Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Darmowy, mocny host na około miesiąc

Zaczęty przez krzyszp, 11 Marzec 2016, 15:34

LQG

@lakewik:
Chciałbym zintegrować w obrazie pakiety mc vnc4server boinc-client boinc-manager oraz wykonać apt-get upgrade dla nich. Też później pokombinuje jak to zrobić :)

Szopler

apt-get install dkms build-essential linux-headers-3.16.0-4-amd64
wget http://download.virtualbox.org/virtualbox/5.0.20/Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-5.0.20-106931.vbox-extpack
wget http://download.virtualbox.org/virtualbox/5.0.20/virtualbox-5.0_5.0.20-106931~Debian~jessie_amd64.deb
dpkg -i virtualbox-5.0_5.0.20-106931~Debian~jessie_amd64.deb
apt-get install -f
VBoxManage extpack install Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-5.0.20-106931.vbox-extpack


+ dodać wpis
vboxdrv w /etc/modules + reboot

i mamy VirtualBox zainstalowany.

gaballus

#42
Gdyby ktoś chciał liczyć WCG trzeba troszkę zadziałać z certyfikatami, aktualny plik ca-certyficates jest uszkodzony trzeba go downgrejdować:

wget http://snapshot.debian.org/archive/debian/20141020T103752Z/pool/main/c/ca-certificates/ca-certificates_20141019_all.deb; dpkg --purge --force-depends ca-certificates; dpkg -i ca-certificates_20141019_all.deb; apt-mark hold ca-certificates

Edit: dotyczy to chyba także Einsteina (generalnie wszystkich projektów komunikujących się po https)

Edit2: Czy bez problemu rebootują wam się instancje?  Mi nie udało się jeszcze ani razu przeprowadzić rebootu, czy to z konsoli czy z panelu zarządzania.
Za każdym razem instancja już nie wstaje, Pojawia się w statusie ERROR i po chwili cała instancja znika.

Szopler

To je pikne ;)
[smg id=10572 type=preview align=center caption="Oracle Cloud Crunch"]

tito

Musieliście przy rejestracji podawać swój numer telefonu?

lakewik


tito

No ciekawe - stary już jestem to nawet nie wiem, że takie rzeczy istnieją.
Ponieważ jestem również betonem w kwestii linuxa będę się tu pytał co i rusz jak przejść przez kolejne kroki
Tymczasem czekam na maila aktywacyjnego.

tito

Cytat: LQG w 16 Maj 2016, 13:06
W końcu udało się przez Opera Developer :) Jaki rodzaj instancji wybierałeś aby stworzyć 8 hostów (Shape oc1m-oc7)?
Mam to samo - nie mogę zrobić upload obrazu, bo hasło niepoprawne.
Jak Ci się udało?

lakewik

O, sam też się umęczyłem ale dałem radę  :) - najpierw trzeba w my services kliknąć Set Replication Policy (w Oracle Cloud Storage) i wybrać dowolną opcję z 4 dostępnych, a następnie przez narzędzia dla programistów w FireFox lub Opera (obiekt na pole wprowadzania hasła) usunąć kawałek kodu JavaScript  XD : data-bind="ojComponent:{                                                                                                component:'ojInputPassword',                                                                                                 value: userPwd,                                                                                                required: true,                                                                                                                                                                                                invalidComponentTracker: tracker,                                                                                                messagesCustom: passwordMsgs                                                                                            }" . To musi zadziałać  :) Admini Oracle jak się zorientowali co my u nich robimy to się wzieli za aktualizację oprogramowania i co chwilę coś zmieniają  ;)

