Kupowanie części na Amazonie

Zaczęty przez Krzysiak, 03 Grudzień 2016, 12:39

Krzysiak

Witam
Jak jest z kupowaniem na Amazon.pl
Czy cena w euro jest ostateczna -żadnych ukrytych opłat ?

Konkretnie chodzi mi o tą płytę główną
https://www.amazon.de/ASUS-Z10PA-D8-ASMB8-iKVM-2xLGA2011-3-EEB/dp/B00NNICZAE/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1480764905&sr=1-1&keywords=Z10PA-D8

Przy kursie euro 4,5zł wychodzi 1625zł
W Polsce najtaniej znalazłem coś około 1825zł

I tak się zastanawiam skąd ta rozbieżność cenowa ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Lepiej sprawdź, po jakim kursie naprawdę bank Ci wykona przewalutowanie + sprawdź prowizję za opłatę za granicą... Mi kiedyś wyszedł finalny kurs o prawie złotówkę wyższy niż kantorowy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Kret_polny

I to:
CytatInformacje o podatku VAT od sprzedaży przez firmę Amazon

Podatek VAT jest naliczany od sprzedaży przez firmę Amazon w Unii Europejskiej (UE).

Zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w UE firma Amazon jest zobowiązana do doliczenia podatku VAT do wszystkich zamówień dostarczanych w krajach członkowskich UE. Podatek VAT jest naliczany zgodnie z ustawodawstwem lokalnym w każdym państwie członkowskim.

Ceny towarów sprzedawanych przez firmę Amazon na stronie internetowej są wyświetlane w euro i zawierają niemiecki podatek VAT. Jednak cena końcowa może być inna w zależności od bieżącej stawki VAT mającej zastosowanie do zamówienia. W przypadku zamówień do innych krajów UE kwota niemieckiego podatku VAT zostanie odjęta i zastąpiona stawką VAT obowiązującą w kraju docelowym. Cena końcowa przy kasie będzie odzwierciedlać poprawną stawkę VAT dla kraju docelowego zamówienia.

btw. Przydatne jest to tłumaczenie PL na stronie amazon.de  %)

apohawk

Na przewalutowanie w banku trzeba uważać. Kupuję czasem części samochodowe z amerykańskiego amazon.com (jak nie mogę znaleźć na allegro) i jest tam opcja płacenia w PLN. Kurs wyższy niż w kantorze, ale czasami lepszy niż w przewalutowanie w banku (zdziercy swoją drogą).
Przy kupnie mam podsumowanie, ile kosztuje część, ile wysłanie, ile podatki, cła, cuda wianki i koniec. Nic więcej nie płacę. Przychodzi kurierem i jest.
Jakby ktoś kupował dla firmy, to nie wiem, jak to rozliczyć, ale jako konsument jest spoko.
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Macie racje bardzo fajny kurs  :wacko:

1 EUR = 4.8059131705 PLN


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

stiven

Co Wy z tym przewalutowaniem? W dobie dobrze rozwiniętych kantorów internetowych  :fright:
Kilka lat temu założyłem konto w aliorowym kantorze i wyrobiłem karty w USD, EUR i GBP. Co prawda z napisem debit ale wypukłe i nie miałem problemów z działaniem. Jedna transakcja i są darmowe. Waluty kupuję w takich ilościach jakie potrzebuje po znakomitych cenach. Spready w tej chwili na EUR i USD w okolicach 3 gr. Do tego za granicą pierwsza wypłata w miesiącu za darmo. No przelewy SEPA w ramach licznika* za darmo.
Jakby co to służę kodem rekomendacyjnym (zysk po opodatkowaniu wg uznania w całości na fundację albo pół na pół z głównym zainteresowanym).   

* - tyle EUR ile kupisz możesz za damo przelać

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 05 Grudzień 2016, 23:28
Macie racje bardzo fajny kurs  :wacko:

1 EUR = 4.8059131705 PLN

Kantor Alior
       Kupno   Sprzedaż   
EUR      4,4827   4,5124

Martin Fox

Ja konta walutowe mam w mbanku, a korzystam z internetowykantor.pl - wychodzi mi że kursy są lepsze niż w Alior

stiven

Z tego co wiem to oni kart nie wydają.

Martin Fox

Owszem, ale przelewają walutę na konto walutowe a z niego mogę płacić już walutą docelową ;D

Krzysiak

Bardzo irytujące jest to że większość sprzedawanych przedmiotów nie jest wysyłana do Polski   :wth: - nawet z Niemiec
Pomijam fakt że płatność z góry, albo czegoś nie wiem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Grudzień 2016, 19:38
Bardzo irytujące jest to że większość sprzedawanych przedmiotów nie jest wysyłana do Polski   :wth: - nawet z Niemiec
Pomijam fakt że płatność z góry, albo czegoś nie wiem
W UK na przykład nie ma w ogóle czegoś takiego jak płatność przy odbiorze, to i wystawiający nie mają takiej opcji w panelu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Chodziło mi o to bardziej że mimo dokonania opłaty z góry, brak jest możliwości wysyłki do Polski


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

ksysju

Witam

Pytanie od kogo chcesz coś kupić. Amazon zrobił się platforma jak ebay czy allegro.  I to dokąd jest wysyłka zależy od sprzedawcy.
Z "czystego" Amazona nie ma problemu, Kindle kupowałem w Niemczech przyszło spod Wrocławia.
ksysju

Krzysiak

Dokładnie od tego sprzedawcy
https://www.amazon.de/gp/product/B00NNICZAE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: