Konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego

Zaczęty przez mordi, 17 Maj 2016, 08:52

mordi

Kamraci,

zapraszam serdecznie na kolejną już coroczną konferencję z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, która odbędzie się 20 maja (piątek) w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie :) tradycyjnie powiem słów kilka o BOINC, a dokładnie temat mojego wystąpienia: "Popularyzacja nauki na przykładzie platformy przetwarzania rozproszonego BOINC".

Szczegółowe info pod linkiem: http://www.aon.edu.pl/events/event/konferencja-naukowa-z-okazji-swiatowego-dnia-spoleczenstwa-informacyjnego/

wstęp wolny :)
Guard well the secret of steel...


tito


Ufol

Kamracie czcigodny, jeśli możesz, nagraj swoje wystąpienie. Tego typu filmu bardzo brakuje na naszym jutubowym kanale.

mordi

Dziękuję za sugestię, postaram się zrobić co w mojej mocy :)
Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

dzięki Trollu :) ale póki co to mam nadzieję, że ktoś z kamratów odwiedzi imprezę i przekaże później konstruktywną krytykę ;)
Guard well the secret of steel...


tito


mordi

kamraci, konferencja udała się, aczkolwiek nie było zbyt dużego audytorium :( ale ważne, że po raz kolejny udało się pokazać komuś, że można wspierać naukę nie będąc naukowcem :) w linku moja prezentacja :) może komuś się przyda :) pod koniec czerwca będzie też artykuł o tym samym tytule :) niestety nie mam żadnego nagrania :( ale pare fotek będę miał niebawem :)

http://mordi.mydevil.net/ilias/P_Stobiecki_Popularyzacja_nauki_na_przyk%c5%82adzie_platformy_przetwarzania_rozporszonego_BOINC.pptx
Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

Dziękuję :) artykuł będzie do końca czerwca, bo po 1 nie miałem czasu go napisać ponieważ poprawiam jeszcze swój doktorat, a po 2 chcemy wydać go jeszcze nakładem Akademii Obrony Narodowej, zanim przekształci się w jakiś dziwny bliżej nieokreślony twór ;)
Guard well the secret of steel...


Martin Fox


mordi

ja tam nie wiem ;) ale coś o dyplomie "sztukmistrza" mówili ;) takie foto jeszcze dziś dostałem :)
[smg id=10570 type=preview align=center caption="13275115 10208458486754139 477255261 o"]
Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

ano :) w tym roku mgr zmienię na dr ;) a za rok ppor na por ;)
Guard well the secret of steel...


LQG


mordi

jeszcze raz dzięki :) w sumie jak prowadzę zajęcia, to i tak zawsze opowiadam grupom o boinc :) zazwyczaj ludzie są zainteresowani ale to raczej chodzi o reakcje: "w sumie spoko temat ale ja nie mam czasu, bo muszę wrzucić pare fotek na insta i na snapa" bardzo ale to bardzo trudno zainteresować studentów czymkolwiek :( ale to już jest wina systemu edukacji ;)
Guard well the secret of steel...


mordi

Kamraci, zgodnie z obietnicą wrzucam artykuł, który opublikowany został w Akademii Obrony Narodowej, w wydawnictwie pokonferencyjnym pt. "Bezpieczny rozwój społeczeństwa informacyjnego". Wiem, że temat jest przynajmniej na pracę naukowo-badawczą ale cóż małymi kroczkami ;) miłej lektury i liczę na konstruktywną krytykę! :)
Guard well the secret of steel...


krzyszp

 :respect:

Ps. O ile wiem, od około roku BOINC nie jest już wspierany finansowo przez rząd amerykański...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


mordi

Guard well the secret of steel...


kva.pl


Ósemka

CytatPierwotnie jedynym projektem wykorzystującym to rozwiązanie był projekt SETI@home, który zakładał pomoc naukowcom w analizowaniu próbek sygnałów radiowych wychwyconych przez radioteleskop Arecibo w Portoryko. Badania te prowadzi się w celu poszukiwania pozaziemskich form inteligencji.
Odnoszę wrażenie, że to zawsze jest punkt, w którym większość ludzi "z zewnątrz" przestaje nas traktować poważnie. Szczerze mówiąc, przy jakiejkolwiek próbie promocji BOINCa wolałbym przemilczeć informację jak w pogrubionym zdaniu - po to, żebyśmy rzeczywiście wyglądali na ludzi nauki, a nie szarlatanów.
Pewnie to dość radykalne słowa, ale tak ja to odbieram.
Folding@Home - Team Poland [276]

necavi

Samo poszukiwanie to sprawa nauki. Niestety przylgnęła do tego łatka i ludzie traktują to niczym szukanie Pokemonów :P
Sam o tym w rozmowach o boincu nie wspominam... :-\

mordi

ok :) mamy kolejne cenne uwagi :) faktycznie, nie pomyślałem o tym, że tak to mogą ludzie odbierać :( ale będę o tym pamiętał :) jednakowoż uważam, że należało wyjaśnić skąd wzięła się idea ;) aaa no i ten "niepochamowany" - niezły bubel :D aż mi wstyd... ale na szczęście z tego co widzę, w wersji do druku jest bez błędu :D
Guard well the secret of steel...