rozproszonej ma kogoś innego ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

LQG


Troll81

o Montowaniu Oprogramowania nie wspomnę :D

Na stronie do której odsyłają nie widzę możliwości pobrania managera BOINC :D

CytatPrzedsięwzięcie ,,Universe@home" uczestniczyło w zawodach organizowanych przez społeczność wolontariuszy działających przy podobnych pracach wykorzystujących platformę BOINC (służącą pracom obliczeniowym na komputerach osób prywatnych). – Nasz projekt zakwalifikował się już dwa razy i był jednym z najmłodszych zakwalifikowanych do tego typu zawodów. Świadczy to o tym, że Universe@Home jest uznany za wartościowy i obiecujący projekt przez osoby związane z tego typu obliczeniami rozproszonymi – opisuje Grzegorz Wiktorowicz, główny wykonawca.

chodzi o wyścigi?? czy o projekt miesiąca?? :D

stasieks


krzyszp

Cytat: Troll81 w 22 Październik 2015, 09:23
chodzi o wyścigi?? czy o projekt miesiąca?? :D
O wyścigi...

Z tym "montowaniem" to faktycznie chała... Ale to nie ja pisałem, więc nie strzelajcie ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

Cytat: GRID w 17 Październik 2015, 00:11
Ale i tak po tym artykule zarejestrowało się 100 polskich userów.
Dałem komentarz na wp, dajcie i wy i tamte spadną :)

No i cacy, tym bardziej że to prawdopodobnie sto nowych w świecie BOINC-a  :parrrty:

krzyszp

Cytat: sknd w 22 Październik 2015, 19:28
No i cacy, tym bardziej że to prawdopodobnie sto nowych w świecie BOINC-a  :parrrty:
Mam pewne wątpliwości...
http://universeathome.pl/universe/history.php


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

https://www.youtube.com/watch?v=c8_YCxbu-L0
O projekcie od 3:51:09...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler


Troll81


Troll81

Przypominam ze w styczniu mam prezentację dla uniwerku Wrocławskiego :D