Procesor AMD Athlon 64X2 4200+ (Windsor), chętnie przyjmę cpu tego rodzaju.

Zaczęty przez Ufol, 19 Maj 2016, 23:03

Ufol

Mój stary komp zdechł w sposób nietypowy. Mianowicie przegrzewa się jeden rdzeń procesora, lecz cpu-z widzi dwa, ale Boinc liczy wyłącznie na jednym. System z resztą też nie widzi tego grzejnika, zatem można powiedzieć, że maszyna działa resztką sił. Oczywiście jej nie używam, stoi i się nudzi. Przydałby się sprzęt do testów, jakbym coś skisił, to nie poniósłbym dużej szkody. Kiedyś znajomy kompiarz by mi gadacza odpalił na nowo.
Zainteresowałem się znów Vinuksem, czyt. Linuksem dla niewidomych.
http://vinuxproject.org/downloads
Nie instaluję go na obecnie używanym sprzęcie, z oczywistych względów nie mogę pozwolić sobie na takie wariactwo. Gdyby miał ktoś na składzie zbędny procesor, który da się zainstalować w miejsce wymienionego w temacie, to upraszam o odzew na pw.
Czasami się zdarza, że ludzie pozbywają się rzeczy, które dla innych byłyby jeszcze użyteczne.
Mam kilka kilo sentymentu dla wiekowego rzęcha, żal go już na złom wyrzucać. Inwestowanie w naprawy mija się z celem, ale właśnie może któryś z Kamratów planuje szurnąć do śmietnika liczydło z procesorem pasującym do starucha.

michal_saper

Będę mógł służyć pomocą. Miałbym tego procka (chyba) + płyta ECS + RAM. Przez nieuwagę odgięła mi się jedna z nóżek przy procku, wyprostowałem ją powinno być ok. Procek działał na płycie ECS, miałem problemy z restartami, ale albo winą był dysk, albo płyta... ewentualnie wysłużony zasilacz. Miałbym jeszcze sprawną nagrywarkę DVD oraz dysk 3,5. Z chipsetu z płyty głównej ściągnąłem radiator, był mi potrzebny do czegoś, także jakbyś chciał wykorzystać tą płytę musiałbyś wykombinować jakieś chłodzenie na chipset.

Ufol

Chłodzenie w kompie pracuje dobrze, tylko ten felerny procek generuje ciepło. Nie wiadomo dlaczego, skoro rdzeń nie pracuje, to powinien w ogóle się nie nagrzewać. Michale, wielkie dzięki za szybką i konkretną reakcję. Szczegóły posłane na pw.