Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

PNT dało głos

Zaczęty przez goofyx, 30 Listopad 2015, 00:28

goofyx

Tak powalonego projektu to chyba jeszcze nie było...
Z tego co kojarzę to idea boinc miała za zadanie osiągnąć wyniki (może i najgłupsze i całkowicie zbędne) ale chyba w jak najszybszym czasie, a tu celowo wydłuża się działanie projektu poprzez:
1. wypluwanie losowego ciągu znaków z kompa co godzinę i dopasowanie go do oczekiwanego ciągu znaków na serwerze - no rzeczywiście co za wysiłek dla hosta i serwera
2. ograniczanie ilości hostów poprzez blokadę tworzenia wirtualek i innych multikompów (ciekawe jak to się ma do licencji oprogramowania boinc)
Nic tylko zaraz się okaże że będzie zbiórka kasy na działanie serwera... oby takie działania nie zaszkodziły enigmie i radioaktywnemu.
ech szkoda gadać ten cały boinc to już całkowicie na małpy schodzi...
ja w tej farsie uczestniczył nie będę...


Co wy na to?
Też tak uważacie?

tito

Czytałem to już wcześniej. Odniosłem wrażenie, że ktoś komuś w piaskownicy zabrał łopatkę i trzeba było strzelić focha. Ogólnie dawno przestałem się przejmować co u konkurencji mówią.

Cyfron

Moim zdaniem ten tekst świadczy tylko o jego autorze... Jak się czegoś nie rozumie, to nie oznacza to od razu że to jest bez sensu.
Zresztą - jak komuś nie pasuje, to może liczyć inne projekty. Mi tam nie pasuje trzepanie bitcoinów przez boinc (czy to nie jest łamanie zasad licencji boinc?) ale nie zabraniam innym liczyć tego projektu. Dopóki jest wiadome co się liczy, to można liczyć cokolwiek.

Tobas

Nie PNT dało głos, tylko Peciak.
Jego opinia. Ma prawo. Ja też tego projektu nie liczę ;)

krzyszp

Cytat2. ograniczanie ilości hostów poprzez blokadę tworzenia wirtualek i innych multikompów (ciekawe jak to się ma do licencji oprogramowania boinc)
Nic tylko zaraz się okaże że będzie zbiórka kasy na działanie serwera...

Sorki, ale takie zdanie trąci mi rzucaniem oskarżeń bez żadnej podstawy... Po pierwsze, w projekcie nie ma słowa o zbieraniu kasy, a po drugie Goofyx ani razu w całej "karierze" w BOINC nie sugerował swoim zachowaniem takich chęci...
A już mieszanie do tego licencji BOINC jest kompletnie głupie, bo niby co ma do tego licencja???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Gdyby osoba pisząca te słowa pofatygowała się o jej przeczytanie, to by wiedziała, że nic.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

goofyx

nawiązując do komentarza Peciaka:
1. wypluwanie losowego ciągu znaków z kompa co godzinę i dopasowanie go do oczekiwanego ciągu znaków na serwerze
Wypluwanych jest więcej wyrazów. Dla monkeys_v1 jest to 3600, dla monkeys_v2 sprawdzanych jest 36000 lub 360000 wyrazów w zależności od WU

no rzeczywiście co za wysiłek dla hosta i serwera
hmm, w końcu to aplikacje non-cpu <- no chyba, że jest to nie wyraźnie napisane na stronie projektu.
Dlaczego jest non-cpu też kilka razy pisałem.

2. ograniczanie ilości hostów poprzez blokadę tworzenia wirtualek i innych multikompów
Chodzi o bardziej skrajne przypadki, kiedy użytkownik potrafił podłączyć dosłownie 3147 tworów

Nic tylko zaraz się okaże że będzie zbiórka kasy na działanie serwera
Po przeczytaniu tego fragmentu stwierdziłem, że nawet nie będę tego komentował <- po co wracać do 6 miesięcznych, bez celowych wymian nic nie znaczących komentarzy jak w latach 2010-2011.
NIE MAM W PLANACH takiego działania dla tego projektu.


Cytat: Tobas w 30 Listopad 2015, 13:11
Jego opinia. Ma prawo. Ja też tego projektu nie liczę ;)
No i oto chodzi w boinc.
Nikt nikogo nie zmusi do liczenia jakiegoś projektu.

tito

Odniesiesz się oficjalnie do wypowiedzi na ichnim forum? Czy ignorujesz?

goofyx

Cytat: tito w 01 Grudzień 2015, 07:52
Odniesiesz się oficjalnie do wypowiedzi na ichnim forum? Czy ignorujesz?
Tak jak pisałem, łatwiej będzie zignorować zamiast potem ciągnąć poniżająca wymianę komentarzy


Jeśli ktoś inny będzie chciał się wypowiedzieć to nie mogę zabronić.

tito

W sumie popieram. Ich zespół i tak umiera, forum ledwo ciągnie. Dajmy sobie spokój.

goofyx

Cytat: tito w 01 Grudzień 2015, 09:15
W sumie popieram. Ich zespół i tak umiera, forum ledwo ciągnie. Dajmy sobie spokój.
może to i złośliwość z mojej strony <- ale nie wiedziałem, że jeszcze istnieją ;)
Ostatnie co pamiętam u nich to wielkie rozłamy jakie mieli w 20011-2012.

Troll81

to oni u siebie mieli jakieś rozłamy??

tito

To sarkazm? Bo ciężko wyczuć...

goofyx

Cytat: Troll81 w 03 Grudzień 2015, 23:18
to oni u siebie mieli jakieś rozłamy??
Cytat: tito w 04 Grudzień 2015, 07:02
To sarkazm? Bo ciężko wyczuć...
byłem pewien, że mieli rozpady wewnętrzne.
ee tam, mało mnie to interesuje.

Troll81

generalnie nie wiem co sie u kolegów zza miedzy dzieje. NIe interesuję się, nie zaglądam, nie czytam. Stad nie wiem nic o żadnych rozłamach.