tito

#49
Cytat: lakewik w 30 Maj 2016, 19:14
O, sam też się umęczyłem ale dałem radę  :) - najpierw trzeba w my services kliknąć Set Replication Policy (w Oracle Cloud Storage) i wybrać dowolną opcję z 4 dostępnych, a następnie przez narzędzia dla programistów w FireFox lub Opera (obiekt na pole wprowadzania hasła) usunąć kawałek kodu JavaScript  XD : data-bind="ojComponent:{                                                                                                component:'ojInputPassword',                                                                                                 value: userPwd,                                                                                                required: true,                                                                                                                                                                                                invalidComponentTracker: tracker,                                                                                                messagesCustom: passwordMsgs                                                                                            }" . To musi zadziałać  :) Admini Oracle jak się zorientowali co my u nich robimy to się wzieli za aktualizację oprogramowania i co chwilę coś zmieniają  ;)
Wybrałem tę opcję - ok
Jestem zalogowany na stronie w Firefoxie - otwieram narzędzia dla progrmistów - co dalej?
Sorry za lamerskie pytania.


Edit w Firefoxie hasło przeszło.

tito

#50
Dobra - teraz następny problem.
Co jest z tym SSH? Co to jest, i jak to utworzyć w windowsie?

Chyba zrobiłem ten klucz?
Niby 5 instancji jest, ale wszystkie maja errory, brak public adres , private address mam 0.0.0.0
i nie moge dodac storage.
Co jest?
Opcji na uruchomienie tez nie mam.
W rozwinieciu jest "Status: Error (Cannot satisfy both the placement and resources requirments"
Usunac tez nie mam opcji

lakewik

Jakie wybrałeś rodzaje instancji? Bo większe od tych z 4 OCPU nie zadziałają.
Instrukcja generowania klucza SSH pod Windowsem: http://kb.rootbox.com/generowanie-kluczy-ssh-rsa/#Generowanie%20kluczy%20RSA%20w%20systemie%20Windows.
Ściągasz PuTTY, podajesz ip, w zakładce Connection -> SSH -> Autch - wybierasz wygenerowany klucz prywatny
Następnie w Connection -> Data - Auto-login username trzeba wpisać opc
Storage nie musisz dodawać, samo się doda
Powodzenia  :)

tito

#52
OK.
Powywalałem te błędne instancje
Ale nowej nie mogę założyć nie odpala się nic poza "storage" reszta ma błędy.
Coś źle z opcjami zaznaczam w trakcie tworzenia?
Do kroku Nr3 wszystko jest jasne. (OC5)
Name jest przydzielany z automatu -OK
Deskription - nie potrzebne
Tags - niepotrzebne
Public IP - zarezerwowałem sobie jakiś tam
Security list - nic nie daję

SSH - tutaj wstawiam cały klucz publiczny wygenerowany gdzie indziej?

Custom atributes - nie ważne.
Zgadza się?

I znowu to samo - 2 errory

lakewik

CytatOK.
Powywalałem te błędne instancje
Ale nowej nie mogę założyć nie odpala się nic poza "storage" reszta ma błędy.
Coś źle z opcjami zaznaczam w trakcie tworzenia?
Do kroku Nr3 wszystko jest jasne.
Name jest przydzielany z automatu -OK
Deskription - nie potrzebne
Tags - niepotrzebne
Public IP - zarezerwowałem sobie jakiś tam
Security list - nic nie daję

SSH - tutaj wstawiam cały klucz publiczny wygenerowany gdzie indziej?

Custom atributes - nie ważne.
Zgadza się?

I znowu to samo - 2 errory

Wygląda, że dobrze. Sprawdź jeszcze z instancją o shape (name) oc3 - ta z 1 OCPU i 7,5GB RAM-u

tito

#54
Dałem OC4 i poszło - zaraz reszta głupich pytań :)
EDIT

opc@dca3cd:~$


I co teraz? Bo moją wiedzę o linuxie właśnie wyczerpałem (poza nakładkami graficznymi)
XD


opc@dca3cd:~$ sudo apt-get install boinc-client boinc-manager
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package boinc-client
E: Unable to locate package boinc-manager

lakewik

#55
sudo apt-get update
sudo apt-get install boinc

Edit:
Następnie:
boinccmd --lookup_account http://boinc.bakerlab.org/rosetta email haslo
boinccmd --project_attach http://boinc.bakerlab.org/rosetta klucz_konta_z_pierwszego_polecenia

gaballus

#56
jako że odpaliłem "parę" instancji  ;) zrobiłem sobie taki set poleceń coby nie klepać za dużo:

Logowanie:
ssh opc@publiczne IP instancji -i ścieżka do klucza prywatnego

Po zalogowaniu:
sudo su

następnie:
apt-get update; apt-get -y install mc dselect boinc vim

tak naprawdę wystarczy tylko boinc, ja doinstalowuję sobie jeszcze Vima, Dselecta i Midnight Commandera, czasami polecenie trzeba powtórzyć, raz na jakiś czas nie poprawnie zaktualizuje listę pakietów

na koniec mega łamaniec  ;)
boinccmd --join_acct_mgr http://bam.boincstats.com login do BAM "hasło do BAM"; /etc/init.d/boinc-client stop; echo  "hasło po którym będziemy się łączyć czy to Boinc Managerem czy Boic Tasks" > /etc/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg; echo "localhost" >> /etc/boinc-client/remote_hosts.cfg; echo "nasz ip publiczny z którego będziemy się łączyć, lub nasza domena, może być dynamiczna" >> /etc/boinc-client/remote_hosts.cfg; echo "drugi ip lub domena, można ich wpisać dowolną liczbę dodając kolejne polecenia echo" >> /etc/boinc-client/remote_hosts.cfg; wget http://snapshot.debian.org/archive/debian/20141020T103752Z/pool/main/c/ca-certificates/ca-certificates_20141019_all.deb; dpkg --purge --force-depends ca-certificates; dpkg -i ca-certificates_20141019_all.deb; apt-mark hold ca-certificates; echo -e "<cc_config>\n<log_flags>\n<task>1</task>\n<file_xfer>1</file_xfer>\n<sched_ops>1</sched_ops>\n</log_flags>\n<options>\n<report_results_immediately>1</report_results_immediately>\n</options>\n</cc_config>" > /etc/boinc-client/cc_config.xml; echo -e "<global_preferences>/n<run_on_batteries>1</run_on_batteries>/n<run_if_user_active>1</run_if_user_active>/n<run_gpu_if_user_active>1</run_gpu_if_user_active>/n<idle_time_to_run>0.000000</idle_time_to_run>/n<suspend_cpu_usage>0.000000</suspend_cpu_usage>/n<start_hour>0.000000</start_hour>/n<end_hour>0.000000</end_hour>/n<net_start_hour>0.000000</net_start_hour>/n<net_end_hour>0.000000</net_end_hour>/n<leave_apps_in_memory>1</leave_apps_in_memory>/n<confirm_before_connecting>0</confirm_before_connecting>/n<hangup_if_dialed>0</hangup_if_dialed>/n<dont_verify_images>0</dont_verify_images>/n<work_buf_min_days>0.500000</work_buf_min_days>/n<work_buf_additional_days>0.500000</work_buf_additional_days>/n<max_ncpus_pct>100.000000</max_ncpus_pct>/n<cpu_scheduling_period_minutes>60.000000</cpu_scheduling_period_minutes>/n<disk_interval>60.000000</disk_interval>/n<disk_max_used_gb>8.000000</disk_max_used_gb>/n<disk_max_used_pct>80.000000</disk_max_used_pct>/n<disk_min_free_gb>0.500000</disk_min_free_gb>/n<vm_max_used_pct>75.000000</vm_max_used_pct>/n<ram_max_used_busy_pct>75.000000</ram_max_used_busy_pct>/n<ram_max_used_idle_pct>95.000000</ram_max_used_idle_pct>/n<max_bytes_sec_up>0.000000</max_bytes_sec_up>/n<max_bytes_sec_down>0.000000</max_bytes_sec_down>/n<cpu_usage_limit>100.000000</cpu_usage_limit>/n<daily_xfer_limit_mb>0.000000</daily_xfer_limit_mb>/n<daily_xfer_period_days>0</daily_xfer_period_days>/n</global_preferences>" > /etc/boinc-client/global_prefs_override.xml; /etc/init.d/boinc-client start

