Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Darmowy, mocny host na około miesiąc

Zaczęty przez krzyszp, 11 Marzec 2016, 15:34

tito


tito

@Lakewik
https://einsteinathome.org/pl/goto/comment/149422
Gościu pisze tam o kilku chmurach (w tym dwie z GPU) - spróbujesz? Co ciekawe napisał, że nie spróbował chmury Oracle...  %)

lakewik

@tito
Z tego co pamiętam to wszystkie te chmury chciałem przetestować kilka miesięcy temu, ale problem w tym że jakoś nie mam ochoty podawać im danych swojej karty kredytowej.  ;) Co do GPU to około miesiąc temu testowałem to: http://gdaas.com. Zapomniałem o tym napisać. Jednak można powiedzieć jednym słowem rewelacja. Jak chcesz, możesz spróbować. Tutaj link do maszyny, która liczyła w einsteinie: https://einsteinathome.org/pl/host/12339708

tito

Nr telefonu trzeba podać prawdziwy?
Jak długo ten komp liczył?
Jak (mniej więcej) szybko pozwolą postawić sprzęt?
Jak wygląda później sprawa konfiguracji i uruchomienia BOINCa?

lakewik

CytatNr telefonu trzeba podać prawdziwy?
Nie, nie ma weryfikacji na telefon
CytatJak długo ten komp liczył?
22 dni
CytatJak (mniej więcej) szybko pozwolą postawić sprzęt?
Tak około w tydzień (proszą o podanie celów testu i używanych aplikacji, ja napisałem im Scientific computing on NVIDIA CUDA)
CytatJak wygląda później sprawa konfiguracji i uruchomienia BOINCa?
Wszystkie sterowniki poinstalowane, normalnie po dodaniu einsteina czy czegoś innego liczy na GPU, podkręcanie działa ale nie chciałem im spalić sprzętu  ;)

tito

Tydzień...to po ptokach - za 3 dni wyjazd na statek i nie dam rady.
Może jak się już na burcie ogarnę.

tito

#86
Pomóżcie Kamraci.
Zdecydowałem się na zapytanie w sprawie tych GPU i jako cel podałem szukanie liczb pierwszych.
Tu jest dodatkowe zapytanie od GDaaS Early Access Program:
Thank you for your trial request and your interest in our GDaaS virtual workstations. We are interested in exploring your use case related to Prime number calculation.

We confirm our intention to provide you with a free day trial access however it is essential to understand what applications you intend to test on our platform in order to make sure that we provision you the correct configuration (relative to Memory, vCPU and vGPU). Please be a bit more specific about the application(s) you intend to trial on our platform.

As soon as I have that insight I can schedule your Trial starting early next week (configuration dependent).

Kind regards,

Marc

Co im odpowiedzieć, aby mieć jak największą szansę na uzyskanie dostępu?

Póki co coś takiego mi wyszło:
Hi.
Prime numbers I want to look for are being search for http://primes.utm.edu/primes/home.php (top 5000 primes list) as part of PrimeGrid project.
The one I'm particullary interested are proceed with Genefer 22 application OCLcudaGFNWR. It's heavy, double precision CUDA application. Almost no CPU are needed for calculation, and 2 GB of VRAM would be enought. The essential part is only pure double precision power with Compute Cababilities 1.3 at least .

Best regards.

Przemek

kva.pl

Myślę że nic lepszego nie wymyślisz :)

tito

Mam pozytywną odpowiedź, ale:
Sprzęt będzie dostępny jutro, a akurat jutro wyjeżdżam - nie mam szans tego uruchomić.
Dodatkowo trzeba przeprowadzić dziś telekonferencję na temat konfiguracji.
Jeśli ktoś jest chętny (jakiś zasłużony bojownik) to sceduję tę maszynkę oraz przekażę maila i hasło do mojej skrzynki pocztowej i  resztę danych kontaktowych. Niech ktoś pociągnie to dalej. Jeśli nie znajdzie się ktoś chętny to będę musiał wysłać maila z odmową.
PS jako główną aplikację liczącą podałem GFN22 i tego trzeba by się trzymać.

tito

Nikt? To wysyłam maila o zaprzestaniu triala.
A tak fajnie się zapowiadało, cóż praca nie wybiera.

PS @ Lakewik
Oracle nadal działa? Bo od paru dni nie przysyłają hasła,a jeszcze parę dni temu ledwo kilka godzin było potrzeba.

lakewik

#90
@tito
Oracle jak narazie działa, ale maile nie przychodzą z tego co zauważyłem na konto, na którym było już więcej niż 2 triale. Także musisz zrobić nowe konto.
PS. Działa Ci quota ograniczająca ilość maszyn? Bo u mnie nie I mogę stworzyć dowolną ilość maszyn  ;)

tito

Kont to ja już mam...tyle ile adresów pocztowych... jakoś tak dużo się zrobiło. Może zaczęli jakoś to filtrować i z jednego IP nie można już zakładać?

Quota nie działa. IP reservation też raczej nie.  ;D

lakewik

Widzę, że udało Ci się utworzyć kilka instancji po 16 nawet 32 rdzeni  :parrrty:  :parrrty:  :boing: . Zaraz się biorę do roboty  :attack:

tito

32 chyba tylko 2. Większość 16 a dziś już nawet tego nie mogłem tylko 8  >:(    Naprawdę nie wiem co w tym Oracle sobie myślą...    XD XD XD

tito

Zorientowali się  :(
Powyłączali mi już prawie wszystko. Część nawet po ledwo  2 tygodniach pracy.
Moje wielkie plany wzięły w łeb.
A teraz wracać do powolnego rzeźbienia - to już nie będzie to samo.

lakewik

Mi również powyłączali prawie wszystkie  :(  (4 jeszcze pracują). Na dodatek na jednej z nich był uruchomiony Storj share i 40 GB danych już nie ma

tito

@Lakewik
Coś Ci jeszcze pracuje?
Mi od 27go już nic.

Ale Panowie!
12m w Asteroids,
~15m w PrimeGrid
10m w POGS
10m w SR-base
2,5m w NFS
1,5m w VGTU
1,1m w yoyo
1m w 123 numbers
500k w Universe
300k w Citizens science grid
310k w CAS
250k w Briseur de code
250k w nanosurf

Odpowiednia ilość pkt w WUProp i GoffyxGrid

Opłacało się siedzieć po nocach

Dzięki Lakewik  :parrrty:

lakewik

@tito
Mi też 27 Września wyłączyli prawie wszystko, ale teraz patrzę w komputery na Rosettcie i okazuje się że liczy jeszcze 7 maszyn 2 rdzeniowych od 14 Czerwca  :boing: .

tito

 :whistle: Niech Ci liczą 100lat... :whistle:

stasieks


tito


tito

Hmmm - działa ponownie.  :parrrty:
Ktoś zna jakiś działający, wirtualnysms, gdzie nie trzeba się logować?

lakewik

Właśnie nie wiem co się stało z wirtualnysms.pl tak z dnia na dzień zniknął
https://receive-a-sms.com/ Działa

lakewik

#103
@tito
Quota działa, czy znowu nie  XD ? Nie chcę próbować utworzyć więcej bez wiedzy żeby mi konta nie zdjęli - narazie 1 maszyna 8 wątkowa pracuje
EDIT: Jako że jest dostępne 500GB dołączyłem do 1 maszyny dysk 200GB i uruchomię tam StorjShare - może da się coś zarobić

tito

Mam podobne dylematy co Ty i robię zwykłe 3x2/4. Nie ryzykuję.

lakewik

@tito
Polecam użyć przycisku "Extend trial" - zauważyłem że on zaczął działać

tito

Przedłużyłem - zobaczymy co z tego wyjdzie.

tito

Konto zostało przedłużone.  :arrr:
Lakewik - próbowałeś ostatnio coś w tej materii? Nie mogę zrobić "set replication policy" i (chyba przez to) nie mogę zrobić "upload" obrazu (pyta o hasło, które za każdym razem jest nieprawidłowe).

lakewik

@tito
Już od 2 miesięcy nie używam uploadu obrazu, tylko podczas dodawania instancji wybieram Marketplace i potem wybieram Ubuntu Server 16 - i wszystko działa. Wtedy nie trzeba ustawać Replication Policy

tito

LTE wystarczy?
Oraz co z aunthenticating?
OPC nie działa - istnieje jakiś trik do tego?

lakewik

Tak, LTS wystarczy
Sorry zapomniałem, user to ubuntu :)

tito


tito

Zaczęli weryfikować numery telefonów :)
Zadzwonili wczoraj do mojego syna (lat 10) z pytaniem dlaczego potrzbuje takiego specjalistycznego oprogramowania.  XD

kva.pl


lakewik


tito

Żoneczka odebrała i się zaklinała, że nie wie o co chodzi. Połączyła 2 z 2 już po skończeniu rozmowy, że ja mogę mieć coś z tym wspólnego.
Ale żadnego kompa jeszcze nie wyłączyli.  :boing:

lakewik

Naprawili błąd że można było użyć jeden numer telefonu kilka razy  >:(

SzaMoT🍀

Uruchomiłem 4 maszyny.
Potrzebuję klucze SSH nie mam win działam na tablecie.
Ktoś znający temat pomoże wygeneruje?
Proszę o szybką akcję reakcję maszyny się nudzą.                                                                                                                                                             

lakewik

#118
Klucz trzeba wygenerowac przed włączeniem maszyn, bo się do nich nie dostaniesz, także je musisz tak czy tak usunąć i na spokojnie PuttyGen na Windowsie wygenerować klucze :)
EDIT:
Wygenerowałem dla Ciebie klucze SSH:

Klucz publiczny (ten który wpisujesz w polu SSH keys w Oracle podczas tworzenia maszyny):
Cytatssh-rsa AAAAB3NzaC1yc2EAAAABJQAAAQEAjk6x/BHW2Km+ci66GrWNUcPAQfMz9YQ4G4aG7a+PH81JaKx16eHB/h63Jc9LfYnouzaiCPCjolp/NxKaef2Kt0l+82zwiYsQa8nP9v3RzLllHb6b6r3eb6YaJV4D/2G4Z/erTmn2s9cOUjacwFgyhjNGLsdGG79nrixD7ADE/S0HQR0BcqSD79lZdGonBa+sq6bXa4QrmFOQUDjEqdaeJNQU7yExrn0HbVAwHriqSD7jxRIqnaXZGLx+ButpSetF53Z86EyZWPx1QHUUkvm2zpolZnwQz4ovEvBLvk9e4g2qg0SdvSFLKcwMoBwYrG2CPmTGM4xI7m18qQAjL2WhVQ== rsa-key-20170104
Klucz prywatny (ten, którym się logujesz):
CytatPuTTY-User-Key-File-2: ssh-rsa
Encryption: none
Comment: rsa-key-20170104
Public-Lines: 6
AAAAB3NzaC1yc2EAAAABJQAAAQEAjk6x/BHW2Km+ci66GrWNUcPAQfMz9YQ4G4aG
7a+PH81JaKx16eHB/h63Jc9LfYnouzaiCPCjolp/NxKaef2Kt0l+82zwiYsQa8nP
9v3RzLllHb6b6r3eb6YaJV4D/2G4Z/erTmn2s9cOUjacwFgyhjNGLsdGG79nrixD
7ADE/S0HQR0BcqSD79lZdGonBa+sq6bXa4QrmFOQUDjEqdaeJNQU7yExrn0HbVAw
HriqSD7jxRIqnaXZGLx+ButpSetF53Z86EyZWPx1QHUUkvm2zpolZnwQz4ovEvBL
vk9e4g2qg0SdvSFLKcwMoBwYrG2CPmTGM4xI7m18qQAjL2WhVQ==
Private-Lines: 14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Private-MAC: 031de23676eeb48fe05700a4e7e1761709112534

SzaMoT🍀

#119
Taki komunikat dostaję po wklejeniu klucza
CytatFaailed to add SSH public key : "User /Compute-plkocian/momi_76@interia.pl is not permitted to perform \"sshkey.add\" on sshkey:/Compute-plkocian/momi_76@interia.pl/TEST
EDIT
Z kluczem udało się dziękuję za wygenrowanie zmieniłem rodzaj instacji i poszło