Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Optymalizacja TN-Grid

Zaczęty przez sirzooro, 27 Grudzień 2016, 20:59

sirzooro

Witam wszystkich, Ahoj!  :ahoy:
Zoptymalizowałem aplikację TN-Grid, działa w zależności od sprzętu od 2 to nawet 3 razy szybciej. Dostępne są wersje dla Windows i Linux 64 bit, do wyboru SSE2, AVX i FMA. Dodatkowo jest też apka dla Linux ARM. Link:

https://bitbucket.org/sirzooro/pc-boinc/downloads

Na forum TN-Grid jest też stosowny wątek na ten temat:

http://gene.disi.unitn.it/test/forum_thread.php?id=135

Miłego liczenia  :attack:

tito

#1
No to masz wejście na naszym forum.
:respect:

Jak już zawitałeś to zapraszam do działu wizytówki.

Wstawiłem info na głównej.

Troll81

 :respect: szacun ci wielki. Kontaktowałeś się z adminem projektu? może dołączą jako oficjalną aplikacje??

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sirzooro

Cytat: Troll81 w 06 Styczeń 2017, 18:28
:respect: szacun ci wielki. Kontaktowałeś się z adminem projektu? może dołączą jako oficjalną aplikacje??
Admin sam napisał na forum że będzie ją chciał używać zamiast tej co jest obecnie :). Ostatnio napisał do mnie w tej sprawie czy się zgadzam na to. Odpisałem mu że może to zrobić, więc można w najbliższym czasie spodziewać że w najbliższym czasie podmieni aplikacje na nowe. Poza tym ostatnie podwojenie długości zadań to krok przygotowujący pod tą nową aplikację, tak jak pisałem jest ona ok. 2x szybsza.


andy101fah

Witaj i Twoje zdrowie za ambitną pracę
:parrrty: :parrrty:

:ahoy:

Argento

U mnie wersja x86_SSE2 crashowała się po 1 sekundzie. Po wrzuceniu x86-v1.0 dopiero ruszyła.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

sirzooro

Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 16:48
U mnie wersja x86_SSE2 crashowała się po 1 sekundzie. Po wrzuceniu x86-v1.0 dopiero ruszyła.
Prawdopodobnie próbowałeś odpalić ją na procesorze który nie ma instrukcji SSE2. Dostępne zestawy instrukcji możesz sprawdzić za pomocą CPU-Z.

Argento

Cytat: sirzooro w 08 Styczeń 2017, 16:59
Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 16:48
U mnie wersja x86_SSE2 crashowała się po 1 sekundzie. Po wrzuceniu x86-v1.0 dopiero ruszyła.
Prawdopodobnie próbowałeś odpalić ją na procesorze który nie ma instrukcji SSE2. Dostępne zestawy instrukcji możesz sprawdzić za pomocą CPU-Z.

P4 530 ma zestawy SSE 1,2,3.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

sirzooro

Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 17:52
Cytat: sirzooro w 08 Styczeń 2017, 16:59
Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 16:48
U mnie wersja x86_SSE2 crashowała się po 1 sekundzie. Po wrzuceniu x86-v1.0 dopiero ruszyła.
Prawdopodobnie próbowałeś odpalić ją na procesorze który nie ma instrukcji SSE2. Dostępne zestawy instrukcji możesz sprawdzić za pomocą CPU-Z.

P4 530 ma zestawy SSE 1,2,3.
Fakt, to nie jest to.
Udało mi się odszukać twój komputer na stronie TN-Grid i sprawdzić te taski. Trzy z nich zakończyły się z błędem "CreateProcess() failed - odmowa dostępu", czwarty z kodem błędu 0xc0000022 który też oznacza problem z dostępem do pliku. Zwykle źródłem problemu jest antywirus albo podobne oprogramowanie (np. TuneUp) które blokuje dostęp do pliku. Więcej o tym problemie jest napisane na tej stronie:
https://neosmart.net/wiki/0xc0000022/

Argento

Cytat: sirzooro w 08 Styczeń 2017, 18:32
Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 17:52
Cytat: sirzooro w 08 Styczeń 2017, 16:59
Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 16:48
U mnie wersja x86_SSE2 crashowała się po 1 sekundzie. Po wrzuceniu x86-v1.0 dopiero ruszyła.
Prawdopodobnie próbowałeś odpalić ją na procesorze który nie ma instrukcji SSE2. Dostępne zestawy instrukcji możesz sprawdzić za pomocą CPU-Z.

P4 530 ma zestawy SSE 1,2,3.
Fakt, to nie jest to.
Udało mi się odszukać twój komputer na stronie TN-Grid i sprawdzić te taski. Trzy z nich zakończyły się z błędem "CreateProcess() failed - odmowa dostępu", czwarty z kodem błędu 0xc0000022 który też oznacza problem z dostępem do pliku. Zwykle źródłem problemu jest antywirus albo podobne oprogramowanie (np. TuneUp) które blokuje dostęp do pliku. Więcej o tym problemie jest napisane na tej stronie:
https://neosmart.net/wiki/0xc0000022/

Faktycznie AV wykrył opt jako potencjalne zagrożenie. Wcześniej nie zauważyłem komunikatu. Nie wykrył tego zagrożenia w pliku z drugiej paczki opt...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

kva.pl

Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 17:52
P4 530 ma zestawy SSE 1,2,3.

Ja przepraszam, ze pytam ale jaki ma sens liczenie na nim poza grzaniem mieszkania zima?

Argento

Cytat: kva.pl w 09 Styczeń 2017, 09:39
Cytat: Argento w 08 Styczeń 2017, 17:52
P4 530 ma zestawy SSE 1,2,3.

Ja przepraszam, ze pytam ale jaki ma sens liczenie na nim poza grzaniem mieszkania zima?


Pytanie czysto retoryczne :). Maszyna pracuje w pewnej potrzebie a z prądem nie muszę się liczyć. Tym samym, jeżeli jej natywna praca nie stresuje CPU, to zestresuje BOINC :). A jak :).


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

kva.pl

A nie da sie tam jakiegos Core Duo wsadzic? Dwurdzeniowe pentiumy E2140 kosztuja 2 zl  %)

krzyszp

Problem "CreateProcess() failed" występuje czasami także przy kompilowaniu apek BOINC na VS2013+ pod Win10...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sirzooro

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2017, 22:08
Problem "CreateProcess() failed" występuje czasami także przy kompilowaniu apek BOINC na VS2013+ pod Win10...
Nie wiem, nie używam MSVC - ja swoją apkę skompilowałem za pomocą MinGW. Tam też jest gcc, więc nie było problemów że kompilator inny i nie chce kompilować kodu :)

A tak z dobrych wieści, admin TN-Grida zmergował dzisiaj pull requesta z moimi zmianami. Nowe oficjalne zoptymalizowane apki pewnie więc pojawią się na dniach :)

sirzooro

Wrzuciłem na BitBucketa (tam gdzie wcześniej) nową wersję mojej apki (v1.1), jest szybsza 2x od poprzedniej (obecnie oficjalnej). Miłego liczenia :)

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

sirzooro

Hej,
Wypuściłem nową wersję zoptymalizowanej apki (v1.2), do pobrania również w tym samym miejscu. Dzięki zastosowaniu kodu Graya (nie Greya :)) obecne zadania VV liczą się ok. 13% szybciej. Ta optymalizacja pokazuje swe możliwości szczególnie na WU gdzie w trakcie obliczeń parametr L osiąga większe wartości jak przy poprzednich zadaniach ECM, one liczą się ok. 36% szybciej. Jak tylko skończy się bieżący wyścig w PrimeGrid zapraszam do testowania :)