Jakie projekty na karty Nvidii

Zaczęty przez pbm, 21 Styczeń 2016, 20:47

pbm

Hej...

Postanowiłem się zarejestrować licząc na to, że może ktoś mi coś podpowie: ostatnio dostałem dwie nowe karty: Quadro K4200 i K5200. Do tej pory liczyłem Einsteina na K600, 600 i jakichś modelach z rodziny FX. Na nowych kartach oczekiwałem na znaczące przyspieszenie zadań, ale liczą się one jedynie troszkę szybciej, a dodatkowo w przypadku wszystkich kart nvidia-smi pokazuje jedynie 30% użycia GPU.

Da się to jakoś zoptymalizować? Czy może warto przerzucić się na jakiś inny projekt?

tito

W Einsteinie zdecydowanie spróbuj liczyć kilka zadań jednocześnie. Wzrost może być dosyć znaczny.
Osiąga się to poprzez zmianę parametru  w ustawieniach projektu "GPU utylization factor". Zmiana na 0,5 powoduje liczenie 2 WU jednocześnie 0,33 3 itd. Zmiany następują po pobraniu nowych WU.
A poza tym licząc co chcesz osiągnąć? Punkty? To licz Collatz. Naukę? Einstein i GPUGrid.

cp

Najprostsze, co możesz zrobić, to ustawić w panelu Einsteina, żeby liczył więcej, niż jedną próbkę na raz.

GPU utilization factor of BRP apps: 0.5 (dwie próbki) lub nawet 0.3 (trzy próbki - ale tu niech lepiej potwierdzi jakiś bardziej doświadczony kamrat)

Edit: czuję się ubiegnięty przez tito

kva.pl

Zdecydowanie GPUGRID, wymarzony sprzet do tego.

pbm

Ustawiłem BRP i FGRP na 0.3, widzę że ustawienie pobrało się na maszynę, ale nowe zadania nie startują i ciągle mam po jednym na GPU...

pbm

Ok, zadziałało... Muszę sobie pokombinować z tym i zobaczyć czy ustawić na 2 czy na 3 zadania...

LQG

Zaznacz również opcję "Run test applications?" ponieważ wersja beta na nVidię żwawiej się liczy i jest stabilna. Co do MilkyWay@home to odradzam na Twoich kartach, mają za słabe DP.