Oddział PTMA Wrocław

Zaczęty przez Troll81, 14 Maj 2016, 11:11

Troll81

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie reaktywacyjne Wrocławskiego oddziału PTMA. Czyli Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Wśród ludków na spotkaniu byli studenci astronomii na Uniwerku Wrocławskim.
Studenci Politechniki z wydziału mechaniki (to ci co budują łazika marsjańskiego)
Ludzie zgromadzeni wokół forum Astropolis (czyli ludzie którzy amatorsko zajmują się astronomią)
Oraz grupka ludzi którzy skrzyknęli się na FB by w ogóle taka inicjatywę ruszyć (czyli m. in. ja :D )

Generalnie pomysłów na działalność jest miliard, dostęp do sprzętu astro jest (w tym koronagraf i sprzęt do profesjonalnych obserwacji słonecznych)

Z mojej strony zaproponowałem im ze można by uruchomić jakiś projekt na platformie BOINC pod egidą BOINC@Poland. Zainteresowanie było po tym jak wspomniałem o Universe@home :D I że maczaliśmy w tym palce. Gdyby pojawiła się opcja utworzenia nowego projektu to czy bylibyśmy zainteresowani współpracą???

kva.pl

Bysmy byli, ale moje zasadnicze pytanie brzmi - wszyscy juz licza universe?  ;)

Troll81

niekoniecznie. ale wiele osób słyszało :D

kva.pl


Rysiu

Trollu! :ahoy:

Napisałem tutaj wątek: http://www.boincatpoland.org/smf/rozmowy-nieboincowane/pomoc-astrofizyka-astronoma-lub-ewentualnie-fizyka/. Nie zauważyłem jednak wcześniej Twojego tutaj  XD

Może byś mi dał namiar do kogoś z Uniwersytetu Wrocławskiego kto studiuje astronomię?  :attack:

Chciałbym coś skonsultować  :attack:

Troll81

Napisz wiadomość do grupy WTMA (wrocławskie towarzystwo miłośników astronomii) pewnie ktoś odpowie :D

Rysiu

Napisałem prywatną wiadomość na FB z zapytaniem czy nie mogliby kogoś polecić do współpracy.  :attack:

Tak myślę będzie optymalnie.  :attack:

Może odpiszą  %)

Rysiu

Odpowiadają na FB błyskawicznie  :attack:

Nie bez parady w profilu jest informacja "Bardzo sprawnie odpowiada na wiadomości".

Zobaczymy, może znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomóc  :attack: Trzeba czekać  :attack:

Rysiu

Trąba, bomba...  |-?

Nikt się do mnie nie zgłosił  |-?  :dunno:

Nie wiem co dzisiaj się z tymi studentami dzieje  :ph34r:

Na dodatek napisałem dodatkowo do kilku innych osób bezpośrednio i niestety zero odpowiedzi  :dunno:

Troll81

Okres egzaminów :D

Czy Fundacja byłaby skłonna podjąć współprace z Wrocławskim oddziałem WTMA? Nie ukrywam ze silnie lobbuję za współpracą :D

Rysiu

Cytat: Troll81 w 29 Maj 2016, 18:57
Okres egzaminów :D
Wątpię aby to była kwestia egzaminów %)
Zresztą po tym okresie będzie okres wakacyjny także pewnie też marnie produktywny %)
No ale zobaczymy jak to będzie...  :parrrty:

Troll81

to moze zadaj swoje pytanie na PW a ja przekażę studentom :D

Troll81

Wrocławskie PTMA nabiera rumieńców :D pracuje nad posłaniem czujki radioaktywnego w stratosferę :D

kva.pl

A ilu czlonkow liczy BOINCa? Asteroids@home czy milka i einstein powinny ich zainteresowac z automatu.

necavi

@Troll To niech jeszcze zamontują na tym czymś co poleci wysoko kamerę/aparat aby pokazać płaskoziemcom, że nasza planeta nie jest dyskiem... :-[
PS to nie żart, rozmawiałem przedwczoraj z znajomymi i jestem załamany :fright:

Troll81

wybacz ale krzywizny ziemi nie dostrzeżesz nawet z ISS :D

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 12 Maj 2017, 21:40
wybacz ale krzywizny ziemi nie dostrzeżesz nawet z ISS :D
No pewnie ze nie, bo ziemia jest płaska!

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 12 Maj 2017, 23:15
Cytat: Troll81 w 12 Maj 2017, 21:40
wybacz ale krzywizny ziemi nie dostrzeżesz nawet z ISS :D
No pewnie ze nie, bo ziemia jest płaska!
:p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

Trawestujac klasyka: I zadna sila nas nie przekona, ze okragle jest okragle a plaskie jest plaskie!  ;D

Troll81

Ale mówię to całkiem serio. krzywizny horyzontu nie widać (zresztą nie ma jak)

kva.pl

Cytat: kva.pl w 12 Maj 2017, 01:40
A ilu czlonkow liczy BOINCa? Asteroids@home czy milka i einstein powinny ich zainteresowac z automatu.

Ponawiam pytanie  :whip:

Troll81

przekonałem co najmniej 2 :D a i wykład o BOINCu był i nawet Krzysiek opowiadał o uniwersalnym.