Który BM dla WCG

Zaczęty przez tito, 03 Październik 2016, 17:49

tito

No właśnie - na stronie WCG mają wersję 7.2.47 w wersji 32bit.
Nowsze 64bitowe nie chcą mi pobierać zadań, a dla jednego projektu nie będę zmieniał BM
Czego Wy używacie?

LQG

U mnie wszelkie wersje BM pobierają i przeliczają zadania, od 7.4.xx-x86 do 7.6.33-x64.

tito

3 komputery w różnych lokalizacjach nie pobierają nic, a nic.
WCG pisze, że są zadania, ale nie dla wybranych przeze mnie projektów - co jest o tyle dziwne, że mam zaznaczone wszystkie - i abym ustawił preferencje na stronie "devices".

krzyszp

Cytat: tito w 03 Październik 2016, 20:09
3 komputery w różnych lokalizacjach nie pobierają nic, a nic.
WCG pisze, że są zadania, ale nie dla wybranych przeze mnie projektów - co jest o tyle dziwne, że mam zaznaczone wszystkie - i abym ustawił preferencje na stronie "devices".
A czasami Einstein nie zepsuł Ci preferencji?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Ale nie rozumiem. Jeśli chodzi o preferencje przetwarzania to mam lokalne, zaś co ma Einstein do preferencji WCG to dla mnie zagwozdka. Do tego jeden z tych kompów nigdy nie miał dołączonego Einsteina.

krzyszp

Cytat: tito w 03 Październik 2016, 20:42
Ale nie rozumiem. Jeśli chodzi o preferencje przetwarzania to mam lokalne, zaś co ma Einstein do preferencji WCG to dla mnie zagwozdka. Do tego jeden z tych kompów nigdy nie miał dołączonego Einsteina.
Bo każdy projekt może nadpisać preferencje BOINC'a jako całości niestety. Mi tak właśnie Einstein namieszał...
Pomaga update ręczny z projektu gdzie jest ok i jest to projekt obecny na wszystkich kompach.
Polecam też zainteresowanie się poszczególnymi preferencjami (praca, dom, szkoła).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Ale to wszystko jest i tak dla preferencji przetwarzania - czyli ile CPU wykorzystuje boinc, ile ma pobrać zadań itp.
WCG nawet przy wywalonych innych projektach (zero zadań do przeliczenia) nie chce pobierać zadań. Dlatego właśnie myślałem, że to wersja BM ma znaczenie.
Zresztą WCG to chwilowo pieśń przyszłości - teraz LHC dev do 250k i Enigma do 10m
A to miało być takie rozeznanie, które nie wypaliło.

Troll81

odłącz i dołącz do projektu??

tito


stiven

Pewnie już to robiłeś ale na wszelki wypadek zajrzyj w devices:
https://secure.worldcommunitygrid.org/ms/device/viewDevices.do
i zobacz czy nie masz tam dodanych jakichś dziwnych profili. Kiedyś potworzyłem tam różne dla różnych komputerów i nie do końca działało jak powinno.
Możliwe też że jakiś projekt wymusza na maganerze aby komputer przedstawiał się jako domowy albo pracowy dla wszystkich projektów a wcg nie ma takiego profilu albo ma tam zaznaczone podprojekty, które nie mają zadań.
Innych pomysłów nie mam.

tito

Robiłem :(
Mam jeden profil (domyślny), ale też próbowałem utworzyć nowy - efekt ten sam, czyli zero WU.
Kiedyś się tym zajmę - teraz na szczęście ma co liczyć.

stiven

A jak BM włączasz to w logu masz coś podobnego:
Cytat2016-10-14 20:55:52 | World Community Grid | General prefs: from World Community Grid (last modified 27-Jun-2016 16:45:08)
2016-10-14 20:55:52 | World Community Grid | Host location: none
2016-10-14 20:55:52 | World Community Grid | General prefs: using your defaults
?

tito

Nie, ponieważ zawsze mam preferencje lokalne.

Troll81


tito

Kiedy nadejdzie pora WCG - wtedy popróbuję i się ponownie odezwę. Teraz dziękuję wszystkim za zainteresowanie.