Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

TEST BOINC Sapphire Radeon RX-470

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 12 Sierpień 2016, 13:11

tito

Ze względu na ostanie testy i odkrycia oraz fakt, że we wrześniu ma wyjść MSI afterburner obsługujący RXy moja ogólna ocena tych kart wzrasta do przeciętnej.

PoznanskaPyra

W P27 znowu znacząca przewaga u mnie. Z ciekawości, zrób test aida64 GPGPU, zobaczymy na sucho ile mocy obliczeniowej mają twoje MSI w porównaniu do Sapphire. Może znowu mam jakąś wersje specjalną dla redakcji.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

Raczej to ze tito scial taktowanie o te 200-250Mhz robi roznice.

tito

Chyba zbyt dużo postów natrzaskałem i się gubicie :)
Na chwilę obecną moja MSI pracuje jak ją producent stworzył czyli 1242MHz rdzeń oraz 6600MHz pamięć.
Czasy dla AP27, PPS i POEM mam takie same jak Pyra dla Saphire (+- parę sekund).
Mam lepsze czasy dla Collatz, lecz to wynika z optymalizacji pliku config.

Wcześniejsze testy robiłem nie tylko dla obniżonych częstotliwości i napięć, lecz również przy działającym programiku clockblocker (który, aby utrzymać wymuszone wysokie taktowania dla GPU obciąża ją - wychodzi, że w około 20%). Właśnie przez ten programik czasy podawane przeze mnie wcześniej były tak słabe.
Po wywaleniu programiku czasy się skróciły mniej więcej do poziomu tego co można się było spodziewać z samego obniżenia taktowania.
Teraz czekam na wypuszczenie  MSI afterburner obsługującą RXy. Z tego co doczytałem redakcja Guru3D jest w posiadaniu wersji 4.3.0. beta9 poprawnie obsługującą te karty. Wydanie planowane jest na wrzesień.

PoznanskaPyra

To wiele wyjaśnia, ja już nie ogarniałem co tam poustawiałeś.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

PS dopisuje TDP, tam gdzie szybko się przelicza WU, bo na to mam czasu trochę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

#46
Collatz 110W?
A czy mógłbyś opisać metodologię pomiaru? Bo cholera nie chce mi się wierzyć w tylko 110W.
U mnie mniej więcej to wyglądało tak:
Zestaw z kartą NVidia 750ti - całość pod pełnym obciążeniem BOINCiem 120W, po wyłaczeniu liczenia GPU (liczenie na CPU+wyświetlanie pulpitu) 70W.
Zmiana karty, i liczenie tego samego pod pełnym obciążeniem pobór 240W.


PS mógłbyś otworzyć Wattmana i sprawdzić w idle jakie są ustawienia prądowe dla stanu7 (najwyższego)? U mnie jest 1106mV

tito

Doszukałem się w necie, że ten model MSI faktycznie tyle bierze ???
Robię zwrot do sklepu, póki mogę i czekam na coś innego   :dunno:

PoznanskaPyra

Projekty non cpu: radioaktywny, małpki goofixa i wuprop. No i cała reszta systemu oczywiście, a jest tego sporo.

[smg id=10595 type=preview align=center caption="colatz1"]

A tak wygląda to wszystko + colatz

[smg id=10596 type=preview align=center caption="colatz2"]

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970