Ostateczny Argument przeciwko aktualizacji do Win 10

Zaczęty przez cp, 26 Listopad 2015, 18:10

cp

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/48/windows-10-usuwa-programy-bez-zgody-uzytkownikow.aspx

TL;DR:
Listopadowa aktualizacja Win 10 bez pytania przywraca oryginalne ustawienia prywatności  :wth: oraz (zgodnie z warunkami EULA korzystania z Usługi Systemu Operacyjnego) usuwa legalne (!), darmowe (!) oprogramowanie bez pytania użytkownika klienta o zgodę  :deadman:

Ja się na takie warunki nigdy nie zgodzę

krzyszp

Wiecie, co jest najlepszym dowcipem?

Jestem fanem Linuksa, ale utrzymuję się z pisanie softu dla Windows (.Net)... Ale coraz bardziej czuję się z tym po prostu źle...

Może już czas całkiem przejść na alternatywne systemy i znajść sposób zarabiania w tym modelu?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

win7 to ostatni sensowny produkt z linii windows....

c_RaSz

Skoro już napisał o tym kol Troll, to sobie na mały off topic pozwolę z tym związany:
Dopiero-co rozstałem się z Win-XP, przesiadając na 7-kę, i choć ona co i rusz pogania, aby za friko się prze-apdejtować do 10, to uparcie tego nie robię. Bo wiem już, że jest to krok nieodwracalny (pomijając możliwość zaorania dysku, i ponownej instalacji Win-7). Jak mnie najdzie, to może zmienię zdanie, ale chyba nieprędko: dopóki ten aktualny O-eS działa, i jest pielęgnowany — to istotnego powodu przecież nie ma. Chyba że o czymś nie wiem? To niech ktoś podpowie.
  :facepalm2:  Jestem pewien, że większość z Was 7-ki onegdaj używało, to może ktoś mi podpowie jak zrobić 2 rzeczy:
1. Chcę, aby foldery (okna) otwarte w poprzedniej sesji, przy ponownym uruchomieniu maszyny — były otwarte ponownie. W XP nie było najmniejszego problemu z ustawieniem tego. A teraz nie wiem jak się za to zabrać.
2. Jako że wolę używać (w pewnych przypadkach) skrótów klawiaturowych, zamiast najeżdżać tam-gdzie-trzeba myszą, toteż  chciałbym używać "gorących klawiszy" gdzie się  tylko da: m. inn. w podstawowych menu systemu. I one tu i ówdzie są, tyle, że gdy się takie menu rozwinie, to żaden hot-key nie jest podkreślony! No najwyraźniej takie jest ustawienie domyślne. A ja się pytam: komóż to, do q***y nędzy owe podkreślenie może... przeszkadzać, w czym??! No i zwracam się do Was z gorącą prośbą: jak je "aktywować" (aby były podkreślone)?
Pozdrawiam, i leeecę

Troll81

primo - http://www.makeuseof.com/tag/how-to-automatically-restore-open-folderstabs-when-you-restart-windows/

secundo - http://twigstechtips.blogspot.com/2009/08/windows-7-restore-menu-underline.html

ja używam http://www.classicshell.net/ i bardzo sobie chwalę :D

c_RaSz

Trollu, dzięki!
Choć zadziałała tylko 2-ga rada, to i tak jestem wdzięczny...
Jeśli chodzi o 3-cią, to moja angielszczyzna tak już zardzewiała, że jednak pozostanę przy polskojęzycznym "standardowym" Win-7, i jego komendach. Gdyby ten Classic Shell został spolszczony, to bym się zapewne skusił.

A co do primo, to, niestety jest to rada dotycząca Windy XP, a nie 7-ki. I zresztą pisałem o tym, że "nie było {w XP!} z tym problemu"!
Tak więc moje pytanie o to, jak to zrobić w 7-ce  —    :dunno:  nadal czeka na podpowiedź...
Pozdrawiam, i leeecę

c_RaSz

#6
Auć, nie dopatrzyłem: Classic Shell jednak został też i spolszczony!
Właśnie go zainstalowałem, i może nawet znajdę w nim rozwiązanie pierwszego problemu?

Edit:
Daję znać  :ahoy:  bogro i bucy!
Pierwszy z sygnalizowanych problemów - też w końcu
udało się dzięki Classic Shell rozwiązać: foldery które przy zamykaniu systemu pozostawimy otwarte - są przywracane po ponownym włączeniu maszyny.
A w dodatku Classic Shell pozwala na wiele różnych ustawień, i czyni otoczeni programowe (system) — bardziej przyjaznym, i elastycznym. Godne używania — ze wszech miar! Działa nie tylko w 7-ce, ale i 8/8,1/10, i dzięki jego zastosowaniu można je bardziej "oswoić". N.p. przez spore przy-bliżenie do takiego wyglądu i funkcjonalnostek, jak w O-eSie poprzednim: XP/7/8/8.1
Polecam gorąco!
Pozdrawiam, i leeecę