[Kupię] Okular do teleskopu 1,25"

Zaczęty przez mordi, 28 Czerwiec 2016, 22:59

mordi

Kamraci, kupię lub przyjmę używany okular do teleskopu o rozmiarze 1,25 cala, najlepiej uszkodzony :) bez znaczenia czy to będzie okular, czy soczewka barlowa, właściwie zależy mi na samym jego korpusie :)
Guard well the secret of steel...


c_RaSz

Wrzuć takie pytanie tu: pl.sci.kosmos (kliknij) — wprawdzie królują tam dyskutasy, ale jest też garść astro-fanów, i może komuś taki okular jak raz w szufladzie się kurzy?

A tak na marginesie: co z nim zamierzasz zrobić?
Pozdrawiam, i leeecę

mordi

Dzięki za rade :) widzisz mam teleskop i przerobiłem do niego kamerę internetową tak, żeby dało się przy jej pomocy robić foty i filmy, tylko, że muszę wprowadzić pare modyfikacji żeby można było używać filtrów. Oczywiście mogę kombinować i przerabiać to co mam, dorabiając gwint, ale najrozsądniej będzie wykorzystać korpus z okularu (ekonomia wysiłku) ;)
Guard well the secret of steel...


Troll81

rozbieranie okularu ma sens? idealnie pasuje tzw "kodak" czyli plastikowe pudełko po kliszy :D

mordi

tak Trollu :) wiem o tym doskonale, bo właśnie z takiego pudełka zrobiłem część, którą teraz chcę ulepszyć :) do tego pudełka nie mogę dokręcać filtrów, a na tym właśnie mi zależy :)
Guard well the secret of steel...


Troll81

są gotowe adaptery do webcamów. Lepsze bo wyczernione :D

mordi

wiem, że są ale ja swoją przerabiałem zgodnie z pewnym tutorlialem i teraz taki adapter mi się nie przyda :) poza tym nie kojarzę, żeby dało się na te adaptery filtry nakręcać :(
Guard well the secret of steel...