Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Przyjmę] Stare karty graficzne, karty dźwiękowe i płyty główne.

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 10 Wrzesień 2016, 18:05

PoznanskaPyra

Jeżeli ktoś ma jakieś emerytowane sprzęty, chętnie przyjmę. Bardzo bym się cieszył jak by to były sprawne układy, jednak uszkodzone również mogą być.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

Stare tzn AGP czy jednak nie az tak stare? ;)
I do czego ze tak spytam podstepnie?

PoznanskaPyra

Mogą być AGP i nawet starsze. Wiesz ostatnio piszę artykuł na temat multiGPU i tak zacząłem wracać do przeszłości w poszukiwaniu ciekawych zestawów jakie były kiedyś. Tak mnie naszło, żeby kolekcjonować jakieś stare grafy, zrobić im zdjęcia i zachować w jak najlepszym stanie na przyszłe czasy ;) Chciałem też nagrać na YT kilka filmików o tych kartach żeby przybliżyć te stare, nie raz bardzo ciekawe, technologie.

Nagrać odcinek "Komputer marzeń w 2000 roku" itd.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

Mam dwuprocesorowe GT 6600 Gigabyte'a  :D Ale nie oddam, zwlaszcza ze wymaga tez plyty gigabyte do dzialania ktorej nie oddam na pewno :P

andy101fah

#4
Cytat: PoznanskaPyra w 10 Wrzesień 2016, 23:37
Mogą być AGP i nawet starsze.

Mogę podesłać kilkanaście perełek. Ale 2 warunki:
1. Zamieszczę w tym wątku poglądowe zdjęcie grafiki
2. Wykonasz opis grafiki z jej historią również w tym wątku.

pomocny link http://www.vgamuseum.info/
Tej wersji nawet w  powyższym muzeum nie posiadają  XD

Jeżeli zobaczę opis wysyłam do Ciebie. Na początek zabytek 24 letni. Pozostałe czekają na wysyłkę [smg id=10601 type=preview align=center caption="grafiki"]

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

c_RaSz

Mam całkiem spore pudło różnych różności, zrobię przegląd, i mogę Ci wysłać. Do stolicy Wielkopolski?
Pozdrawiam, i leeecę

PoznanskaPyra

Tak, ale napisz co tam masz ciekawego. Bo muszę to uporządkować :) Z góry dziękuję.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

Jestem przekonany że warto pochwalić się wstępnym projektem Twojego Muzeum. Koledzy będą poinformowani jakie eksponaty są już zamieszczone

p.s. Do jakiej kategorii dodasz ? Ta perełka też czeka na wysyłkę do Ciebie.


Equipped with the MGA-G200 chipset, the Marvel supports some of the most up to date hardware features and has incredible image quality. The card itself is very similar to the Matrox Mystique G200. Sporting 8 MB SDRAM standard, (as tested, 16 MB) the card supports crystal clear resolutions up to 1920x1200 @ 16.7 million colors and it runs 3D games up to 1600x1200 @ 65k colors. While the MGA-G200 is by no means the most powerful or popular chipset for gamers, it still offers incredible performance and overall quality, but includes only a 230 MHz RAMDAC, which is not as high quality as what has been come to expect from Matrox. Surely, the professional user (non-gamer type) would appreciate the Marvel, and so would anyone else who would take advantage of any of its luxurious features.


PoznanskaPyra

W sumie czemu nie. Proszę jednak pamiętać, że strona jest we wczesnej wersji. Może się jeszcze sporo zmienić, na pewno zmieni się domena. Będę wdzięczny za podanie wszelakich uwag.

muzeumpc.tanietransmisje.pl/muzeum/
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

chyba mma gdzieś jedną czy dwie nvidie quadro, nie pamiętam teraz dokładniej jakie modele... masz?

PoznanskaPyra

Nie mam żadnej karty Quadro. Ogólnie Nv mam niewiele, bo dwie karty :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Cytat: andy101fah w 18 Październik 2016, 07:52
Jestem przekonany że warto pochwalić się wstępnym projektem Twojego Muzeum. Koledzy będą poinformowani jakie eksponaty są już zamieszczone

p.s. Do jakiej kategorii dodasz ? Ta perełka też czeka na wysyłkę do Ciebie.


Equipped with the MGA-G200 chipset, the Marvel supports some of the most up to date hardware features and has incredible image quality. The card itself is very similar to the Matrox Mystique G200. Sporting 8 MB SDRAM standard, (as tested, 16 MB) the card supports crystal clear resolutions up to 1920x1200 @ 16.7 million colors and it runs 3D games up to 1600x1200 @ 65k colors. While the MGA-G200 is by no means the most powerful or popular chipset for gamers, it still offers incredible performance and overall quality, but includes only a 230 MHz RAMDAC, which is not as high quality as what has been come to expect from Matrox. Surely, the professional user (non-gamer type) would appreciate the Marvel, and so would anyone else who would take advantage of any of its luxurious features.

Może jakąś specjalną kategorię dla takich kart zrobię. Zobaczy się. :)
Z pierwszej paczki zostały mi 4 karty, ale jest problem tego typu, że radiator jest przyklejony do chipu. Trzeba będzie poszukać sposobu na zdjęcie go z chipu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

płyta główna z lapsa też Ciebie interesuje? Chyba nawet jakiś procek na niej jest :)

kva.pl



kva.pl


PoznanskaPyra

Interesuje, szczególnie ten procek :)  Chyba, że KVA się jakoś dogadamy, bo w sumie czemu nie :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

przypominam, że to laptopowe i raczej wiekowe (to z jakiegoś Acera Aspire czy jakoś tak)
Jak się dogadacie to dajcie znać co komu dostarczyć :D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

Przesyłka wysłana. Polish PC Museum zostało wzbogacone o 14 kg podzespołów komputerowych. Powinna być u Ciebie w poniedziałek.

30 kart graficznych w tym w pełni sprawna GT 240 którą możesz używać w boinc, pozostałe grafiki również w większości wymontowane z działających wiekowych komputerów
kilkanaście kart sieciowych w tym modele ze złączami bnc i dix
ponad 40 szt modułów pamięci, wiele modeli ponad 20 letnich tzw. krótkie simm w wersjach ecc i non ecc oraz kilka ciekawostek przy których będziesz miał zagadkę do czego służyły
kilka modemów
kontrolery scsi oraz ide/floppy/cdrom
karty audio
procesory w wersjach slot1
karta fire wire

czekamy na kolejne zdjęcia i opisy



PoznanskaPyra

Już pracuję nad przerobieniem strony, żeby się dopasować do tego.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

a nie ma ktoś grafiki PCIe do oddania z minimum 2GB pamięci? Potrzebuję do obróbki filmów bo się okazuje, że zintegrowana grafika klęka pod DaVinci Resolve i materiałem w 4K :)

PoznanskaPyra

Niestety, ale ja nic nie posiadam. Mam obecnie tylko swoje R9-290.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

A nie myślałeś żeby stronę zrobić w PrestaShop w trybie katalogu  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970