GoofyxGrid@Home

Zaczęty przez goofyx, 12 Listopad 2015, 08:27

goofyx

Witam kolegów i koleżanki z B@P,
Zapraszam do przyłączenia się do mojego "grida" na którym mam zamiar udostępnić kilka aplikacji pod projektów.
W tej chwili uruchomiona jest jedna aplikacja Monkeys_v1 (z planowanych 3 w tym pod projekcie), dzięki której chciałbym sprawdzić statystycznych kilka aspektów https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_o_niesko%C5%84czonej_liczbie_ma%C5%82p.
Jako, że nie ma to zapewne za dużej wartości naukowej dla ludzkości (nie tak jak WCG itp), stąd też kolejne aplikacje są planowane jako Non-cpu, które jak wiadomo wykonują się "obok" cpu'owców.
Jest to mój pierwszy serwer boincowy i cały czas nad nim pracuje (w tej chwili pracuje nad odznakami, zmiana wyglądu strony oraz interesującym sposobem prezentowania wyników itp itd), stąd w razie czego proszę o wyrozumiałość <- pierwsze testy (ok.120 tyś WU) zostały zakończone, dzięki czemu udało mnie się wczoraj uruchomić pierwszą nie testową aplikację.

Zachęcam wszystkich do dołączenia się i wsparcia idei <- z góry dzięki.

tito

Brakuje linka do strony i do przyłączenia się.

goofyx

Cytat: tito w 12 Listopad 2015, 08:38
Brakuje linka do strony i do przyłączenia się.
Przepraszam <- to z wrażenia ;) Po 5 latach chcenia, wreszcie wziąłem tyłek w kroki i go postawiłem.
projekt: http://goofyxgridathome.net/
login/register: http://goofyxgridathome.net/login_form.php?next_url=%2Fhome.php

Krzysiak

A jak tam z próbkami bo ciągle nic nie pobiera ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 12 Listopad 2015, 10:47
A jak tam z próbkami bo ciągle nic nie pobiera ?
Pobiera bez problemu <- od rana zeszło mi na serwer 500WU.
Był problem z pobieraniem przy serii T9 (wczoraj przez ok.4 godziny z przyczyn technicznych na aplikacji ver.500), ale poprawiłem co trzeba i serie T10-T10-T12 idą od wczoraj bez problemu z tego co patrzę na logi, bazę danych i forum projektu.

Krzysiak

2015-11-12 10:51:19 | GoofyxGrid@Home | Sending scheduler request: To fetch work.
2015-11-12 10:51:19 | GoofyxGrid@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-11-12 10:51:22 | GoofyxGrid@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-11-12 10:51:22 | GoofyxGrid@Home | No tasks sent


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Zrestartuj projekt <- może nie zaczytało u ciebie poprawnych ustawień po zmianie projektu na non-cpu

Krzysiak

Nie pobiera żadnych plików restartowałem kilka razy
Katalog goofyxgridathome.net jest pusty


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 12 Listopad 2015, 11:26
Nie pobiera żadnych plików restartowałem kilka razy
Katalog goofyxgridathome.net jest pusty
i wszystko jasne. twoja maszyna o ID:248 ma windows 7 <- w tej chwili apka jest tylko na linuksa.
Dla windowsa będzie w ciągu 2-3 dni, przygotowuje teraz środowisko do kompilacji <- następnym krokiem będzie android.
W takim przypadku należy uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

Krzysiak

A widzisz ja nie doczytałem ty nie dopisałeś  :whistle:

Czekam i pozdrawiam  :ahoy:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 12 Listopad 2015, 11:40
A widzisz ja nie doczytałem ty nie dopisałeś  :whistle:

Czekam i pozdrawiam  :ahoy:
super, że sprawa się wyjaśniła :)

tito

Pozwoliłem sobie walnąć info na główną.

goofyx

Cytat: tito w 12 Listopad 2015, 13:15
Pozwoliłem sobie walnąć info na główną.
:respect:
to teraz muszę docisnąć śrubę na tą apkę na windę

Troll81

hm... ktoś to już opanował - https://libraryofbabel.info/

dowolny tekst długości do 3200 znaków. Wklei i zobacz ze już taki napisano :D

niestety tylko język angielski. Albo polski ale bez polfontów :D

Troll81


Hani

U mnie również problem z pobraniem zadań. Ale może to za słaba maszyna. - Stare centrino :)


sknd

będą checkpointy?

