Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Pentathlon

Zaczęty przez tito, 16 Kwiecień 2016, 21:13

tito

http://www.boincatpoland.org/boinc-pentathlon/

Bierzemy udział?

Troll81


PoznanskaPyra

Kurcze nic nie rozumiem po niemiecku  :wacko:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

To se kliknij na wersję anglojęzyczną.

tito

Uaktualniłem newsa o odpowiednią informację.  :P

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Jakie projekty proponujemy przy rejestracji?

Asteroids
Universe
Enigma
Rosetta

to moje typy ;)

Ufol

Git by było, gdyby Enigma i Universe znalazły się wśród olimpijskich dyscyplin. Takie moje skojarzenie z igrzyskami w starożytnej Grecji. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi wówczas rywalizowano właśnie w pięciu dyscyplinach. Skoro za wszystkim stoją Niemcy, to pewnie na gpu przejdzie coś z ich stajni, Colatz, lub Poem. Osobiście by mnie to cieszyło, tamtejsze aplikacje nie wymagają wypasionej grafy. Upraszam naszego reprezentanta, aby, że tak pojadę dzisiejszą koszmarną nowomową, lobbował za naszymi projektami.

stasieks

Dobrze by było gdybyśmy wybrali projekt miesiąca zgodny z Pentathlonem.

Ufol

Popieram pomysł Stacha, strategia niech wreszcie w naszych poczynaniach się pojawi. Dyscypliną załogi, dobrą organizacją a przede wszystkim drużynowym duchem moglibyśmy autentycznie deko zamieszać w tegorocznym pentathlonie.

stasieks

Nawet kosztem demokratycznego wyboru. W maju możemy sobie narzucić projekt miesiąca pasujący do "wyższego celu".

Ufol

Tak jest Kamracie, brawo za rozsądny postulat. Gdy w grę wchodzi perspektywa sukcesu drużyny nie możemy się krępować jakimiś bzdetami w stylu głosowanie się kończy, itd. itp. Jeśli mamy wziąć udział, to uczyńmy to możliwie skutecznie, czyli w maju pełna moc na wyścig. Wszelkie inne zamierzenia upraszam chwilowo odroczyć. Kto zgłasza projekty w naszym imieniu?

sknd

jakbym słyszał naszych porytyków - wola narodu ponad prawem  :wth:
jasne, można narzucić projekt miesiąca bez głosowania, ale zmusić ludzi do liczenia tego już tak łatwo nie będzie...

Ufol

Waszmość mylisz gorący apel z rozkazem a humor ze srogim tonem. Kiedy ogłoszą dyscypliny, kto je wybiera, tzn. komu przysługują czynne prawa wyborcze? Strona wygląda dziwnie, na pierwszy rzut ucha deko nieprzyjazna gadaczom.

sknd

nie widziałem apelu a tym bardziej humoru , widziałem "narzucić", "wyższy cel" "bzdety w stylu glosowanie". Whatever. Jak coś to ja mielę Universe  ;)

Troll81

Popieram agitację, nie popieram narzucania, Po to wymyśliliśmy reguły by się ich trzymać.

tito

No i ....
http://www.boincatpoland.org/boinc-penathlon-opozniony/

Ufol

Kto ich aż tak nie lubi?

Ósemka

Rozumiem, że ktoś może uważać SETI za głupotę, dla mnie osobiście też nie jest on zbyt przydatny.
Ale wszelki atak na grupę wspierającą BOINC to tak, jakby ktoś włamał się do jakiejś fundacji niosącej pomoc, wybił personel, a następnie zrabował pieniądze z darowizn i 1% podatku.
Nie do wiary, że takie k#$%y chodzą po tej ziemi...
Folding@Home - Team Poland [276]

Dario666

Może to Tramp nie chce, żeby odkryli, że jest obcym i przypuścił atak. :)

Mchl

#20
No dobra kamrraci. Jakie mam wpisać jakieś sugerowane projekty?

Pierunem mnie tu listę dawać, bo jak nie, to zrobię wedle własnego uznania. Arrrr

:attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tito

No jak?
Universe
Enigma
Asteroids
Rosetta
To już 2 osoby tak głosują:)

Ufol

Te pięć dyscyplin wyobrażam sobie tak: Enigma, Universe, Rosetta, TheSkyNet POGS oraz Poem.

Troll81

Radioactive  %) zwyciężymy w przedbiegach :D

a tak serio to skłaniam się ku Enigma, Universe, Asteroids, Rosetta, POEM

Mchl

Zakładam, że 9 dni wystarczyło wszystkim zainteresowanym. Zgłosiłem nas z poniższymi projektami:

  • Enigma@home
  • Universe@home
  • Asteroids@home
  • Rosetta@home


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tito


Szopler


Troll81


Ufol

Kiedy ogłoszą wyniki, tj. które projekty będą liczone podczas zawodów?

RAD-Poland

#29
Cytat: Where and when are the projects announced?
5 days (Marathon, Swimming, City Run, Cross Country) or 3 days (Sprint) before the start of each discipline on the main page.

Pewnie za 5 dni na głównej stronie zawodów dowiemy się który projekt liczymy jako pierwszy, gdyż do startu 10 dni (tj. do 05.06.2016, 0:00 UTC).

https://www.seti-germany.de/boinc_pentathlon/start.php

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

sknd

a ja to bedzie z WU - ważne tylko odesłanie w czasie trwania czy pobrać też wtedy trzeba?

RAD-Poland

Cytat: Do work units downloaded prior to the start of the discipline count? How about pending credits?
Credits granted while the discipline is running are counted. It does not matter when the work unit was downloaded. Also, pending credits cannot be taken into account.

Zrozumiałem, że zaliczane są punkty uzyskane podczas zawodów niezależnie kiedy została pobrana próbka.

Prawdopodobnie, żeby zmniejszyć nadużycia liczone projekty są podawane na krótko przed rozpoczęciem danej konkurencji.
W celu zmniejszenia strat w punktach za próbki oczekujące wypadałoby pobrać odpowiednią dla siebie ilość próbek zaraz po ogłoszeniu projektu.
Nie za dużo gdyż inni będą tracić punkty za próbki, których nie odesłaliśmy w czasie wyścigu.
Aby nie dochodziło do tego typu "problemów" przedstawiono listę projektów z "Quorum 1" reszta należała do głosujących ;)
W najkrótszej dyscyplinie brane są pod uwagę tylko takie projekty.
https://www.seti-germany.de/boinc_pentathlon/25_en_Disciplines.html

Cytat: What happens if a project's server breaks down and stats cannot be updated?
This can be a problem if it happens at the start or end of a discipline. Only credits granted after the first successful update after start and before the last successful update before end of the discipline can be counted. So, if you want to make sure that your credits are counted, you should return them after the first successful stats update (check the time of the last update on the respective discipline stats page) but well in advance of the end.
Czyli jest podobne z zaliczaniem punktów jak do projektu miesiąca. ;)

FAQ
https://www.seti-germany.de/boinc_pentathlon/27_en_FAQ.html

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Ufol

Jak coś ogłoszą na tzw. fejsie, proszę, niech ktoś da znać w niniejszym wątku. Ten popularny społecznościowy portal średnio daje się udźwiękowić.

Ufol

Zdaje się, że coś odczytać, przy pomocy gadacza, ze strony niemieckich seciarzy można:
https://www.seti-germany.de/boinc_pentathlon/
Liczydłem maratońskim wybrano Citizen Science Grid.
Natomiast ulicznym, startującym równo dobę później został theSkyNet POGS.
Proszę niech ktoś spojrzy i potwierdzi, jeśli napisałem poprawnie, lub zdementuje i zapoda prawidłową informację.

Szopler

Dobrze odczytałeś.

Maraton - CSG / Ulicznik - POGS.

tito

Wstawiłem na główną.

Szopler

Póki co CSG nie ma WU :P.

Ufol

Niestety nic nie pobiera, nawet zadań testowych. Maraton ogłoszony, lecz trasa nieprzygotowana.

Ufol

Wielka prośba do posiadaczy graf mogących mielić w Primegridzie. To właśnie tam za deko ponad dwie doby, czyli dziewiątego czerwca po drugiej w nocy, ruszy kolejny wyścig. Jak możecie, to dołóżcie do pieca, przybuforujcie i odeślijcie po starcie primegridowe próbki. Niech moc będzie z nami.

necavi

Delikatnie sypnęło zadaniami w  CSG.