Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Natrętna aktualizacja do win 10

Zaczęty przez AL, 15 Kwiecień 2016, 19:28

AL

Jak w temacie. Jak się pozbyć natrętnej aktualizacji do win 10? Do tej pory tylko natarczywie wyskakiwał komunikat o możliwości takiej aktualizacji, od kilku dni to się zmieniło i wyskakuje komunikat z datą ostateczną kiedy to sobie oni sami zaktualizują i to pomimo, że ja tego nie chcę! Nawet na jednym z komputerów już mi się samo zaktualizowało i po włączeniu okazało się, że tam już w10 siedzi - ale na szczęście udało się wrócić do poprzedniej wersji systemu - tyle, że straciłem niepotrzebnie na to 15 minut!
Jak skutecznie się pozbyć tej aktualizacji?

stiven

Odinstalować aktualizację KB3035583, wyłączyć automatyczne aktualizacje, wyszukać dostępne i ukryć ją. Po tym można przywrócić automatyczne aktualizacje.

kva.pl

Polecam gwx Control panel. Mały darmowy programik który załatwia sprawę.

Kret_polny

Jeśli masz włączone aktualizacje automatyczne, to środkami przygotowanymi przez MS w Windows nie da się ukryć aktualizacji na stałe. Można ukryć 1 rewizję danej aktualizacji, ale gdy MS wypuści nową rewizję tej samej aktualizacji, to pokaże się ona w Windows Update.

Możesz użyć programu zaproponowanego przez kva.pl, albo możesz też rozłączyć aktualizacje na Ważne i Opcjonalne, dla Win 7: Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Windows Update\Zmień ustawienia i odznacz "Udostępnij zalecane aktualizacje tak samo, jak otrzymuję ważne aktualizacje". Wtedy możesz olać zalecane.

AL

Dziękuje za rozwiązania. Odznaczyłem zalecane i zobaczymy co się będzie działo.

eclipse99

http://windows7.bloggg.pl/2015/06/01/uzyskaj-system-windows-10-jak-to-usunac/

Kret_polny

Cytat: eclipse99 w 22 Kwiecień 2016, 01:16
http://windows7.bloggg.pl/2015/06/01/uzyskaj-system-windows-10-jak-to-usunac/
Ja tylko dodam, że jeśli WUSA nie działa, to można skorzystać z DISM, np:
DISM.exe /Online /Remove-Package /PackageName:%%x /quiet /norestart
gdzie %%x to nazwa package'a do usunięcia. Niestety te nazwy są w formie np. Package_1_for_KB3035583~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.2.13                                               
Kiedyś sporządziłem skrypt który wyszukuje wśród zainstalowanych package'y aktualizacji w podanej w formie KBxyz.
Zamieszczam go poniżej razem z listą mało interesujących pakietów. ( z rm_updates.bat.txt usunąć roszczerzenie txt, bo plugin forumowy nie przepuszcza z samym bat :) )
Plik rmupdates.txt umieścić w folderze z skryptem - sczytuje z niego listę aktualizacji.
Używałem go co prawda kilka miesięcy temu ale nie powinien wyrządzić spustoszeń w systemie.  %)

Ufol

Gwx Control Panel wymiata, poświęcasz minutę i po kłopocie.

typowynerd

Możecie się wypowiedzieć co jest nie tak z aktualizacją? Ja się zastanawiam czy nie zaktualizować jednak, ale sporo osób jest przeciwnych, pytanie dlaczego..

króljulian

Ja zaktualizowałem, żeby mieć spokój z ciągle wyskakującymi powiadomieniami. Efekt był taki, że przestał działać touchpad i nie pomagały żadne sterowniki.. Komputer wariował, chyba to było jakoś na początku, teraz może już dopracowali to wszystko, bo w pracy korzystam z 10 i jest ok, więc nie wiem czy to była kwestia mojego komputera (raczej dobrego sprzętu) czy niedopracowanego jeszcze wtedy systemu

necavi

Może nie natrętna aktualizacja, ale problem może być upierdliwy dla bogatszych użytkowników 10-ki -> Im więcej rdzeni tym gorzej: Windows 10 zacina się przy poważnej pracy
I to wymaga przyszłej aktualizacji! :-[

krzyszp

Właśnie zauważyłem ten problem na moim Ryzenie - kładłem to na karb którejś z aplikacji działającej w tle... Jak widać się myliłem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka