Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Znikający dysk SSD

Zaczęty przez Krzysiak, 25 Listopad 2015, 08:13

Krzysiak

Witam
Spotkał się ktoś z problemem co jakiś czas znikającego dysku ?

-system zamarza następnie restart przyciskiem na obudowie i potem bios już nie widzi dysku
- trzeba odłączyć napięcie na kilkanaście sekund (cały PC) i wszystko przez jakiś czas działa jak należy (dzień lub nawet kilka dni)

- Biosy wgrane najnowsze
- Testowałem na różnych kablach i gniazdach

System Win8.1
Dysk Crucial CT512MX100

Smart w porządku
Syfu brak w systemie

Niema znaczenia czy dzieje się to podczas obciążenia systemu czy w spoczynku


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

0) BackUp
1) Zmiana kabla SSD na inny/nowy i sprawdzenie zasilania (wtyczki)
2.0) Czyszczenie dysku
2.1) Reklamacja
3) Wgrywania najnowszego firmware do dysku bym chyba nie zaryzykował bo jak padnie w trakcie to mogą robić problemy z gwarancją.

Krzysiak

0 Robione systematycznie
1 Testowane to samo
2 Nawet na czystym systemie
2.1 Z tym na razie bym się wstrzymał
3 Wgrany dalej bez zmian


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Ja po swoim doświadczeniu bym się nie wstrzymywał - jak mi SSD raz znikł to na amen. BIOS go nie widział i tyle. Prawdopodobnie padł kontroler (Vertex 2). Teraz mam refubrished który dostałem w zamian i śmiga pod BOINCem aż miło...

AiDec

Przyczyna moze lezec w mobo, a nie w dysku. Aczkolwiek ta sama mobo, moze dzialac poprawnie z identycznym dyskiem, choc innej serii.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kva.pl

Ja tak mialem z jakims Corsairem kiedys, za ktorym razem zniknal i juz sie nie pojawil. Wymieniony na gwarancji, padl kontroler.

Krzysiak

Czym najlepiej zrobić kopie całej partycji systemowej ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Ja uzywam Acronis True Image, proste i nigdy mnie nie zawiodlo.

Krzysiak

Trochę drogo - a którą wersje polecasz ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

clonezilla :D za darmo :D

Szopler

Clonezilla ma jedną poważną wadę - nie potrafi zrobić resize jak chcę sklonować większy dysk na mniejszy.

Troll81

gparted? Martedmagic?