[2016-10-03 - 2016-10-04] - The World Space Week Kickoff Challenge

Zaczęty przez Ufol, 29 Wrzesień 2016, 11:25

Ufol

Start:
2016-10-03 18:00
Meta:
2016-10-04 18:00
Obecny polski czas, zwany letnim, spieszy się względem uniwersalnego o dwie godziny, zatem ruszamy, w najbliższy poniedziałek o dwudziestej. Zawody dosłownie trwają jedną dobę, dlatego punktualność stanowi klucz do sukcesu.
Liczymy wyłącznie podprojekt
Sophie Germain Prime Search LLR (SGS)
Tu wiele można osiągnąć zdyscyplinowaniem. Apeluję więc do czytających niniejszy wątek. Proszę, powiadomcie znajomych liczydłowych, którzy na forum nie zaglądają.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

@Ufol przypomnij w poniedziałek :whip:

Ile (orientacyjnie) trwa przeliczanie próbki?

Ufol

Tako rzecze sama witryna projektu.
Sophie Germain Prime Search LLR (SGS)
k·21290000-1
Supported platforms:
• Windows: 32 bit, 64 bit
• Linux: 32 bit, 64 bit
• Mac: 32 bit, 64 bit
Deadline: 4 days (up to 30 days)
Recent average CPU time: 0:22:051
1Calculation time may be doubled if a prime is found.
Powinno się mielić prędko.
Swoją drogą administratorzy Primegrida są niekonsekwentni.
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=7026
Logicznie rozumując zawody powinny trwać tydzień, zamiast 24 godzin, ale któż nadąży za ich światłymi koncepcjami. Pomimo wszystko ścigać się trzeba, więc w poniedziałek ponownie dam głos. Liczę na udział załogantów. Każdy komp ma znaczenie.
:attack:

mimeq



c_RaSz

No co u diaska? Tego projektu... nie ma! Ani tu: —> Lista projektów ani też z poziomu BoM-era. Podrzućcie info jak najpilniej: jak się podpiąć do projektu?
Pozdrawiam, i leeecę

Szopler


Ufol

Ich witryna działa, łącznie z zegarem odliczającym czas do startu wyścigu. Przypominam, ruszamy dziś po dwudziestej.

c_RaSz

Szopler, ja nawet PrimeGrid  też obrabiam, ale nie wiedziałem nawet, że Sophie Germain Prime Search siedzi właśnie w nim. No i nadal nie wiem, jak i gdzie ustawić, aby przetwarzać dane zadanie?
Zgaduję, że nie można pobrać próbek przed czasem (20'00), a jeśli tak, to w chwili startu zapanuje niezły tłok...

{Edit - dodane po 21'15 } jakoś mi się chyba udało odhaczyć to co trzeba na stronie projektu, bo wszystkie zassane próbki PrimeGrid-a mają w nazwie Sophie Germain, ale z dopiskiem: (LLR) 7.06 — czy nie powinno być (SGS) ? Do tego coś mi z z czasem się nie zgadza, bo uruchomiłem to ponad godzinę (1'15) temu, a wskaźniki mówią o raptem kilkunastu (~18) minutach przetwarzania...
Pozdrawiam, i leeecę

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol

Poszły konie po betonie. Przełączać się na Primegrida i to żywo, bo czas prędko ucieka.

sknd

Jakoś zawsze się broniłem przed tym projektem, ale co tam, mogę 10k uzbierać  ;) założyłem właśnie konto, zassało mi kilkadziesiąt WU  :)

stiven


necavi

 c_RaSz
Cytatwszystkie zassane próbki PrimeGrid-a mają w nazwie Sophie Germain, ale z dopiskiem: (LLR) — czy nie powinno być (SGS) ?

Patrz uważnie: Boinc Manager w rubryce Aplikacja masz Sophie Germain (LLR) a w rubryce Nazwa znajdziesz SGS w towarzystwie cyferek.
Jeżeli tak masz, pozwól komputerowi czynić swoją powinność.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

stiven

Cytat: c_RaSz w 03 Październik 2016, 19:16

{Edit - dodane po 21'15 } jakoś mi się chyba udało odhaczyć to co trzeba na stronie projektu, bo wszystkie zassane próbki PrimeGrid-a mają w nazwie Sophie Germain, ale z dopiskiem: (LLR) 7.06 — czy nie powinno być (SGS) ?

Wszystko ok.
Cytat: c_RaSz w 03 Październik 2016, 19:16
Do tego coś mi z z czasem się nie zgadza, bo uruchomiłem to ponad godzinę (1'15) temu, a wskaźniki mówią o raptem kilkunastu (~18) minutach przetwarzania...

W trakcie wyścigu czasem bywają chwilowe przestoje w dostępności próbek. Być może trafiłeś akurat na dziurę albo pobierało dodatkowo plik cllr.3.8.17.exe. Zajmuje on co prawda tylko ~30 MB ale przy obciążeniu serwera transfer mógł być mizerny.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

_Aleksander_


Krzysiak

No i finisz  :p_arr:

Dla 20 kamratów  :parrrty: :parrrty: wywalczyliśmy 9 miejsce  :parrrty:  :parrrty:

8   The Knights Who Say Ni!   495606.29
9   BOINC@Poland                 477445.63
10   OcUK - Overclockers UK   430826.63


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: