Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Nowy system linux. apka OpenCL powoduje wieszanie systemu

Zaczęty przez matszpk, 25 Listopad 2015, 21:43

matszpk

cześć. mam problem z system, z boinc i z OpenCL. zaktualizowałem system do OpenSUSE 42.1 i sterowniki Radeon Crimson 15.11. Niestety apka opencl dla boinc, powoduje zawieszanie się systemu (nic nie reaguje, pewnie kernel panic). najczęściej zdarza się to gdy mam włączonego kompozytora OpenGL (w ustawieniach KDE, Wyświetlanie ekranu).
Teraz używam XRender i jest lepiej. co może być przyczyną, i czy istnieje lekarstwo na tą przypadłość systemu?

matszpk

rozwiązałem problem omijając go. odpaliłem X'y na integrze. opencl nadal działa (ale nie poem). dla ciekawskich podaję jak to zrobić:
- zmienic nazwę pliku /etc/X11/xorg.conf  na inną
- uruchomić /usr/lib64/fglrx/switchlibglx intel
- uruchomić /usr/lib64/fglrx/switchlibGL intel
- zmienić ustawienia w BIOSe tak by startował z integry
Opcjonalnie można po uruchomieniu można odpalic X server dla AMD po uruchomieniu '/usr/lib64/fglrx/switchlibglx amd' i po przywróceniu /etc/X11/xorg.conf dla AMD. można wtedy przetaktować kartę i zmienić obroty wiatraczka. po zmianie ponownie zmieniamy nazwę dla /etc/X11/xorg.conf i ponownie odpalamy '/usr/lib64/fglrx/switchlibglx intel'.

na collatzu taki trick działa. może jest nawet lepiej główny GPU nie jest obciążany jakimiś operacjami graficznymi :)
test zrobiłem na OpenSUSE 42.1 i wszystko jest ok  8)

matszpk

Udało mi się odpalić drugi X server dla OpenCL (pod tym już działa apka POEM). należy dodać opcje '-sharevts' dodać włączyć opcje 'AllowMosuseOpenFail' i 'DontVTSwitch', wyłączyć 'AutoEnableDevices' (w sekcji ServerFlags do xorg.conf.fglrx) i odpalic będąć na trybie GUI z poziomu roota. Przed użyciem OpenCL trzeba ustawić zmienną DISPLAY na ":1" i usunąć zmienną XAUTHORITY i każda apka OpenCL będzie działać.

kva.pl

I to jest ten moment w ktorym windows przestaje sie mienic jako zlo wcielone :P

krzyszp

Cytat: kva.pl w 27 Listopad 2015, 18:06
I to jest ten moment w ktorym windows przestaje sie mienic jako zlo wcielone :P
Ojtam, ja nigdy nie miałem kłopotów z OpenCL na Linuksie :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

A mnie sie nigdy nie udalo go zmusic do dzialania  %)

matszpk

No tak, AMD sp...ło robotę, X'y to jednak cholerny przeżytek... ale fakt, coś zaczyna nie grać w linuksie od jakiegoś czasu... ale to już jest inny temat...
jak ktoś chce to może spróbować tego triku. OpenCL pod Linuxem działał dość dobrze do tego momentu. ale to może być wina sterów.

krzyszp

No właśnie ja miałem ATI 7750 a później  7770 i miałem zero problemów (ze sterownikami własnościowymi) pod Ubuntu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Hani

Nasuwa mi się jedno stwierdzenie na myśl - Usłyszane lata temu: "Linux nie jest nieprzyjazny. On starannie dobiera sobie przyjaciół"