Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Aplikacje

Zaczęty przez Hani, 15 Listopad 2015, 16:23

Hani

Kiedy można spodziewać się apki na na 32bitowe linuxy?
Jest w planie aplikacja na Androida?


necavi

CytatJest w planie aplikacja na Androida?
Idąc za ciosem chciałbym wspomnieć, że Andek to nie tylko proce na ATM, ale także Atomy :p_arr:

goofyx

1. Linuksy 32bity <- jak znajdę sposób żeby je generować ;) muszę postawić maszynę debiana 32bity i zacząć kompilować także i na takie wersje linuchów. Później zrezygnuje z aplikacji 64bity dla wszystkich przyszłych apek.
2. Androidy chciałbym w ciągu 1-2 tygodni na ARM, jak przygotuje środowisko pod to <- nie wiem jak z atomami bo jest ich chyba stosunkowo nie wiele.
3. Od razu wyprzedzę pytanie <- na OSX nie planuje apek na chwile obecną :)

necavi

Cytatbo jest ich chyba stosunkowo nie wiele.
Trochę nowych tabletów ma to cudactwo - wszystkie moje 2 szt, a i kva.pl coś wspominał o swoich w większej ilości.

goofyx

Cytat: necavi w 15 Listopad 2015, 18:18
Cytatbo jest ich chyba stosunkowo nie wiele.
Trochę nowych tabletów ma to cudactwo - wszystkie moje 2 szt, a i kva.pl coś wspominał o swoich w większej ilości.
no to kwestia tego co pisałem <- muszę posiąść wiedzę jak na to kompilować.
na pierwszy ogień chce zrobić linux32bity i androidy chyba dwie wersje są potrzebne pie i non-pie

stiven

Tak obserwacja pod win7 64 i xp 32: gdy jednocześnie "liczą się" Monkeys v1 i 2 i jedna się zakończy to kolejną próbkę z danego typu zaczyna dopiero po ręcznym pogonieniu. Tak ma być?

goofyx

Cytat: stiven w 20 Listopad 2015, 19:35
Tak obserwacja pod win7 64 i xp 32: gdy jednocześnie "liczą się" Monkeys v1 i 2 i jedna się zakończy to kolejną próbkę z danego typu zaczyna dopiero po ręcznym pogonieniu. Tak ma być?
Tak ma nie być <- staram się dojść do tego co jest gran.
Szczególnie problem jest z pobraniem WU dla monkeys_v2 <- dlatego monkeys_v1 ma przerób bieżący 1100 a monkeys_v2 tylko 130

Hani

A jak się ma sprawa z Linuxami 23 bit?


stiven

Jeszcze jedna ciekawostka. Gdy kończy się zadanie Monkeys_v2 i komp nie ma aktywnego połączenia z netem zadanie się wywala z błędem.
Tak przynajmniej miałem w przypadku tych trzech WU:
http://goofyxgridathome.net/result.php?resultid=1173345
http://goofyxgridathome.net/result.php?resultid=1169995
http://goofyxgridathome.net/result.php?resultid=1169347

goofyx

Mam coś problem i nie wiem dokładnie w którym kierunku badać sytuację, bo w scheduler.log mam ciągle coś takiego:

2015-11-21 20:51:53.9350 [PID=2077 ]   Request: [USER#21950] [HOST#1099] [IP 199.???.???.???] client 7.2.42
2015-11-21 20:51:53.9354 [PID=2077 ]    [quota] effective ncpus 1 ngpus 0
2015-11-21 20:51:53.9354 [PID=2077 ]    [quota] max jobs per RPC: 100000
2015-11-21 20:51:53.9354 [PID=2077 ]    [quota] Overall limits on jobs in progress:
2015-11-21 20:51:53.9358 [PID=2077 ]    can_send_nci() failed for NCI job
2015-11-21 20:51:53.9358 [PID=2077 ]    failed to send job for NCI app Monkeys v1 - Random generator
2015-11-21 20:51:53.9359 [PID=2077 ]    can_send_nci() failed for NCI job
2015-11-21 20:51:53.9359 [PID=2077 ]    failed to send job for NCI app Monkeys v2 - Word seeker
2015-11-21 20:51:53.9708 [PID=2077 ]    Sending reply to [HOST#1099]: 0 results, delay req 61.00
2015-11-21 20:51:53.9711 [PID=2077 ]    Scheduler ran 0.050 seconds

"can_send_nci() failed for NCI job" czasami dotyczy obu apek jak wyżej a czasami pojedynczej

a) WU dla obu aplikacji mam w zapasie
b) problem dotyczy różnych wersji windowsowych klienta boinc <- co ciekawe na linuksie nie mam zgłoszeń aby ów problem występował
c) podobno pomaga zmiana w ustawieniach projektu w XML na kliencie <- ale to nie rozwiązuje sytuacji

Znalazłem na necie żeby zwiększyć  bufor shmen  dla projektu boinc, co też zrobiłem <- przerób WU zwiększył się jakieś 30-40. Bufor zwiększyłem na razie 5x, choć testowałem i 10x.

Zostały mi dwie rzeczy do eliminacja:
1. proces monkeys_v2 po zaraportowaniu nie zawsze na windowsach jest zabijany przez wisi na liście procesów <- u mnie potrafi ich wisieć 5-6 sztuk, których nie mogę zakończyć nawet ręcznie i tylko reset kompa pomaga
2. gdzieś na forum o tym znalazłem, ale nie potwierdziłem, że ogólnie serwer boinca nie potrafi obsłużyć więcej niż 1 aplikacji NCI <- tutaj trzeba przyznać ciut racji, bo jak zaznaczę monkeys_v1 jako nieaktywną na serwerze to monkeys_v2 działa trochę lepiej tzn.:  z przerobu 150-200 wzrasta na 300-350, co się nei przekłada na ogólną liczbę kompów w projekcie przy założeniu że ok.80% userów ma zaznaczone używanie zarówno obu aplikacji jak i wersji beta

Może ktoś jest w stanie nakierować mnie czego mam szukać <- możliwe że jest jakieś konkretne ustawienie które mogłem przeoczyć, choć od 2-3 nocek nie robię nic innego jak testuje różne konfigi projektu z różnymi paramatrami i obserwuje wyniki. Póki co bez rezultatu/

toms83

Po przeliczeniu zadania z apki v1 wisi i nie może odesłać. Już 3x resetowałem projekt i za każdym razem to samo. V2 ładnie się liczy i odsyła.

Problem zarówno na Win jak i Lin.

goofyx

Cytat: toms83 w 28 Listopad 2015, 16:57
Po przeliczeniu zadania z apki v1 wisi i nie może odesłać. Już 3x resetowałem projekt i za każdym razem to samo. V2 ładnie się liczy i odsyła.

Problem zarówno na Win jak i Lin.
Już jest ok..

toms83

Tak, śmiga ładnie. Co było problemem?

goofyx

Cytat: toms83 w 30 Listopad 2015, 00:11
Tak, śmiga ładnie. Co było problemem?
hmm, wstyd przyznać  :shame:
uprawnienia do katalogu upload'u posypały się <- było prawo odczytu, ale nie było do zapisu.
Mam ochotę się  :whip:

Troll81

spoko.... dziś naprawiałem "padniętego" lapsa który nie był podłączony do prądu....

za to w domu magia. KOmp stracił internet...
komp pinguje router,
router pinguje google,
komp nie pinguje google.

zmiana karty sieciowej na inną (wi-fi),
podpięcie kablem bezpośrednio pod router.
Restart kompa
Wywalenie sterowników
Flush DNS
Reset socksów....

nic nie pomagało.....

goofyx

Cytat: Troll81 w 03 Grudzień 2015, 23:15
spoko.... dziś naprawiałem "padniętego" lapsa który nie był podłączony do prądu....
no właśnie.
szukając problemu, nie bierzemy pod uwagę najbardziej błahych i oczywistych kwestii

LQG

Rutyna gubi...  %)

goofyx

Cytat: LQG w 04 Grudzień 2015, 10:41
Rutyna gubi...  %)
i to jak <- ale z drugiej strony dzięki temu robi się ciekawiej ;)

Kret_polny

Cytat: Troll81 w 03 Grudzień 2015, 23:15
spoko.... dziś naprawiałem "padniętego" lapsa który nie był podłączony do prądu....

za to w domu magia. KOmp stracił internet...
komp pinguje router,
router pinguje google,
komp nie pinguje google.

zmiana karty sieciowej na inną (wi-fi),
podpięcie kablem bezpośrednio pod router.
Restart kompa
Wywalenie sterowników
Flush DNS
Reset socksów....

nic nie pomagało.....
Windows?
Próbowałeś może Panel Sterowania -> Opcje Internetowe -> Zaawanasowane -> [ Resetowanie ustawień programu Internet Explorer ] Resetuj ?

c_RaSz

Kol. Kret_polny raczył był podpowiedzieć:
> Próbowałeś może Panel Sterowania -> Opcje Internetowe -> Zaawanasowane -> [ Resetowanie ustawień (...)
— to i ja napomknę o innej możliwości: czasem mi tak robił anty-vir: blokował  :bad: ni z tego, ni z owego dostęp do i-netu, całkowicie!
Pozdrawiam, i leeecę

Troll81

antywiry i inne cuda nic tu nie mają do gadania.

problem powtarzalny, Wystarczy odpalić klienta torrent i zacząć ssać jakiś gruby plik (np pełną instalkę debiana) i hyc. Neta ni ma.

Na razie problem zdusiłem ustawieniami klienta torrent i ma nawiązywać nie więcej niż 10 połączeń na plik. A że z reguły ssam jeden plik to szału ni ma z prędkością..... ale neta zrywać przestało....

krzyszp

Max liczba połączeń (TCP) gdzieś w Windzie, problem stary jak świat, w necie masz solucji na tony...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Najlepsze ze takich akcji nie miewałem na XP :) niemniej wrzucam tu dla potomności

http://smallvoid.com/article/winnt-tcpip-max-limit.html

Dario666

Czy wszystkie aplikacje w tym projekcie są z "niskim wykorzystaniem procesora"? I czy tak dalej będzie?

Ufol

Czemu da się mielić tylko po jednej próbce danej aplikacji na maszynie czterordzeniowej? Czy w przyszłości pojawi się opcja buforowania zadań na zapas?

goofyx

Cytat: Ufol w 25 Luty 2016, 08:22
Czemu da się mielić tylko po jednej próbce danej aplikacji na maszynie czterordzeniowej? Czy w przyszłości pojawi się opcja buforowania zadań na zapas?
bo to NCI