CPU E5-2683V3 E5-26... z Aliexpres i innych chińskich portali

Zaczęty przez Krzysiak, 13 Sierpień 2016, 17:50

PoznanskaPyra

Ja to żałuje, bo to oznacza konieczność zakupu 2x16GB DDR4 ECC REG :/
Myślę, że to w tym miesiącu się uda zrobić.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

#81
Ty mi nic niemów o mały włos nie wygrałem 4x4GB do kompletu już posiadanych. (dwie obecne na pewno będę sprzedawał)

Teraz rozważam kupno jeszcze dwóch kości do obecnej konfiguracji  ;)



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AXm77

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 01 Luty 2017, 22:05
AXm77 Wielkie dzięki  :parrrty: wszystko ruszyło jak należy  :)

Tylko by spróbowało nie robić..  ;) No to "rozgrzewaj" maszynę...

Krzysiak

#83
Teraz kolejny problem z GPU

Karta graficzna pokazuje szybkość działania PCIEx 8x 1.1   a powinno być 16x 3.0



Boinc wykrywa mi 2 GPU mimo zainstalowanego tylko jednego - i chce ciągnąć 2 próbki na raz w PrimeGrid
Rozwiązane - pomogła ponowna instalacja sterowników


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 01 Luty 2017, 22:40
Ty mi nic niemów o mały włos nie wygrałem 4x4GB do kompletu już posiadanych. (dwie obecne na pewno będę sprzedawał)

Teraz rozważam kupno jeszcze dwóch kości do obecnej konfiguracji  ;)

Ja bym jechał na tych, a potem kupił większe kości. Przy tym konfigu 32GB ramu to mało dla niektórych projektów. Ja już na Xeonach E5 v1 się z tym spotkałem, że niektóre projekty musiałem sobie odpuścić i dlatego teraz zaczynam od 2x16gb. Jak by mnie było stać to nawet 2x32GB bym kupił i potem stopniowo uzupełniał do tych 256GB

https://www.morele.net/pamiec-serwerowa-samsung-ddr4-32gb-pc-2133-cl15-samsung-ecc-reg-1-2v-m393a4k40bb0-cpb-1060885/
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

witam

mam 4 kompy pod tym procesorem

w jednym 2xxeon mam 8gb - licze wcg i primegrida i wszystko działa

w drugim 2xxeon 16 gb tez wszystko hula

i dwa razy po 1xxeon tez 16 gb i działa

wcześniej liczyłem gpugrida pod 8gb i 16gb i hulało

Krzysiak

#86
Najfajniejsze w tym całym zestawie jest to że:
22 rdzenie obecnie stukają PrimeGrid SG LLR

A przy 6 wolnych wszystkie gry śmigają bez przycięć
(oczywiście GPU wtedy nic nie liczy)

Do osiągnięcia pełnej wydajności w PrimeGrid, trzeba niestety wyłączyć HT z poziomu BIOS

Przy włączonym HT i ustawieniu "używaj nie więcej niż 50% CPU" system z uporem maniaka stara się liczyć na jednym CPU i czasy bardzo mocno się wydłużają.

Zaobserwowałem to również w innych projektach


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

3Rni

użyj WinAFC i przypisz appke primegrida do konkretnych wybranych rdzeni, wątków

sirzooro

Możesz też zacząć liczyć na Linuxie, mam kilka maszyn z 2-ma CPU i nie zauważyłem tam czegoś takiego. Po ustawieniu BOINCa że ma używać połowy procesorów czasy liczenia WU z PrimeGrida ładnie spadły o połowę.

PoznanskaPyra

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 05 Luty 2017, 09:17
witam

mam 4 kompy pod tym procesorem

w jednym 2xxeon mam 8gb - licze wcg i primegrida i wszystko działa

w drugim 2xxeon 16 gb tez wszystko hula

i dwa razy po 1xxeon tez 16 gb i działa


wcześniej liczyłem gpugrida pod 8gb i 16gb i hulało

Na virtualkach LHC momentalnie zapchasz cały ram i czasy liczenia dyrastycznie wzrosną, stąd mój upór maniaka na 128GB ramu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Cytat: 3Rni w 05 Luty 2017, 21:16
użyj WinAFC i przypisz appke primegrida do konkretnych wybranych rdzeni, wątków

Dzięki za program po testuje

A co do ramu maks 32GB



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

Tylko? Nie myślisz, żeby chociaż pod do 64GB dociągnąć?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Może kiedyś jak cena poleci w dół na razie 4 kostki to dość duży wydatek
Przy obecnym 16 GB maksymalnie udało mi się zapchać maks 4,5 GB


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

https://www.aliexpress.com/item-img/Intel-Xeon-Processor-E5-2683-v3-35M-Cache-2-00-GHz-LGA2011-Server-DHL-free-shipping/32638764957.html?spm=2114.10010108.1000017.2.fVNruh

Ciekawe o oznaczają te napisy na CPU  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 08 Luty 2017, 09:09
Może kiedyś jak cena poleci w dół na razie 4 kostki to dość duży wydatek
Przy obecnym 16 GB maksymalnie udało mi się zapchać maks 4,5 GB

no cóż, mówiłem, że mam 8gb i wszystko hula...


kva.pl

No wiec wlasnie, tez nie rozumiem tego parcia na duze ilosci ramu. W projektach ktore mnie interesuja nie jestem w stanie przekroczyc 8gb zuzycia przy liczeniu na 28 watkach :)

Szopler

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 09 Luty 2017, 09:08
https://www.aliexpress.com/item-img/Intel-Xeon-Processor-E5-2683-v3-35M-Cache-2-00-GHz-LGA2011-Server-DHL-free-shipping/32638764957.html?spm=2114.10010108.1000017.2.fVNruh

Ciekawe o oznaczają te napisy na CPU  ;D

Pewnie "odrzucone przez kontrolę jakości" ;)

Troll81

wg OCR i translatora - Exhibition leaps
lub Jaya exhibition tank jump

Krzysiak

Pojawił się dziwny problem to znaczy

Przy krótkich projektach czas liczenia dla w konfiguracji 2x e5-2670 jest proporcjonalny do projektów o długich próbkach.

Ale dla konfiguracji 2x e5-2683 krótkie próbki liczą się w zbliżonych czasach co dla e5-2670 długie już tak pięknie nie jest

To znaczy czasy Sophie Germain Prime Search czy Proth Prime Search Extended są zbliżone na korzyść 2x e5-2683

na przykład dla    Cullen Prime Search
2x e5-2670 czas przeliczenia to około 70 godzin na przeliczenie jednej próbki
a dla
2x e5-2683 minęło już 119 godzin a jest dopiero 42%

Oba komutery pracują pod Win10 Pro


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sirzooro

Ostatnio przypadkiem znalazłem że Haswelle powyżej 12 rdzeni są wolniejsze, być może to jest to?
https://danluu.com/cpu-bugs/
CytatI also got anonymous stories about bugs. One person who works in HPC told me that when they were shopping for Haswell parts, a little bird told them that they'd see drastically reduced performance on variants with greater than 12 cores. When they tried building out both 12-core and 16-core systems, they found that they got noticeably better performance on their 12-core systems across a wide variety of workloads. That's not better per-core performance – that's better absolute performance. Adding 4 more cores reduced the performance on parallel workloads! That was true both in single-socket and two-socket benchmarks.

Krzysiak

No tak ale czemu nie występuje to podczas przeliczania próbek Sophie Germain Prime Search czy Proth Prime Search Extended


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sirzooro

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 05 Marzec 2017, 10:37
No tak ale czemu nie występuje to podczas przeliczania próbek Sophie Germain Prime Search czy Proth Prime Search Extended
W sumie racja. Tak na szybko to podejrzewam opóźnienia w dostępie do pamięci, te dłuższe zadania pewnie używają jej więcej. Sprawdź też ogólne użycie pamięci, może pamięć wirtualna jest używana? Spróbuj też wyłączyć HT i zobacz co się stanie.

Krzysiak

HT mam wyłączone
Co do pamięci niby w menadżer zadań pokazuje tylko 4,6-5 GB przy 28 zadaniach


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

stiven

Dla projektu PrimeGrid było to już rozkminiane.

1. Próbki z "dłuższych" podprojektów tj Cullen, Woodal, SOB potrzebują wyraźnie więcej cache'u. Tu jednak wychodzi, że na rdzeń jest jej tyle samo w obu procesorach, może prędkość różna??
2. Bardziej uwidacznia się dla nich wpływ taktowania pamięci.

Gdzieś miałem nawet wątek z forum na podorędziu ale jestem na innym kompie.

Krzysiak

Czy zwiększenie pamięci RAM - obecnie mam tylko po 8gb na CPU w trybie jednokanałowym
do 16 GB na CPU w trybie dwukanałowym może coś pomóc ?

Na forum PrimeGrid też dostałem informację że problemem jest przepustowość pamięci RAM



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Jutro prawdopodobnie dojadą 2 x8 GB RAM i wszystko ruszy w dual channel

I tak przy okazji test przepustowości w single channel
[smg id=10635 type=full align=center caption="DDR4 single"]

test przepustowości w dual channel


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

 :parrrty:

Do mnie dzisiaj zawitał Asus Z10PA-D8 :) Będzie kolejny lotniskowiec w teamie :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

#107
I tak trzymać  :p_arr:

Na razie płyta ? Czy inne części też już czekają :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

Na razie płyta, w tym miesiącu chcę też załatwić procesory. Plany są ambitne 2x Xeon E5-2695 V4.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Wersja ES czy pełna
może masz dostęp do jakiś okazyjnych ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

W sumie 72 wątki ale ta cena - dostałem zawrotów głowy :deadman:

kva.pl


PoznanskaPyra

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 10 Marzec 2017, 11:33
Wersja ES czy pełna
może masz dostęp do jakiś okazyjnych ?

Oczywiście, że ES.
https://world.taobao.com/item/538948066970.htm?spm=a312a.7700714.0.0.akJUQJ#detail


Cytat: kva.pl w 10 Marzec 2017, 11:35
Rok obliczeń w WCG w pięć dni  %)
Chciałbym zrealizować tą jakże piękną wizje ;)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

Ten ES ma taktowanie 2Ghz, wedlug intel ark powinien miec 2,1 dla tego modelu. Widziales gdzies jakies testy tych ESow? Zeby sie np nie okazalo ze nie maja turbo itp...

PoznanskaPyra

Taktowania ES-ów często się różnią od finalnych wersji. Czasem Ci się może trafić Xeon w wersji K  %) Czyli nie ma blokady na mnożniku ;D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Wiem co to sa ESy przeciez ;) Problem polega na tym, ze mozesz miec szczescie, ale mozesz tez miec pecha. Napisal bym do sprzedawcy zeby Ci wyslal screeny z CPU-Z albo HW-Info pod obciazeniem.

Martin Fox

Czy ktoś może wytłumaczyć mi głupiemu co to są te wersje ES ?

kva.pl


Argento

Cytat: PoznanskaPyra w 10 Marzec 2017, 12:22
Oczywiście, że ES.
https://world.taobao.com/item/538948066970.htm?spm=a312a.7700714.0.0.akJUQJ#detail

A jaka jest szacunkowo cena końcowa (przesyłka, cło, itp.)? Pytam, ponieważ cena ze strony 2.999 juanów, to ~1.800 złotych, gdzie w nas ta cena jest kilkakrotnie wyższa.

P.S.

Doczytałem, że to ES  ;). I zakładam, że właśnie stąd ta cena.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento