Blue screen

Zaczęty przez bartekzero, 10 Styczeń 2016, 22:12

bartekzero

Witam,
   załączam zdjęcie z blue screenem. Pojawia się różnie - czasami co kilka dni, innym razem 2-3 razy w ciągu dnia. Wszystkie możliwe sterowniki zaktualizowałem, wirusów nie ma, komputer rozłożyłem i złożyłem ponownie aby upewnić się, że wszystkie styki są ok, dysk twardy przełączyłem do innego wejścia, taktowania procesora i grafiki skręciłem na standardowe, ale nic nie pomaga... Płyta główna to asus ze średniej półki, procesor i3 2100, karta gtx650ti asusa, zasilacz cooler mastera b500, dysk goodram c40. Dodać mogę, że problem był od początku, ale zdarzało się to raz na 1-2 miesiące, teraz niestety coraz częściej. Komputer non-stop liczy, ale już to się robi denerwujące, bo zostawiam go włączonego, a on zamiast liczyc to całą noc pokazuje niebieski ekran  >:( . Może ktoś coś poradzi, wyczyta z komunikatu o co chodzi, bo ja nie mam pojęcia. Myślicie, że to bedzie problem sprzętowy czy raczej z oprogramowaniem? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam
[smg id=10502 type=full align=center caption="WP 20160105 001"]

kva.pl

Sterowniki najnowsze? Za kazdym razem jest ten sam kod bledu?
Goodram ma swoj program do sprawdzania smarta, odpal i zobacz czy wszystko ok. W "dziennik systemu" poszukaj informacji o bledach, moze byc napisane co dokladnie sie wylozylo. Nic sie nie przegrzewa?

LQG

Ostatnia wersja BIOSu? Profilaktycznie skasowałbym ustawienia CMOS i ustawił od nowa.

bartekzero

Sterowniki od chipsetu, karty graficznej itp kilka dni temu zaktualizowałem - wszystko najnowsze. Memtest nie wykazuje żadnych błędów ram-u, smart dysku ok, napięcia w biosie pokazuje w normie. Temperatury także w normie, pod obciążeniem procesor niecałe 50 stopni, grafika ok 60. W dzienniku jest napisane, że problem krytyczny, ale żadnego dodatkowego opisu oprócz tego, że komputer zresetowany bez zamknięcia systemu. Co do biosu nigdy nie wgrywałem nowszego, wydaje mi się, że nic w nim nie przestawiałem, ale dla pewności przed chwilą zrobiłem na default.

krzyszp

Sprawdź za pomocą WhoCrashed - może da dodatkowe informacje.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

0x00000101
ten błąd jest generowany najczęściej (w 90 %) przez sprzę Nvidia czyli kartę graficzną.
Odinstaluj sterownik wyczyść kompa i zainstaluj na nowo sterownik. Czasami trzeba jeszcze przeinstalować chipset, zupełnie nie wiem dlaczego ale pomaga. Możliwe tez jest uszkodzenie nie sterownika a całej karty co jest wybitnie niebezpieczne ponieważ od tego zdarzają się uszkodzenia RAM-u


Teraz tak podczas liczenia jakiegoś projektu ?
Sprzęt kręcony ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

bartekzero

Tak, podczas liczenia, zdarza się to niezależnie od tego który projekt liczy. Był kręcony, ale aktualnie mam skręcony i problem nadal występuje. Zauważyłem, że mam starą wersję biosu, właśnie wgrywam najnowszy - może pomoże 

bartekzero

Niestety, po aktualizacji biosu w nocy znowu się zawiesił. Wcześniej zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie ostatnio kiedy miałem podłączony tradycyjny hdd liczył całe 4 doby i było w porządku. Dziwne żeby podłączenie drugiego dysku pomogło, może to był przypadek. Dla pewności przełączyłem ssd na sata2 i zobaczę co dalej.
Who crashed mówi, że to typowy błąd w oprogramowaniu sterownika. Sterowniki jednak zaktualizowałem i nic to nie dało. Ostatecznie przeinstaluje windowsa, ale obawiam się, że to jednak fizyczne uszkodzenie

Troll81

jak podłączenie dodatkowego pożeracza prądu wykrzacza system to winiłbym Zasilacz.... może ciulowe papu podaje? Prąd trzyma parametry na poszczególnych liniach??

necavi

Może to zasiłka? Jeżeli masz inny to warto zamienić na próbę. A kondensatory na mobo - nie wybrzuszył się któryś?

bartekzero

Nie wykrzacza, właśnie pomoga  :P  jak jest ssd + hdd to działało, a jak sam ssd to juz sie wiesza, bardzo dziwna sprawa. Ogólnie po przełączeniu rano ssd z sata3 na sata2 od 12 godz liczy i jest ok, także możliwe,że cos jest z kontrolerem sata3. W biosie napięcia są w normie, zasilacz cooler mastera, wydaje mi się, że z nim jest wszystko w porządku. Żadne kondensatory nie są wybrzuszone

pawg

U mnie dzisiaj pojawiło się pierwszy raz to samo, a po restarcie taki komunikat:
Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 101
  BCP1: 0000000000000019
  BCP2: 0000000000000000
  BCP3: FFFFF88002F65180
  BCP4: 0000000000000002
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\011216-10108-01.dmp
  C:\Windows\Temp\WER-11871-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt


BOINC w tym czasie był wyłączony, komputer odtwarzał tylko film z TVNPlayer



bartekzero

Niestety, znowu sie zawiesza, czasami z tym blue screenem, czasami się po prostu zamraża. Memtest z botowalnego pendriva chodził kilka godzin i nie wykazał jakichkolwiek problemów. Nie mam już pomysłów, zainstaluje windowsa od nowa. Co dziwne dwa razy udało mi się go zawiesić jak był tylko bios włączony - przez lekkie dotknięcie kości pamięci, ale dzisiaj wale go z ręki równo i nic, chodzi. Kości już wyjmowałem i przekładałem, nic to nie zmieniło.

tito

A nie masz gdzieś przebicia na sieci elektrycznej?

bartekzero

Jak można sprawdzić przebicie? od rana chodzi memtest i zero błędów. Będę dalej szukał przyczyny, ale to chyba będzie uszkodzona karta graficzna albo zasilacz. Komputer mam bez obudowy, leży na kartonie, rano karton odwróciłem, bo zauważyłem,że płyta główna leżała na złoconym napisie - być może on powodował jakieś zwarcia?

bartekzero

Problem rozwiązany, niepotrzebnie tyle zamieszania zrobiłem. Ponowna instalacja windowsa lub podłożenie czystego kartonu wyeliminowała zawieszenia  :)
Pozdrawiam!

LQG

 :p_arr: :arrr:

Szopler


SzaMoT🍀

Cytat: Szopler w 15 Styczeń 2016, 13:40
Cytat: bartekzero w 14 Styczeń 2016, 21:27
...podłożenie czystego kartonu...

???
Elektronika nie lubi kurzu, a czysty karton to chyba po to by uklęknąć przed maszyną i modlić się by "bestia" wystartowała :)

bartekzero

E tam, czasami przedmucham i wcale nie jest zakurzony  :P Czystego w sensie bez tego złoconego napisu, być może powodował jakieś przebicia.