Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

GoofyxGrid@Home

Zaczęty przez goofyx, 12 Listopad 2015, 08:27

krzyszp

Temat punktacji jest gorszy od polityki... ;)
W archiwum forum są informacje, dlaczego radioaktywny daje akurat tyle punktów, wydaje mi się, że argumentacja jest dość rozsądna, a w każdym bądź razie nie było jakiś strasznych sporów z tego powodu.

Natomiast u Goofyxa kwestia jest trochę inna - jest to projekt NCI i jego wyniki nie ucierpią na stworzeniu masy wirtualek (ucierpią "prądowo" tylko ci, którzy je natworzą).
Zresztą, na miejscu Goofyxa ja bym zrobił projekt non-nci i skoncentrował się na głównym zadaniu, czyli udowodnieniu twierdzenia, że ten milion małp kiedyś napisze dzieło Szekspira... Ale to oczywiście jego wybór i decyzja :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

To prawda, że Radioaktywny nigdy sporów nie budził, lecz to dlatego, że maksimum pkt jest ograniczone przez ilość posiadanych czujek.
Tu ograniczeń żadnych nie będzie -> ilość wirtualek wzrasta.Oczywiście tylko u kilku świadomych osób -> reszta się bulwersuje.
Zresztą projekt NCI z zasady nie powinien dawać możliwości zarobienia dużej ilości pkt. Przecież tak naprawdę nie wykorzystuje zasobów komputera.
I sytuacja może wyglądać tak, że CPU Ivy bridge daje ~ 3000 pkt dziennie, zaś projekt NCI dołączony na tym samym kompie w teorii nie wykorzystujący CPU da 24000 pkt. Wszystko zależy od postawionych wirtualek.
Coś mi tu nie gra  :D

Odnośnie lepszy\gorszy od polityki... ze względu na pkt nikt jeszcze zginął (mam nadzieję).

goofyx

No to wracam do pytania <- ile punktów za godzinę pracy powinien dostawać user przy projekcie NCI?
Seria T15 która idzie teraz jest jeszcze oznacza na 10pkt/h pracy <- ud jutra będę mógł nową serię tą "właściwą" puścić z nową punktacją.

goofyx

Cytat: tito w 14 Listopad 2015, 14:07
Cytat: krzyszp w 14 Listopad 2015, 13:32
Zastanawia mnie tylko, czy "pierdyliard" wirtualek to coś, czym Goofyx powinien się przejmować. W końcu tutaj tak naprawdę to nie szkodzi (chyba) projektowi...
Owszem, bo może pójść zła fama o projekcie, jeśli parę osób nagle odskoczy w statystykach. Pamiętajmy, że pkt napędzają sporą część świata BOINC. A z drugiej strony jest to temat drażliwy.
Np dlaczego przy projekcie NCI punktacja to ~240 pkt dziennie? W Radioaktywnym, gdzie jest potrzebna dodatkowa czujka jest tylko 100pkt, zaś w QCN 50.
Zgadzam się kolegą.
Samym obróbką WU to nie zaszkodzi bo im więcej kompów tym lepiej <- skoro pierwsza seria do statystyk ma mieć 1-2mln WU to byłoby git.
Ale z drugiej strony chciałbym poprowadzić ten projekt dłużej niż 2-3 miesiące i nie zabić go jak FH.
Damy rade.

tito

Te 10 na h brzmi OK. Byle z komputera nie można było wyciągnąć więcej. I aby punktacja na przestrzeni czasu była stała.
Przy okazji:  http://www.setiusa.us/showthread.php?8930-New-NCI-Project&p=100689#post100689
Chyba Twój opis projektu nie jest zbyt dokładny/jasny. Skoro nikt tam nie wie cóż to ma być. (nie odpowiem im, bo nie mam tam konta).

goofyx

Cytat: tito w 14 Listopad 2015, 21:36
Te 10 na h brzmi OK. Byle z komputera nie można było wyciągnąć więcej. I aby punktacja na przestrzeni czasu była stała.
Przy okazji:  http://www.setiusa.us/showthread.php?8930-New-NCI-Project&p=100689#post100689
Chyba Twój opis projektu nie jest zbyt dokładny/jasny. Skoro nikt tam nie wie cóż to ma być. (nie odpowiem im, bo nie mam tam konta).
1. punktacje chciałbym utrzymać na jednym poziomie
2. właśnie uzupełniam opis na stronie <- w sensie 1-2 zdania i wypowiem się na wskazanym forum. Dzięki za info.

goofyx

#46
ps1.: uzupełniłem opis dla aplikacji serii Monkeys <- chyba lepiej wygląda, w razie czego opinie mile widziane

ps2.: do adminów/modów <- co trzeba zrobić żeby zasłużyć na pod forum? <- bo w wątku zaczyna się robić bałagan tematyczny