Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Przeniesienie windows z recovery partition.

Zaczęty przez tito, 11 Listopad 2015, 10:33

tito

Kamraci!
Mój stary (7lat)  ;D laptop zaczął dogorywać, lecz z pewnych względów nie chcę kupować nowego.
Zacząłem więc reanimacje. Wentylatory są już nowe, dodatkowo na półce leży dysk (SSD MX200 256GB).
Tylko, że mam problem. Oryginalnie znajduje się na laptopie windows Vista 64 EN - oczywiście z recovery partition. Wypalone płytki z tymże poszły na spacer w czasie przeprowadzki, zaś drugi raz wypalić nie mogę. Opcja dostępna z poziomu windows: tj przeinstalowanie systemu jest możliwa, lecz tylko na dysk C: i pomimo posiadania 2 zatok na HDD instalacja na nowym SSD jest niedostępna.
Sklonować nie za bardzo chcę, bo ten system ma już ze 4 lata i jest tak zawalony, że strach się bać.
Opcja instalacji Linuxa odpada, bo muszę mieć DOTA :D (wiecie na statku coś trzeba robić).
Czy ktoś ma jakiś magiczny sposó? Względnie, czy ktoś wie, gdzie mogę zdobyć obraz Win Vista 64 EN?
HELP, bo pomimo, że stary to jednak liczy.  ;)

LQG

Pomimo wykonania DVD Recovery można wymusić ponowne nagranie, robiłem już tak parę razy ale sposoby są rózne, trzeba szukać u wujka G w zależności od użytego systemu Recovery. Być może lepiej ściągnąć OEMowy obraz instalacji, przynajmniej będzie pozbawiony chłamu producenta. Tutaj najlepsze i sprawdzone wraz z zintegrowanymi wszystkimi poprawkami http://winclub.pl/forum/106-modyfikacje-nikka/

tito

#2
Wiarę mi przywracasz. Już zasysam.
Update: 25kB/s hmmm

LQG

Z Mediafire leci tylko 25kB/s? Gorzej że Vista nie wspiera TRIM aczkolwiek MX200 posiada Active Garbage Collection, pytanie czy działa na bieżąco. Można jeszcze sprawdzić Crucial Storage Executive ale piszą że minimalnie potrzebny Win7.

tito

Ciekawe rzeczy. Nawet nie wiedziałem co z tym trim. Mam nadzieję, że GC nadazy. Powinien, bo dysk będzie zapełniony w jakiś 40%  zresztą to na jakieś 2 lata później tak czy siak nowy laptop.

tito

W nocy dostało kopa i skończyło ze średnią prędkością ~ 230kB/s.
Wieczorkiem zacznę instalować.

tito

Zainstalowane, aktywowane, BOINC liczy. Reszta rzeczy z czasem  ;D
Dzięki za pomoc.

LQG

Fakt, mielenie najważniejsze  :p_arr:

tito

Odświeżę mój temat:
Młody się bawi powyższym laptopem, lecz jak poprzednio: Vista poszła na spacer. Ktoś zna stronę z której ściągnę Vista 64 EN?
Poprzednie linki niestety nie działają.


tito