Co liczyć na słabym sprzęcie

Zaczęty przez c_RaSz, 23 Wrzesień 2016, 01:53

c_RaSz

Zauważyłem, że na moim "zapasowym" komputerze bardzo często przekraczane są terminy odesłania próbek (Rosetta). Chciałem więc zlecić mu coś, co liczy się szybko. Zleciłem mu np. Cosmology, ale szacowane terminy są rzędu 30 godzin, czyli też odpada.

Myślę, że odpowiedź na tytułowe pytanie przyda się też innym, wszak prawie każdy ma w domu jakiś taki nieco starszy komputer, który włączany jest dość sporadycznie, jako uzupełnienie sprzętu lepszego. Wiem, że w odpowiednim dziale na stronach Berkeley są wyliczenia ile-co się przetwarza, i na jakim sprzęcie, ale nurkować tam nie mam siły, liczę na  :book: porady od praktyków...
Pozdrawiam, i leeecę

tito

Odpowiedź jest jedna:
Enigma z optymalkami  :)

necavi

W tle można liczyć GoofyxGrid@Home - prawie zerowe zużycie zasobów procesora.

kva.pl

A ja powtorze to co juz pisalem - nie liczyc bo szkoda pradu.

sknd

chyba nikt nie liczy na tym tylko dla samego liczenia... Ot, przy skajpowania, opłacaniu rachunków, szukaniu przepisu na placek czy co tam jeszcze rodzice robią na kompach, coś się liczy. U moich oldsów na złomku (P4) zwykle Seti, bo długi dedlajn... ajkby ktoś miał na rozdaniu coś lepszego niż P4 to chętnie im wygrubaszę maszynę ;)

Szymon

Ja na tablecie z procesorem Intel® Atom™ Z3735G, 1,33 - 1,83 GHz i windows8.1 liczę outsmart Ebola together i OpenZika. To jest słaby sprzęt, ale zużywa mało prądu, więc liczenie na nim jest chyba uzasadnione.
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

kva.pl

No pewnie. Ten Atom ma wydajność większą niż p4, a cały tablet zre 1/20 tego co sam p4 nie licząc reszty kompa  XD

c_RaSz

Ostatnio nie jestem na czasie, dlatego na radę Tito spytam: gdzie są do zassania optymalki do Enigmy? (a przy okazji, zdawało mi się, że Enigma została zawieszona?).
Kol. Necavi zachęca do "GoofyxGrid@Home - prawie zerowe zużycie zasobów procesora" - ale to nie wszystkie składniki problemu z tymi zapasowymi maszynami. Rzecz też w tym, że potrzebne jest szybkie przeliczanie próbek, wszak ten sprzęt chodzi dość krótko, a nie 24/7. Dlatego poszukuję (a może i inni takoż) czegoś z długimi okresami raportowania, połączonymi z szybkim przeliczaniem. Hm, choć zazwyczaj takie połączenie nie chodzi w parze...
Co do rady od Kva.pl (aby nie marnować prądu starym złomem) — to pewnikiem masz sporo racji,  ale... gdy już maszyna robi coś innego, co mało angażuje procesor, to jego większe obciążenie jest mniejszym ekspensem, niż pozostawianie włączonego kompa na okrągło, na zasadzie "więcej naliczymy", co zdaje się jest przez niektórych boincowiczów praktykowane...

A wszystkim dziękuję za rady!
Pozdrawiam, i leeecę

tito

Kolega Agbar umieścił je tutaj:
https://github.com/Agbar/enigma-optima/releases/tag/v1.0.0-beta.3
Goofyx@home jest projektem NCI i liczy się tak czy siak 1 godzinę.

stiven

A czy Goofyx@home przypadkiem nie działa tak, że jak nie doliczy próbki do końca za jednym razem to zaczyna od nowa? Checkpointów to on chyba nie robi.

goofyx

Cytat: stiven w 24 Wrzesień 2016, 13:47
A czy Goofyx@home przypadkiem nie działa tak, że jak nie doliczy próbki do końca za jednym razem to zaczyna od nowa? Checkpointów to on chyba nie robi.
fakt. na chwilę obecną nie mam checkPointów.
Powinny pojawić się w paździenirniku razem z nowymi aplikacjami v3, v4 oraz dwoma nowymi nie małpiastymi ;), w końcu to GoofyxGrid a nie MonkeysGrid ;)
Jeśli się uda to wtedy wszystkie apki chciałbym udostępnić w wersjach nci i cpu <- bo już teraz mam je gotowe.

Ósemka

Cytat: c_RaSz w 24 Wrzesień 2016, 00:12
Rzecz też w tym, że potrzebne jest szybkie przeliczanie próbek, wszak ten sprzęt chodzi dość krótko, a nie 24/7. Dlatego poszukuję (a może i inni takoż) czegoś z długimi okresami raportowania, połączonymi z szybkim przeliczaniem.
Szkoda porzucać tak fajny projekt jak Rosetta ;)
Na szczęście daje on możliwość ustawienia czasu przeliczania próbek. Możesz zejść maks. do jednej godziny na zadanie.
Jak się zalogujesz na stronie Rosetty, wejdź do "Ustawienia Rosetta@home" i tam masz parametr "Target CPU run time":
Folding@Home - Team Poland [276]