Darmowy, mocny host na około miesiąc

Zaczęty przez krzyszp, 11 Marzec 2016, 15:34

krzyszp

Na forum Universe@Home jeden z użytkowników podał ciekawą informację, jak uzyskać dość wydajnego hosta o wartości 300 dolarów na próbę:
http://universeathome.pl/universe/forum_thread.php?id=137
Warto przetestować :)

(sam odpaliłem jedną maszynę)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

CytatOffer requires a Google account and an active credit card

jakoś tak nie mam ochoty podawać googlowi kolejnych moich danych osobowych :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 11 Marzec 2016, 18:41
jakoś tak nie mam ochoty podawać googlowi kolejnych moich danych osobowych :D
Jakoś jestem przekonany, że wujek G już dawno ma o Tobie wszelkie informacje...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lakewik

Znalazłem ostatnio darmowy, testowy serwer na https://www.runabove.com
Na jedno konto można mieć maksymalnie 32 rdzenie. Na 1 serwer przypada maksymalnie 12 rdzeni.

Wydajność:
Measured floating point speed   999 million ops/sec
5142 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Zainstalowałem BOINC'a, już miałem zacząć liczyć i pojawił sie problem: to jest serwer ARM 64bit (aarch64).
Projekty tak jakby nie widzą architektury - architektura przesyłana do projektów przez BOINC'a jest taka: aarch64-unknown-linux-gnu
Błąd BOINC'a: [Einstein@Home] platform 'aarch64-unknown-linux-gnu' not found

I mam pytanie: czy jest jakiś projekt obsługujący ARM 64bit (aarch64)? :)

krzyszp

Jest :)

Universe@Home - w cc_config musisz mieć:

<cc_config>
<options>
  <alt_platform>arm-unknown-linux-gnueabihf</alt_platform>
</options>
</cc_config>


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lakewik

Dzięki  :)
Ten config działa, ale w Universe@home błąd przetwarzania http://universeathome.pl/universe/result.php?resultid=9568323 .
Sprawdzę jeszcze inne projekty

krzyszp

Na wszystkich WU? Bo widzę, że pobrałeś ich 90, reszta "in progress".

Ps. Działa jeszcze GoofyGrid i Wuprop, oba niestety NCI.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lakewik

Właśnie teraz zauważyłem te 90 WU i właśnie boinccmd się zawiesił, restartowałem boinc'a i nic. Przeinstalowałem, spróbuję Einstein'a

krzyszp

Cytat: lakewik w 16 Marzec 2016, 19:36
Właśnie teraz zauważyłem te 90 WU i właśnie boinccmd się zawiesił, restartowałem boinc'a i nic. Przeinstalowałem, spróbuję Einstein'a
Dziwne...
Myślę, że to wina Ubuntu niestety...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lakewik

Właśnie próbowałem od razu utworzyć serwer z Debianem ale jakiś błąd mają

lakewik

#10
Niestety, Einstein też ściąga próbki ale błąd przetwarzania  :(
EDIT: Jest nadzieja, widzę opcję wgrania własnego obrazu Linuxa  :)

krzyszp

Mnie Ubuntu zraziło, gdy okazało się że apka do plagiatowana skompilowana na Ubuntu chodzi pod każdym linuksem... pod warunkiem że to było Ubuntu...
Dokładnie ten sam kod skompilowany pod Debianem ładnie chodził na wszystkich linuksach...

W logach uniwersalnego również Ubuntu sprawiają problemy i o ile się orientuję, jest to spowodowane zmianami w bibliotekach standardowych wprowadzonymi przez Cannonical.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Dla kolegi lakewik skompilowałem u niego wersję aplikacji Universe@Home pod jego cpu i chciałbym ją u niego odpalić tak, jak odpala się optymalki. Niestety, czas jaki upłynął od momentu, kiedy się ostatni raz bawiłem app_config.xml to już wieczność...

Dlatego proszę o pomoc napisaniu tego pliku dla dwóch aplikacji:

1. universe-BHspin  (universe-BHspin_10_arm-unknown-linux-gnueabihf) -założmy, że nazwa wykonywalna pliku optymalki to uni-bh.
aplikacja dostaje 2 pliki dodatkowo z serwera (param.in oraz jobbh_10.0.xml, którą później kopiuje pod nazwą job.xml).

2. universe-ULX       (universe-ULX_5_arm-unknown-linux-gnueabihfk) -założmy, że nazwa wykonywalna pliku optymalki to uni-ulx.
aplikacja dostaje 2 pliki dodatkowo z serwera (param.in oraz jobulx_5.0.xml, którą później kopiuje pod nazwą job.xml).

Zakładam, że jak już będę miał ten app_config.xml to pokompiluję optymalki także na inne ARM'y na życzenie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lakewik

Ostatnio znalazłem ciekawą, wydajną chmurę obliczeniową z 30 dniowym trial'em w Oracle Cloud: https://cloud.oracle.com/tryit
Konto aktywowano mi w ciągu ok 2-3 godzin, nie wymaga karty kredytowej przeciwnie do Google Cloud.
Liczę tam już prawie miesiąc najbardziej w Rosetta@home. Udało mi się uruchomić 11 maszyn każda po 8 bardzo wydajnych rdzeni - wydaje mi się że jest to błąd w ich systemie  ;) - po pewnym czasie już więcej maszyn stworzyć nie można.
Polecam do liczenia  :)

Szopler

To jeszcze szybka instrukcja jak to odpalić :)

Tomislaw

#15
Mam już aktywne konto ale nie bardzo wiem jak wysłać Bońka w chmury  :book:  ;)   Rozetka czeka... a może Universe ?  :attack:



lakewik

#16
@Tommy - jaki OS wybrałeś? bo te co są na tej liście oparte są na repozytoriach RPM - próbowałem tam zainstalować BOINCa ale było bardzo dużo problemów z zależnościami. Rozwiązanie okazało się dosyć proste: wystarczyło wgrać własny obraz systemu, ale uwaga - specjalnie pod tą chmurę przygotowany. Instrukcja tutaj: https://wiki.debian.org/Cloud/OracleComputeImage . Następnie należy wgrać obraz do chmury według tej instrukcji: http://www.oracle.com/webfolder/technetwork/tutorials/obe/cloud/compute-iaas/creating_an_instance_from_a_debian_image/creating_an_instance_from_a_debian_image.html#overview .

@Szopler
1. https://cloud.oracle.com/tryit - tutaj wybieramy sekcję Compute
2. Po rejestracji konta przyjdzie mail z aktywacją po ok 2-3 godzinach
3. Po zalogowaniu do panelu przez link z maila wybieramy Cloud Compute i klikamy Service Console
4. Wgrywamy obraz systemu jak instrukcja powyżej
5. Klucze SSH - z tym męczyłem się przez 3 dni zanim się zalogowałem :D . W PuTTY trzeba w zakładce Connection->Data wpisać jako Auto-login username  - nazwę opc

Tomislaw

Zdaje się, że już po zabawie  :dunno: Maximum number of trials reached.



lakewik

Raczej nie  :)
Zaloguj się przez ten link co na maila wysłali i zadziała - nie trzeba tworzyć nowego triala
Dokładniej tutaj:  https://myservices.emea.oraclecloud.com/mycloud/

LQG

@lakewik
Czy możesz wystawić gdzieś gotowy obraz .tar.gz ?

lakewik

#20
@LQG
Ok, ale chwilę to potrwa bo mam upload 2Mbps
EDIT: Link https://www.dropbox.com/s/gpoahtzdepw9sa7/debian-jessie-amd64-20160406.tar.gz?dl=0

LQG

@lakewik: Wielkie dzięki!
Próbuje załadować obraz ale system twierdzi że hasło jest niepoprawne (wcześniej do konta nim się loguję, WTF? :) )

lakewik

Możliwe że używasz innego hasła: są 2 jedno do konta a drugie do "My Services" - to do My Services przyszło tymczasowe na maila i trzeba było zmienić obowiązkowo - jak to hasło nie zadziała to nie wiem

LQG

@lakewik: Zgadza się, są 2 hasła-jedno do konta Oracle drugie do chmury Oracle. Próbowałem jednym i drugim, później ustawiłem takie same. Niestety nie działa (przez VPN spoza Polski też nie) a hasła są poprawne bo loguję się do konta i chmury.

lakewik

No ja tego nie rozumiem, jak może nie działać. Szkoda że nie działa, jeszcze mam jeden pomysł: przez Zbadaj element w FireFox'ie możesz zmienić typ pola z hasłowego na plain text - zobaczysz czy hasło się wpisuje poprawnie

LQG

W końcu udało się przez Opera Developer :) Jaki rodzaj instancji wybierałeś aby stworzyć 8 hostów (Shape oc1m-oc7)?

lakewik

#26
oc5 bez m - OCPUs: 4 - ja dostałem na każdą maszynę po 8 rdzeni - wychodzi że 1 OCPU to 2 rdzenie wątki

LQG

@lakweik: Jeszcze raz dzięki za info i pomoc  :arrr:
Ostatecznie uruchomiłem 5 instancji profilu oc5 (4 rdzenie czyli 8 wątków Xeon E5-2690v2 3.0GHz). Nie mogłem więcej ponieważ jest ograniczenie na 5 publicznych IP, na szczęście nie działa limit rdzeni (z quoty wynika że może być ich 6) ;) Już podłączam te 20 rdzeni a 40 wątków pod Universe@Home :)

krzyszp

Cytat: LQG w 16 Maj 2016, 23:35
Już podłączam te 20 rdzeni a 40 wątków pod Universe@Home :)
:p_arr:

