Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Problem z otwarciem strony boincatpoland.org

Zaczęty przez Radegast, 16 Maj 2016, 17:46

Radegast

Mam problem z otwarciem strony/forum na domowym komputerze. Dostaję informacje, że program nie może znaleźć serwera. Korzystam z Firefoxa, usunąłem historię, cache itp. i nic to nie dało. W pracy strona otwiera się poprawnie. Jaka może być przyczyna problemu?

kva.pl

Tez mam problemy, jest juz watek o tym.

Troll81


kva.pl


Radegast

Cytat: kva.pl w 17 Maj 2016, 10:12
Tez mam problemy, jest juz watek o tym.
Ten inny wątek dotyczy spowolnienia działania, u mnie nie działa w ogóle. W pracy na Firefoxie chodzi bez problemów (na innych przeglądarkach też). Jak to jest, że tu jest ok, a gdzie indziej nie? Podejrzewam, że problem może leżeć po mojej stronie, dlatego proszę o jakieś sugestie. W ogóle na jakiś odzew.
Napisałem na stronie głównej (boincatpoland.org) maila i też żadnej odpowiedzi nie otrzymałem.
Nie wiem czy to są jakieś przebudowy, aktualizacje. Żadnych informacji i wsparcia. Cóż, pozostaje cierpliwie czekać z nadzieją na poprawę.

Martin Fox

CytatMam problem z otwarciem strony/forum na domowym komputerze. Dostaję informacje, że program nie może znaleźć serwera. Korzystam z Firefoxa, usunąłem historię, cache itp. i nic to nie dało. W pracy strona otwiera się poprawnie. Jaka może być przyczyna problemu?
Jeśli działa w pracy, a nie działa w domu to albo DNSy albo filtrowanie dostawcy internetu (choć to raczej daje jakieś info o zablokowaniu)

lakewik


krzyszp

Cytat: Radegast w 18 Maj 2016, 19:26
Napisałem na stronie głównej (boincatpoland.org) maila i też żadnej odpowiedzi nie otrzymałem.
Nie wiem czy to są jakieś przebudowy, aktualizacje. Żadnych informacji i wsparcia. Cóż, pozostaje cierpliwie czekać z nadzieją na poprawę.
Nie dostałeś odpowiedzi bo... nie mam pojęcia :)

Generalnie, jeżeli w pracy stronę otwierasz, a w domu nie, to zdecydowanie wina nie leży po stronie serwera...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Radegast

#8
Cytat: lakewik w 18 Maj 2016, 20:11
Możesz zobaczyć, czy działa po IP strony: http://195.191.233.2/
Przez IP działa.

Po wpisaniu adresu normalnie lub przez link w wyszukiwarce nie działa na żadnym urządzeniu w sieci (sprawdzałem też na telefonie).


Cytat: Martin Fox w 18 Maj 2016, 20:09
Jeśli działa w pracy, a nie działa w domu to albo DNSy albo filtrowanie dostawcy internetu (choć to raczej daje jakieś info o zablokowaniu)
DNSy mam w porządku. Wszystko poza tym jednym adresem działa. Nie zauważyłem problemów z innymi stronami.


Cytat: krzyszp w 19 Maj 2016, 10:30

Generalnie, jeżeli w pracy stronę otwierasz, a w domu nie, to zdecydowanie wina nie leży po stronie serwera...

Domyślam się, że wina nie leży po stronie serwera. Pytanie tylko gdzie, albo raczej co to może być. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Edytowany: 23.05.2016 00:45

Problem w sposób magiczny rozwiązał się sam.
W związku z tym, że na moim komputerze trwają obliczenia projektów miesiąca, chodzi on bez przerwy 24 godziny na dobę. No i dziś nieopatrznie go zrestartowałem. Z ciekawości kliknąłem link do forum i proszę - działa.
Nie zmienia to faktu, że nadal nie rozumiem, czemu wcześniej nie mogłem się połączyć ze stroną.
Tak czy inaczej temat uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim za pomoc i życzę bezbłędnego przeliczania jednostek.

krzyszp

Po prostu windows miał błędne dane w cache DNS'ów, restart pomógł, bo wyczyścił cache...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Radegast

Pochwaliłem przedwcześnie. Nadal nie działa.
Jutro dzwonię do ISP, może coś tam mi poradzą.

kriu

Cytat: Radegast w 23 Maj 2016, 17:43
Pochwaliłem przedwcześnie. Nadal nie działa.
Jutro dzwonię do ISP, może coś tam mi poradzą.
A jakie adresy DNS masz wpisane w systemie? Wyświetl sobie dane na temat połączenia.
Np. w Windows -> sieć -> typ dostępu, połączenie lokalne -> szczegóły; lub w wierszu poleceń: polecenie ipconfig/all
Linux: ifconfig
Zobacz czy serwery DNS odpowiadają - polecenie: ping twoj.adres.dns,
a np. w Linux można sprawdzić czy rozpoznają domeny - polecenie: host www.onet.pl twoj.adres.dns
www.onet.pl - dowolny adres domenowy
twoj.adres.dns - jeden z odczytanych adresów DNS - adres IP
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

AiDec

Wczoraj w ciagu dnia kilka razy forum nie ladowalo sie wcale.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka