Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Inicjatywa Grid Computing Center

Zaczęty przez krzyszp, 03 Lipiec 2016, 15:56

krzyszp

Cóż, przyszedł czas ogłosić nową inicjatywę Fundacji :)

Pod patronatem Fundacji wspólnie z Goofyxem i Trollem chcemy zachęcać wszelakie ośrodki/zespoły naukowe do podjęcia badań na platformie BOINC. W tym celu uruchomiliśmy stronę internetową pod adresem Grid Computing Center
Za jej pomocą chcemy zaoferować kompletne wsparcie zaczynając od określenia wymagań w infrastrukturze, poprzez dostosowywanie kodu aplikacji, aż do konfiguracji i utrzymywania serwerów a także wstępnej analizy wyników (pod względem technicznym). Oczywiście możemy także zaoferować własną infrastrukturę serwerową.

Zaznaczam, że cała inicjatywa jest skierowana do ośrodków i zespołów naukowych, nie zaś do przedsięwzięć komercyjnych.




Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Szacun, ale ja mam pytanie: jak stoicie z czasem? Aby nie było faltstartu,że ktoś będzie chętny a Wy nie będziecie mieli możliwości pomóc.

krzyszp

Czas mamy na to zarezerwowany i wyliczony.
Poza tym, najpierw muszą się chętni zjawić, a sam projekt jesteśmy w stanie obecnie uruchomić w przeciągu 2-3 godzin (infrastruktura na pierwszy projekt jest już przygotowana).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler


Troll81

Langsam aber sicher. Już masuję ludków z UWr. Mam nadzieję że niedługo będą tego efekty. Ale na razie Urlop  :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: i pora w skały :D

mordi

chłopaki, wielki szacun! :)  :respect:
Guard well the secret of steel...


krzyszp

Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2016, 18:55
Już masuję ludków z UWr. Mam nadzieję że niedługo będą tego efekty. Ale na razie Urlop 
Ty mnie tu cały świat atakuj, nawet na urlopie potrafisz wysłać 30 maili w 8 minut ;)
XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2016, 19:21
Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2016, 18:55
Już masuję ludków z UWr. Mam nadzieję że niedługo będą tego efekty. Ale na razie Urlop 
Ty mnie tu cały świat atakuj, nawet na urlopie potrafisz wysłać 30 maili w 8 minut ;)
XD
dokładnie.
bo po urlopie będzie wysyłał 100 maili/8min  :ahoy:


Ufol

Czemu goofyxowe aplikacje nie karmią próbkami? Jego projekt mógłby pełnić rolę prezentacyjną, że tak powiem, zachęcającą. Oto dowód, że gcc funkcjonuje i jest gotowe do przyjęcia na pokład nowego boincowego projektu.
Wnioskuję, iż
https://boinc.drugdiscoveryathome.com
to kompletnie odrębna inicjatywa, czy tak?