goofyx

Cytat: Hani w 13 Listopad 2015, 07:35
U mnie również problem z pobraniem zadań. Ale może to za słaba maszyna. - Stare centrino :)
1. jaki system? <- na windowsa nie ma apki na razie
2. co pokazuje ci dziennik zdarzeń w boinc manager

Hani

Linux mint 17.2 32 bit. - Nie stać mnie na windowsa  XD
Na innym kompie z tym samym systemem ale w wersji 64bit pobrało zadanie nci.
Na niedziałającym mam tak:
pią, 13 lis 2015, 11:59:32 | GoofyxGrid@Home | No tasks sent
pią, 13 lis 2015, 12:00:31 | GoofyxGrid@Home | update requested by user
pią, 13 lis 2015, 12:00:33 | GoofyxGrid@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
pią, 13 lis 2015, 12:00:33 | GoofyxGrid@Home | Requesting new tasks for CPU
pią, 13 lis 2015, 12:00:34 | GoofyxGrid@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
pią, 13 lis 2015, 12:00:34 | GoofyxGrid@Home | Not sending work - last request too recent: 61 sec


goofyx

Cytat: Hani w 13 Listopad 2015, 12:02
Linux mint 17.2 32 bit. - Nie stać mnie na windowsa  XD
Na innym kompie z tym samym systemem ale w wersji 64bit pobrało zadanie nci.
Na niedziałającym mam tak:
pią, 13 lis 2015, 11:59:32 | GoofyxGrid@Home | No tasks sent
pią, 13 lis 2015, 12:00:31 | GoofyxGrid@Home | update requested by user
pią, 13 lis 2015, 12:00:33 | GoofyxGrid@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
pią, 13 lis 2015, 12:00:33 | GoofyxGrid@Home | Requesting new tasks for CPU
pią, 13 lis 2015, 12:00:34 | GoofyxGrid@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
pią, 13 lis 2015, 12:00:34 | GoofyxGrid@Home | Not sending work - last request too recent: 61 sec


1. już stawiam minta na VM i sprawdze
2. restartowałeś projekt na tym komputerze?

Hani

Tak. Już ze 3 razy :)
Dopiołem też kolejnego mnita 64bit i nie było problemu.
Jest ktoś komu działa na systemie 32bit?


krzyszp

Cytat: Hani w 13 Listopad 2015, 12:19
Jest ktoś komu działa na systemie 32bit?
Toć nie ma apki na 32bit :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: Hani w 13 Listopad 2015, 12:19
Tak. Już ze 3 razy :)
Dopiołem też kolejnego mnita 64bit i nie było problemu.
Jest ktoś komu działa na systemie 32bit?
ja się liczę ? ;)
debian 32bity bez środowiska <- pierwsza maszyna która testowała pierwsze kompilacje apki

Cytat: krzyszp w 13 Listopad 2015, 12:20
Cytat: Hani w 13 Listopad 2015, 12:19
Jest ktoś komu działa na systemie 32bit?
Toć nie ma apki na 32bit :)
Nie ma na windowsa <- linux powinien być 32 i 64 bity

goofyx

W tej chwili niestety linux jest tylko na 64bity <- zobaczę co uda mnie się z tym zrobić.

Proszę o testy aplikacji na windows zaróno na 32bitach (jak ktoś jeszcze ma) i 64bity

lolek

Cytat: goofyx w 13 Listopad 2015, 13:37
W tej chwili niestety linux jest tylko na 64bity <- zobaczę co uda mnie się z tym zrobić.

Proszę o testy aplikacji na windows zaróno na 32bitach (jak ktoś jeszcze ma) i 64bity

2015-11-13 13:45:35 | GoofyxGrid@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-11-13 13:45:35 | GoofyxGrid@Home | Not sending work - last request too recent: 77 sec

pawg

Za szybko odświerzyłeś projekt - konkretnie o 77 sekund



Ósemka

Cytat: goofyx link=http://goofyxgridathome.net/forum_thread.php?id=4&postid=10
I would like to
a) create some statistic for generating word (what words or letter generate the most common )
b) know how many draw in time "monkeys" need to have exact word
c) be able to calculate the probability of draw a word and confirm it
d) to satisfy the curiosity of many years
Czy odpowiedzi na te pytania nie znajdziesz w dokumentacji generatora liczb pseudolosowych, zaimplementowanego w języku programowania, który użyłeś do napisania apki?
Folding@Home - Team Poland [276]

tito

Goofyx - na jak długi czas oceniasz cały projekt? Tj ile będzie trwał.

goofyx

Cytat: osemka w 13 Listopad 2015, 14:30
Cytat: goofyx link=http://goofyxgridathome.net/forum_thread.php?id=4&postid=10
I would like to
a) create some statistic for generating word (what words or letter generate the most common )
b) know how many draw in time "monkeys" need to have exact word
c) be able to calculate the probability of draw a word and confirm it
d) to satisfy the curiosity of many years
Czy odpowiedzi na te pytania nie znajdziesz w dokumentacji generatora liczb pseudolosowych, zaimplementowanego w języku programowania, który użyłeś do napisania apki?
Wiele tematów i projektów można by sprowadzić do tego poziomu.
Ja chciałbym poruszyć kwestie losowości właśnie od strony "teorii małp" bo uważam że jest o wiele atrakcyjniejsza niż oparta na liczbach.
Jak najbardziej rozumiem twoje podejście i nie mogę się nie zgodzić, ale tak jak pisałem chciałem dotknąć tematu z innej strony.
Ty z kolei możesz dołączyć się do projektu, bądź też nie jeśli nie podzielasz mojej opinii <- to nie jest złośliwość.

goofyx

Cytat: tito w 13 Listopad 2015, 21:08
Goofyx - na jak długi czas oceniasz cały projekt? Tj ile będzie trwał.
Standardowe pytanie ;)
W tej chwili nie potrafię podać żadnej konkretnej daty zamknięcia projektu <- szczególnie, że nie mam na celu odnalezienie konkretnego wyrazu który zamknie projekt.
Przykładowo prawdopodobieństwo uzyskania jakiegoś wyrazu 5 literowego wynosi chyba jakieś 1 do 12 milionów (przy założeniu że używamy słownika z 26 literami bez ogonków, ja w tej chwili używam zestawu 52 liter czyli małe i duże) tym zajmuje się Monkeys_v1.
Monkeys_v2 będzie wyszukiwał konkretnego wyrazu zadanego w WU co oznacza, że taka oczekiwanie może trwać kilka tygodni albo miesięcy <- prawdopodobieństwo wyszukania konkretnego wyrazu o długości 5 znaków wynosi 1 do (jak dobrze pamiętam ) kilku/kilku nastu trylionów. Ja osobiście u siebie na komputerze 2rdzenie/4wątki przez około rok, przy założeniu dwóch lat obliczeniowych (średnio pracowały 3 wątki losujące, ale jak to bywa zdarzały się przerwy) znalazłem raptem 4 dokładne wyrazy ze słownika polskiego + 15 wyrazów podobnych czyli z 1 literówką.
Oczywiście można zarzucić, że lepiej to robić w domu na CPU i taki argument pewnie bym zaakceptował, jednak od lat chciałem postawić dla takiego projektu i to udało się zrealizować.
A dzięki temu, że projekt z aplikacjami będzie NCI podejrzewam, że jestem wstanie przegonić ilość losowań tą którą miałem u siebie na PC.

Zestawienia i statystyki chciałbym robić zarówno dla jakiś większych serii np.: 1mln WU z czego każda zwraca 3600 losowań co daje jak dobrze patrze na zera ;) serię 3,6 biliona <- z takiej serii jest spore prawdopodobieństwo nawet na np.: 2-3 wyrazy.
Już teraz z próbek z serii testowych od T10 mam do analizy jakieś 36mln wyrazów <- przy założeniu NCI i 3cim dniu pracy serwera.

Im dłuższy wyraz do wyszukania tym ciekawiej będzie.

tito

To jeszcze jedno pytani. Czy projekt masz zabezpieczony przed zrobieniem pierdyliarda wirtualek itp?

goofyx

Cytat: tito w 13 Listopad 2015, 21:46
To jeszcze jedno pytani. Czy projekt masz zabezpieczony przed zrobieniem pierdyliarda wirtualek itp?
Projekt działa od 3 dni, czego nie planowałem <- wszystko potoczyło się nagle, jakieś  2-3 tygodnie za wcześnie. Ale skoro już teraz moje oczekiwania zostały pobite to będę parł nadal i rozwijał go.
Niestety w tej chwili nie posiadam żadnego zabezpieczenia :(
I niestety (proszę o nie śmianie się ;) ) nie wiem jak coś takiego zrobić, ale będę chciał się zabezpieczyć <- żeby nie odpierdzielić kaszanki jak było przy np.: FreeHalu.
Jak ktoś miał propozycje takiego zabezpieczenia to napiszcie mi np.: priva albo maila <- z góry dzięki

goofyx

Cytat: tito w 13 Listopad 2015, 21:46
To jeszcze jedno pytani.
ps.: nie ma ograniczeń co do pytań.
Na wszystkie postaram sie odpowiedzieć, szczególnie, ze dopiero zaczynam "karierę" admina boincowego <- poziomu innych adminów z naszego forum pewnie nigdy nie osiągnę, ale to nie oznacza, że nie można spróbować swoich sił w tym temacie

Troll81

mysle ze ten poziom osiągniesz szybciej niż myslisz :d

goofyx

Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2015, 11:39
mysle ze ten poziom osiągniesz szybciej niż myslisz :d
Nie mam zdanie <- to mój pierwszy raz ;)

Na razie obserwuje zachowania userów/komputerów w projekcie i mam wrażenie, że już teraz niektórzy zaczynają pogrywać sobie jak z FreeHalem.
Jakieś pomysły jak się można zabezpieczyć.

tito

Tak. Napisz na głównej, że nie życzysz sobie takich zachowań i będą one tępione włącznie ze skasowaniem konta. Uczciwe, legalne, skuteczne.Zostaną ci, którzy chcą liczyć projekt/robią to uczciwie.
I lepiej się pośpiesz, póki nie masz syfu.

krzyszp

Zastanawia mnie tylko, czy "pierdyliard" wirtualek to coś, czym Goofyx powinien się przejmować. W końcu tutaj tak naprawdę to nie szkodzi (chyba) projektowi...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ósemka

Cytat: goofyx w 13 Listopad 2015, 21:09
Wiele tematów i projektów można by sprowadzić do tego poziomu.
Ja chciałbym poruszyć kwestie losowości właśnie od strony "teorii małp" bo uważam że jest o wiele atrakcyjniejsza niż oparta na liczbach.
Jak najbardziej rozumiem twoje podejście i nie mogę się nie zgodzić, ale tak jak pisałem chciałem dotknąć tematu z innej strony.
Ty z kolei możesz dołączyć się do projektu, bądź też nie jeśli nie podzielasz mojej opinii <- to nie jest złośliwość.
Nie kumam. Naszą "idealną małpę" odgrywa tutaj komputer, który tak czy siak z funkcji generatora losowego wypluwa liczby. Dopiero potem konwertuje się to na znaki. A że te liczby są tylko pseudolosowe, to komp nie może być "idealną małpą" wg teorii.

Anyway... Generalnie nic mi do tego. Popieram inicjatywę, bo doświadczenie i umiejętności zdobyte przy stawianiu własnego projektu mogą mocno zaprocentować. Mamy w Polsce wielu naukowców z dużym niedoborem mocy obliczeniowej. Wystarczy do nich dotrzeć -> http://www.boincatpoland.org/smf/komputery/jest-ktos-z-wrocka-bem-czeka/msg254609/#msg254609
Folding@Home - Team Poland [276]

krzyszp

Cytat: osemka w 13 Listopad 2015, 14:30
Czy odpowiedzi na te pytania nie znajdziesz w dokumentacji generatora liczb pseudolosowych, zaimplementowanego w języku programowania, który użyłeś do napisania apki?
Dokumentacja da odpowiedź, jakie są szanse na znalezienie wyniku, Goofyx sprawdzi to praktycznie ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Cytat: krzyszp w 14 Listopad 2015, 13:32
Zastanawia mnie tylko, czy "pierdyliard" wirtualek to coś, czym Goofyx powinien się przejmować. W końcu tutaj tak naprawdę to nie szkodzi (chyba) projektowi...
Owszem, bo może pójść zła fama o projekcie, jeśli parę osób nagle odskoczy w statystykach. Pamiętajmy, że pkt napędzają sporą część świata BOINC. A z drugiej strony jest to temat drażliwy.
Np dlaczego przy projekcie NCI punktacja to ~240 pkt dziennie? W Radioaktywnym, gdzie jest potrzebna dodatkowa czujka jest tylko 100pkt, zaś w QCN 50.