radeon r9 380 4gb

Zaczęty przez jjunior11, 06 Grudzień 2015, 22:22

jjunior11

Witam posiadam nową kartę taką jak w temacie chciałem liczyć cgminer ale nie wiem jak ustawić pod moje gpu obecnie liczę bitcoin utopia wykorzystując
sgminer ale wolał bym cos typu asic
ale na prawde nie wiem jak to ustawić jak miałem bifury to jakoś mi się udało
czekam na odpowiedzi

tito

Zaczyna się....
Odpowiedź jest prosta:
Ponieważ na GPU AMD policzysz tylko sgminer.
Aplikacja ASIC jest dla ASIC (skomplikowane - nieprawdaż?)
Jeśli wymieniłeś ASIC minera na GPU tylko dla projektu BU to chyba nic nie czytałeś.
Na ASICu liczysz BU, na GPU coś pokroju Collatz/Milky/Moo

jjunior11

Cytat: tito w 07 Grudzień 2015, 07:19
Zaczyna się....
Odpowiedź jest prosta:
Ponieważ na GPU AMD policzysz tylko sgminer.
Aplikacja ASIC jest dla ASIC (skomplikowane - nieprawdaż?)
Jeśli wymieniłeś ASIC minera na GPU tylko dla projektu BU to chyba nic nie czytałeś.
Na ASICu liczysz BU, na GPU coś pokroju Collatz/Milky/Moo


ale jak dobrze pamiętam to można liczyć bitcoin za pomocą grafiki ale nie wiem czy tu tez tak działa


to jak liczę np teraz bitcoin utupia za pomocą grafiki i cpu to jak najlepiej skonfigurować żeby liczyło np dwa wu na raz albo coś w tym rodzaju

tito

CytatZaczyna się....
A nie mówiłem?
Cytatale jak dobrze pamiętam to można liczyć bitcoin za pomocą grafiki ale nie wiem czy tu tez tak działa
No to właśnie sgminer liczy bitcoiny za pomocą grafiki.
Aplikacja cgminer jest zarezerwowana dla ASIC.

Nie licz bitcoin utopia na GPU i CPU, bo to jest strata WSZYSTKIEGO. ASIC i tylko ASIC dla tego projektu.
Zaś CPU i GPU zarezerwuj dla czegoś "sensowniejszego".
Polecam odpowiednio WCG i POEM. Bo to fajne białkowe projekty są.

Jjunior11 - jak jeszcze raz zadasz pytanie poniżej poziomu, to nawet ja wymięknę i Ci nie odpiszę.


jjunior11

Cytat: tito w 07 Grudzień 2015, 20:17
CytatZaczyna się....
A nie mówiłem?
Cytatale jak dobrze pamiętam to można liczyć bitcoin za pomocą grafiki ale nie wiem czy tu tez tak działa
No to właśnie sgminer liczy bitcoiny za pomocą grafiki.
Aplikacja cgminer jest zarezerwowana dla ASIC.

Nie licz bitcoin utopia na GPU i CPU, bo to jest strata WSZYSTKIEGO. ASIC i tylko ASIC dla tego projektu.
Zaś CPU i GPU zarezerwuj dla czegoś "sensowniejszego".
Polecam odpowiednio WCG i POEM. Bo to fajne białkowe projekty są.

Jjunior11 - jak jeszcze raz zadasz pytanie poniżej poziomu, to nawet ja wymięknę i Ci nie odpiszę.

nikt ci nie karze odpowiadać

tito

Cytat
...
nikt ci nie karze odpowiadać
I po raz pierwszy Twój post ma ręce i nogi.  :arrr:

krzyszp

Cytat: tito w 07 Grudzień 2015, 21:28
Cytat
...
nikt ci nie karze odpowiadać
I po raz pierwszy Twój post ma ręce i nogi.  :arrr:
Spokojnie Panowie :)
:parrrty:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

Cytat: tito w 07 Grudzień 2015, 21:28
Cytat
...
nikt ci nie karze odpowiadać
I po raz pierwszy Twój post ma ręce i nogi.  :arrr:
choć nie ma ortografii... ale nie wymagajmy za wiele  ;)

Dario666

Jednak niektórzy mają za dużo kasy, a za mało oleju w głowie.

jjunior11

Podajcie mi sensowne projekty które liczą na GPU i coś do CPU oczywiście bardziej proszę o bruki nie jakieś godz
Jaki projekt i jak ustawić co do czego najlepiej żeby jak najlepiej wykorzysta moc obliczeniową

PoznanskaPyra

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Projekt, który najbardziej obciąża GPU bez CPU, czy oba, czy jak?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Bruki, godz...
Ciebie się nie da czytać.
Odnośnie zapytania - poczytaj odpowiedzi na swoje wcześniejsze posty.

jjunior11

to i to może obciążać tylko jaki projekt nie chce próbek 12 godz
i jak ustawić dany projekt

