A na kartach od Intela?

Zaczęty przez c_RaSz, 08 Grudzień 2015, 22:37

c_RaSz

Z krótkiego zerknięcia w dział niniejszy widzę, że aby liczyć na GPU, to musi ono spełniać pewne "wymagania minimalne". Jak widzę są projekty pod Radeony i ATI, tudzież na ich "klony" z innych firm.
A ja mam 4-ro letni komputer bez dodatkowej, a jedynie ze zintegrowaną kartą graficzną: Intel 4 Series Internal Chipset, jak raportuje men. urządzeń. Jednak znajomy, który mi maszynę testował twierdzi, że to dość szybka grafika. Czy można ją jakoś wykorzystać w projektach dedykowanych do GPU?
Pozdrawiam, i leeecę

kva.pl

Einstein, POEM beta. SETI (jak ktos lubi prad marnowac :P )

LQG

Cytat: c_RaSz w 08 Grudzień 2015, 22:37
Z krótkiego zerknięcia w dział niniejszy widzę, że aby liczyć na GPU, to musi ono spełniać pewne "wymagania minimalne". Jak widzę są projekty pod Radeony i ATI, tudzież na ich "klony" z innych firm.
A ja mam 4-ro letni komputer bez dodatkowej, a jedynie ze zintegrowaną kartą graficzną: Intel 4 Series Internal Chipset, jak raportuje men. urządzeń. Jednak znajomy, który mi maszynę testował twierdzi, że to dość szybka grafika. Czy można ją jakoś wykorzystać w projektach dedykowanych do GPU?

Nie wykorzystasz tej "integry" w BOINC. Wspierane są grafiki z procesorów od 3 generacji Core czyli IvyBridge.

Michau23

A da się może ustawić przetwarzanie jedynie na karcie zintegrowanej bez obciążania dedykowanej?
Od dedykowanej niestety laptop się przegrzewa, ręczne ustawienie odpalenia menedżera z zintegrowaną nie pomogło :/


tito

Tak. Musisz stworzyć plik app_config i go wyedytować zgodnie z https://boinc.berkeley.edu/wiki/Client_configuration
Ciebie interesuje to:
Cytat<exclude_gpu>
Don't use the given GPU for the given project. If <device_num> is not specified, exclude all GPUs of the given type. <type> is required if your computer has more than one type of GPU; otherwise it can be omitted. <app> specifies the short name of an application (i.e. the <name> element within the <app> element in client_state.xml). If specified, only tasks for that app are excluded. You may include multiple <exclude_gpu> elements. If you change GPU exclusions, you must restart the BOINC client for these changes to take effect.
<exclude_gpu>
   <url>project_URL</url>
   [<device_num>N</device_num>]
   [<type>NVIDIA|ATI|intel_gpu</type>]
   [<app>appname</app>]
</exclude_gpu>
lub bardziej ogólnie
Cytat<ignore_ati_dev>N</ignore_ati_dev>
Ignore (don't use) a specific ATI GPU. You can ignore more than one.
<ignore_cuda_dev>N</ignore_cuda_dev>
Ignore (don't use) a specific NVIDIA GPU. You can ignore more than one. Only used in 6.10.19 till 6.12.41.
<ignore_intel_dev>N</ignore_intel_dev>
Ignore (don't use) a specific Intel GPU.
<ignore_nvidia_dev>N</ignore_nvidia_dev>
Ignore (don't use) a specific NVIDIA GPU. You can ignore more than one. Replaces <ignore_cuda_dev/>. Example:
<ignore_nvidia_dev>0</ignore_nvidia_dev>
will ignore the first NVIDIA GPU in the system.

PS zapraszam do działu "wizytówki".

Michau23

Chyba robię to źle:/ Pomimo utworzenia pliku z formułą Nvidia hula 99% obciążęnia
Cytat<cc_config>
     <options>
       <ignore_nvidia_dev>0</ignore_nvidia_dev>
   </options>
</cc_config>


Troll81

A zamiast 0 nie powinno być Y ??
<ignore_nvidia_dev>Y</ignore_nvidia_dev>
mozesz tez spróbowac <ignore_cuda_dev> </ignore_cuda_dev> - bo nvidia obsługują technologię CUDA

Michau23

Dziękuje za pomoc, udało się :D
Formuła którą podał tito była dobra tylko użytkownik niekumaty :p