Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Golem, czyli Uber dla komputerów

Zaczęty przez Cyfron, 14 Listopad 2016, 14:45


tito

To co BOINC daje darmowo, tutaj podpina się pod komerchę. I to niby takie rewolucyjne.
I oczywiście w tekście nic o BOINC.

Szopler

To już któreś z kolei podejście do tematu... Było nawet jedno polskie, ale czy ktoś o tym pamięta?

Cyfron

ale jeśli dobrze widzę, to to jest polski startup :D

Martin Fox

Zajebisty sposób jak zarobić na boincu. Nieważne czy to chwyci czy nie - to co już zebrali na jakiś czas wystarczy :D

matszpk

Tyle, że to nie ma nic wspólnego z boinc. moc będzie wykorzystywana komercyjnie albo konsumpcyjnie za pieniądze. Czyli będzie traktowana jak zwykły produkt.
Ja tylko myślę czy jakas firma nie zrobi tanszej i pewniejszej chmury od tego (bo może tak być).

Martin Fox

Moc  - golem
Dysk - storj
i tak powoli powoli :P

Ósemka

Teraz wszyscy mówią, że komercja w Boinc jest zła, a jeszcze niedawno na forum toczyły się dyskusje o giełdach mocy obliczeniowej ;).

Golem niewiele zmieni w projektach rozproszonych. Ci, co mieli odpłynąć od Boinca, już dawno to zrobili i udali się w stronę kryptowalut.
Folding@Home - Team Poland [276]

Cyfron

ja myślę, że jak Golem zacznie działać to jeszcze trochę ludzi odpłynie i będzie jeszcze ciężej pozyskać nowych liczących...

Tobas

Ja myślę, że jak zacznie działać, to więcej osób się zainteresuje tematem.
Osobiście nie wierzę w sukces tego przedsięwzięcia (mimo, że jestem za)

Głównie chodzi mi o pozyskanie klientów.
Skoro BOINC oferuje to wszystko za darmo, to po co ktoś miałby developerom Golema za to płacić.

krzyszp

Golem fajny, ale będziemy mieć coś z "własnego  podwórka".

Obecnie razem z Goofyxem pracujemy nad komercyjnym "wskrzeszeniem" DrugDiscovery@Home pod zarządem firmy, która ma pozyskiwać zlecenia na badania w dziedzinie nowych lekarstw.
Jako ciekawostkę podam, że w projekcie będzie również nowa kryptowaluta bazująca na Ethereum, a wolontariusze będą nią "opłacani" adekwatnie do wkładu obliczeniowego. Klienci pracujący nad konkretnymi projektami w zamierzeniu mają za określoną kwotę kupować kryptowalutę (moc obliczeniową de facto) tym samym nadając jej określoną wartość materialną.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

Tobas - równie dobrze można powiedzieć, że kopanie kryptowalut powinno przyspozyć "klientów" Boincowi. Jak widać tak nie jest. Pomimo tego, że tam kopiemy nie wiadomo co ale jest za to $$...
Poza tym BOINC nie jest taki darmowy - trzeba mieć ludzi którzy potrafią to ogarniać...

Szymon

http://bithub.pl/wiadomosci/polski-projekt-golem-top10-kapitalizacji-kryptowalut/
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854