LQG

Einstein@home - zaloguj się do konta na stronie projektu. W ustawieniach na pozycji "GPU utilization factor of BRP app" daj 0.33 zamiast 1. Będziesz liczył 3 próbki na raz.
Ewentualnie POEM@home, jest aktualnym projektem miesiąca GPU B@P. Aby liczyć więcej WU trzeba użyć pliku app_config.xml np.:

<app_config>
<app>
<name>poemcl</name>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.5</gpu_usage>
<cpu_usage>0.5</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>
</app_config>

Troll81

oto lista projektów na Karte Radeon
Collatz Conjecture
DistrRTgen
DNETC@Home
Einstein@Home
Milkyway@home
Moo!
POEM@Home
PrimeGrid
Seti@Home
World Community Grid
dołacz do projektów, sprawdź które projekty jakie próbki daja. To się wszak zmienia w czasie.

tito

Troll - dobrze wiesz, że 3 z tych projektów nie żyją/nie mają WU.

Troll81

Ale mogą mieć :D

jjunior11

teraz to nie wiem co liczyć bo bieda jak nie długie projekty to błędy

jjunior11

Witam odnawiam temat nie wiem co liczyć i jak ustawić nawet jak pozmieniam w projekcie na typu gpu to i tka nie daje wu nie wiem jaki projekt pod co bo wywala dożo błędów w danych projektach albo nie ma wu
Prosze o pomoc tylko takie sensowne bo dużo projektów nie działa albo sa stare i juz nieaktualne

sknd

Daj adres, przyślę ci przecinki i kropki pod choinkę... Jak chcesz żeby ci sensownie pomóc, jak nie potrafisz z sensem napisać o co chodzi?

jjunior11

Cytat: sknd w 16 Grudzień 2016, 21:26
Daj adres, przyślę ci przecinki i kropki pod choinkę... Jak chcesz żeby ci sensownie pomóc, jak nie potrafisz z sensem napisać o co chodzi?
dzięki za pomoc o to mi chodzi ja będę pisał po swojemu a jak ci się nie podoba to nie pisz
ja tu chce pomagać w projektach ale widzę co nie którzy dalej nabijają posty
widzę forum trzeba chyba opuścić i dać sobie spokój z liczeniem

Troll81

CytatWitam odnawiam temat nie wiem co liczyć i jak ustawić nawet jak pozmieniam w projekcie na typu gpu to i tka nie daje wu nie wiem jaki projekt pod co bo wywala dożo błędów w danych projektach albo nie ma wu
Prosze o pomoc tylko takie sensowne bo dużo projektów nie działa albo sa stare i juz nieaktualne

sprecyzuj co to jet tka.

błędy z reguły są spowodowane problemami z procesorem. Np przetaktowaniem, za niskim napięciem. Projekty BOINC są czułe na błędy obliczeniowe. Sugeruje dołączyć się do projektu http://boinc.bakerlab.org/rosetta/ i odłączyć od innych projektów. Zobacz jak co ten projekt działa. Jak będzie działał dobrze to pomyślimy nad kolejnym projektem. Ok? Duża ilosć błędów powoduje że serwery projektów widzą cię jako "szkodnika" który generuje tylko problemy i rzadziej będą wysyłać ci zadania.

jjunior11

Cytat: Troll81 w 19 Grudzień 2016, 18:36
CytatWitam odnawiam temat nie wiem co liczyć i jak ustawić nawet jak pozmieniam w projekcie na typu gpu to i tka nie daje wu nie wiem jaki projekt pod co bo wywala dożo błędów w danych projektach albo nie ma wu
Prosze o pomoc tylko takie sensowne bo dużo projektów nie działa albo sa stare i juz nieaktualne

sprecyzuj co to jet tka.

błędy z reguły są spowodowane problemami z procesorem. Np przetaktowaniem, za niskim napięciem. Projekty BOINC są czułe na błędy obliczeniowe. Sugeruje dołączyć się do projektu http://boinc.bakerlab.org/rosetta/ i odłączyć od innych projektów. Zobacz jak co ten projekt działa. Jak będzie działał dobrze to pomyślimy nad kolejnym projektem. Ok? Duża ilosć błędów powoduje że serwery projektów widzą cię jako "szkodnika" który generuje tylko problemy i rzadziej będą wysyłać ci zadania.

a jak w tym roseeta w ustawieniach poustawiać
wiecie jakie parametry co i jak 

jjunior11

a są projekty które korzystają z Ramu internetu dysku i tp
a i czy jest możliwość ustawienia np jednego wu które korzysta z 8 watków cpu chodzi mi bardziej o to żeby projekty miały maks pół godz

Troll81

Są projekty które nie wykorzystują CPU
Tak można ustawić by jedna aplikacja wykorzystywała wiele wątków ale nie we wszystkich projektach.

W projekcie Rosetta nie musisz nic ręcznie ustawiać. Projekt powinien się sam liczyć.