Aż cholerka żałuję, że mi brak czasu, żeby też podczepić :)

Edit:

Właśnie sobie zdałem sprawę, że jutro muszę wygenerować znacznie więcej zadań, jeżeli metoda się rozniesie ;)

UW będzie szczęśliwy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

#29
No i przebrnąłem jakoś przez tworzenie klucza SSH w odpowiednim formacie pod Windows ;) i wgrywanie obrazu... ale Error (Cannot satisfy both the placement and resource requirements.)
Nie mogę stworzyć instancji z OCPU > 2, więc mam tylko 10 OCPU / 20 wątków... ale działa :D

LQG

Coś mi się wydaje że Oracle przyciął wydajność na moich wirtualkach %) Być może trzeba będzie zejść do 6OCPU/12 wątków :bad:

lakewik

@LQG
Osobiście nie zauważyłem przycięcia wydajności u mnie, ale z ciekawości sprawdź u siebie o ile wydajność zmalała - boinccmd --run_benchmarks 

LQG

Po konsultacji z Krzyśkiem wygląda na to, że problem leży po stronie WU Universe@Home. Odrzuty z tej serii to nawet 30%.

krzyszp

Cytat: LQG w 17 Maj 2016, 21:59
Po konsultacji z Krzyśkiem wygląda na to, że problem leży po stronie WU Universe@Home. Odrzuty z tej serii to nawet 30%.
Nie zrozumieliśmy się :)
Te odrzuty to nie kwestia serii WU, tylko tych maszyn... Na innych komputerach (nie "chmurowych") odrzuty są na poziomie 0,5% - 1,6% w zależności od systemu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Usunąłem jedną maszynę i nie mogę utworzyć następnej bo dostaję komunikat, że nie mam uprawnień.
Powodem jest, że nagle zaczęło wyświetlać że dostępne mam 6 rdzeni a utworzyłem maszyn na 9... Czyli przycinają - pewnie zorientowali się, że im wygrzewamy sprzęt XD

lakewik

Czy się zorientowali to nie wiem  :) - raczej błąd w ich systemie  ;) - można utworzyć naprawdę dużo maszyn ale trzeba działać szybko - bo po ok 30 minutach dostaje się komunikat o przekroczeniu quota i więcej maszyn tworzyć nie można. I jeszcze jedno: jest opcja przedłużenia Triala o kolejne 30 dni przez zalogowanie się do My Account i kliknięcie Extend Trial

LQG

@krzyszp: · Oczekująca walidacja (470) · Konieczna walidacja (0) · Poprawny (549) · Niepoprawny (0) · Błąd (9)
Wygląda że chmura Oracla nie odstaje od zwykłych kompów  :p_arr:

@lakewik: Teraz nie można utworzyć więcej jak 5 instancji bo 6 nie uruchamia się z powodu jak napisał Szopler "Error (Cannot satisfy both the placement and resource requirements.)" Quota dopuszcza max 5EIP i działa natychmiast (w przeciwieństwie do quoty na OCPU). Tak się powoli zastanawiam czy jest szansa na utworzenie triali z wielu kont :)
BTW gratuluję oryginalnego wyniku w LHC  ;)

lakewik

CytatTak się powoli zastanawiam czy jest szansa na utworzenie triali z wielu kont
- przed chwilą sprawdziłem -  da się nawet z tego samego IP  ;)

CytatTeraz nie można utworzyć więcej jak 5 instancji bo 6 nie uruchamia się z powodu jak napisał Szopler "Error (Cannot satisfy both the placement and resource requirements.)"
- okazuje się że tak -  zorientowali się i błąd naprawili  :D

LQG

Cytat: lakewik w 18 Maj 2016, 18:07
Czy się zorientowali to nie wiem  :) - raczej błąd w ich systemie  ;) - można utworzyć naprawdę dużo maszyn ale trzeba działać szybko - bo po ok 30 minutach dostaje się komunikat o przekroczeniu quota i więcej maszyn tworzyć nie można. I jeszcze jedno: jest opcja przedłużenia Triala o kolejne 30 dni przez zalogowanie się do My Account i kliknięcie Extend Trial
Przedłużenie wersji próbnej można uruchomić w dowolnym momencie czy na końcu trial'a (pytanie czy doda drugi pełny miesiąc czy od daty kiedy kliknę) ?. Próbowałeś zintegrować w obrazie Debiana pod Oracla klienta BOINCa i inne pakiety (aby nie trzeba było za każdym razem instalować) ?

lakewik

Cytat(pytanie czy doda drugi pełny miesiąc czy od daty kiedy kliknę) ?
- drugi pełny miesiąc  :)

CytatPróbowałeś zintegrować w obrazie Debiana pod Oracla klienta BOINCa i inne pakiety (aby nie trzeba było za każdym razem instalować) ?
- nie próbowałem, ale w wolnym czasie spróbuję - pomysł ciekawy  :)