Powyższe należy umieścić w jednej lini, bez żadnych znaków końca linii w środku
Całość podpina nam instancję pod BAM, robi odpowiednie wpisy w odpowiednich plikach tak by można się było zdalnie łączyć z instancją, podmienia wspomniane wcześniej certyfikaty tak byu można się bez problemu łączyć z WCG i Einseinem i konfiguruje co nieco instancję :)

tito

#57
Cytat: lakewik w 30 Maj 2016, 22:24
...
Następnie:
boinccmd --lookup_account http://boinc.bakerlab.org/rosetta email haslo
boinccmd --project_attach http://boinc.bakerlab.org/rosetta klucz_konta_z_pierwszego_polecenia


Do tego doszedłem sam :) Dzięki wielkie. Lecz niestety mi się udało zrobić tylko 5/10 hostów.

A to polecenie jest prawidłowe?
boinccmd --url....... detach

Gdzie dokładnie jest ta opcja przedłużenia ważności triala?

tito

Dziękuję za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość - 5/10 postawione i liczy.  :parrrty:

LQG

Cytat: tito w 31 Maj 2016, 00:10
Gdzie dokładnie jest ta opcja przedłużenia ważności triala?
Logujesz się do https://myaccount.cloud.oracle.com/mycloud/faces/dashboard.jspx Klikasz z prawej strony Oracle Compute Cloud Service 4 poziome kreski, wyjedzie menu a tam jest m.in. Extend Trial.

tito

Albo nie przedłużyli mi na ten kolejny miesiąc, albo nie należało klikać na link od razu.
Ale trochę policzyło.

lakewik

@tito
Tak, mi tylko jak na poczatku kwietnia założyłem konto to przedłużyli ale teraz faktcznie nie przedłużają
PS. W ramach jednego konta pozwalają na 2 triale założone  ;)

tito

#62
Właśnie jestem w trakcie zakładania drugiego triala - czy jakoś tak  XD
Dzięki.
Edit. I już stan przywrócony do "normalnego" ;)
Ciekawe ile jeszcze ta darmocha potrwa.

tito

Lakewik - masz może obraz ze zintegrowanym już BOINC?
Bo każdorazowa instalacja trochę trwa, a czasu mam coraz mniej.

lakewik

#64
@tito
Nie mam obrazu zintegrowanego z BOINC, ale jak znajdę może dzisiaj czas, to go spróbuję zrobić.

PS. Może ktoś z forum ma już gotowy obraz?

EDIT: Nawet nie było tak trudno zmusić bootstrap-vz do instalacji dodatkowych pakietów.  Wystarczyło przeczytać dokumentację. Jedynie z VirtualBox-em mam mały problem. Jak się obraz wygeneruje bez błędów to wrzucę linka.
EDIT2: Link do gotowego obrazu (prosto z chmury Oracle): 129.144.9.65/debian-jessie-amd64-20160711.tar.gz . Narazie bez vboxa. Później wrzucę na Dropboxa bo mam wolny upload.

gaballus

Mała sugestia tylko jeśli robiłbyś obraz, zastanów się nad dorzuceniem od razu vboxa  ;)

tito

Cytat: lakewik w 10 Lipiec 2016, 10:50
@tito
Nie mam obrazu zintegrowanego z BOINC, ale jak znajdę może dzisiaj czas, to go spróbuję zrobić.

PS. Może ktoś z forum ma już gotowy obraz?

EDIT: Nawet nie było tak trudno zmusić bootstrap-vz do instalacji dodatkowych pakietów.  Wystarczyło przeczytać dokumentację. Jedynie z VirtualBox-em mam mały problem. Jak się obraz wygeneruje bez błędów to wrzucę linka.
EDIT2: Link do gotowego obrazu (prosto z chmury Oracle): 129.144.9.65/debian-jessie-amd64-20160711.tar.gz . Narazie bez vboxa. Później wrzucę na Dropboxa bo mam wolny upload.

Dzięki  :respect:. Ku chwale B@P.
PS na przyszłość pisz nowy wpis zamiast edytować stary - o mało co przeoczyłem ten link.  :)

LQG

@lakewik:
Gdyby udało się zintegrować Virtualboxa to spróbuj, zgodnie z sugestią Szoplera http://www.boincatpoland.org/smf/boinc/darmowy-mocny-host-na-okolo-miesiac/msg261581/#msg261581, dodać wpis vboxdrv w /etc/modules. Pozwoli to na podniesienie VBoxa od razu po uruchomieniu instancji (bez reboot'a, ponieważ powoduje utratę wirtualki).

lakewik

Udało się komuś uruchomić climateprediction.net na tych maszynach? Bo ja próbuję i mam 0 new tasks, mimo że w statusie serwera pokazuje, że są dostępne.

kva.pl

To jest problematyczny projekt. Czesto im pada strona/serwery i sugerowanie sie tym co tam znajdziesz moze byc mylace  :ph34r:

LQG

Prawdopodobnie w tej chmurze nie da się uruchomić Virtualbox'a ponieważ "Running VirtualBox in a Xen environment is not supported". Nie można uruchomić hipernadzorcy na hipernadzorcy  :) Może jednak działa komuś?

tito

Nie mogę zmienić "security inbound policy" na "allow". Żadnych zmian w stosunku do poprzednich nie robiłem. Ktoś coś wie?

lakewik

@tito
Mają pewnie jakiś błąd, też go widziałem niedawno, ale sobie poradziłem narzędziami developerskimi - jest to bardzo skomplikowane ale działa. Za chwilę postaram się napisać instrukcję
Taki stan rzeczy najprawdopodobniej wynika z tego, że jest to środowisko testowe i jak patrzyłem na zasady konta Trial to jest tam napisane że mogą występować dowolne błędy - jak był błąd z wysyłaniem obrazu w końcu napisałem do pomocy technicznej i naprawili - tu też tak pewnie zrobię

tito


lakewik

Instrukcja:
1. Wchodzimy na Firefox, otwieramy narzędzia developerskie, przechodzimy na zakładkę Sieć i klikamy Wczytaj stronę ponownie
2. Wchodzimy w Security Lists (chmura) i klikamy Update
3. Zchodzimy na sam dół list żądań w narzędziach developerskich
4. Zatwierdzamy Security list z dowolnym innym parametrem w Inbound policy (DENY lub REJECT)
5. Odszukujemy w żądaniach w FF takiego żądania: /console-proxy/rest/seclist
6. Zaznaczamy to żądanie i po lewej stronie klikamy Edytuj i wyślij ponownie
7. Przechodzimy do okienka Treść żądania i zmieniamy wartości w ciągu JSON na PERMIT (powinno być zrozumiałe)
8. Klikamy wyślij

tito

Jesteś wielki!
:respect: :respect:

tito

Następna zagwozdka. Od 3 dni nie mogę żadnego komputera stworzyć, bo tylko "storage" się uruchamia. Instance i master za każdym razem wali errorami. Ktoś tak jeszcze ma?

lakewik

@tito
Jeżeli błąd to "Cannot satisfy both the placement and resources requirments" to jest tak już od jakiegoś czasu, ale zawsze w ciągu 3-5 dni maszyny się uruchamiają - podejrzewam że włączają je ręcznie ze względu na bardzo duże zainteresowanie  ;). A i quota mimo że jest na 6 OCPU, to system pozwala utworzyć więcej.

tito

Czy ty ten temat śledzisz na telefonie? :O ilekroć coś napiszę to "puch" i jest odpowiedź od Ciebie.
Czyli mam uruchomić maszyny i poczekać?
I czy można coś lepszego spróbować niż OC4 ?

lakewik

CytatCzy ty ten temat śledzisz na telefonie? :O ilekroć coś napiszę to "puch" i jest odpowiedź od Ciebie.
Powiadomienie e-mail  :)
CytatCzyli mam uruchomić maszyny i poczekać?
Tak
CytatI czy można coś lepszego spróbować niż OC4 ?
Z tego co widzę to tylko oc3, oc1m i oc2m.