Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

AMD i nVidia w jednym domku...

Zaczęty przez krzyszp, 09 Styczeń 2017, 01:27

krzyszp

Z powodu coraz częstszych kombinacji z kompilowaniem pod Linuxem, mój desktop skończył obecnie mniej więcej w takiej konfiguracji:
E3-2310v3
GTX1060 -> podłączone dwa monitory
ATI7770 -> żadnego monitora, ma być użyte wyłącznie do testów OpenCL
dwa SDD (systemy Linux (obecnie Ubuntu) i Windows), kilka HDD.

I teraz tak... Wiem, że instalowanie Ubuntu było... słabym pomysłem, niestety dopiero po jego zainstalowaniu (i wielu wcześniejszych próbach z Debianem - bez powodzenia) dokopałem się do tego przyczyny... Po dwóch dniach działania Ubu obluzowała mi się karta AMD na slocie. W efekcie "zaginał" driver do AMD w Ubuntu, od wczoraj walczę próbując go odzyskać i jedyne, co mi się dało osiągnąć to info z monitora, że sygnał jest "out of range"...

Pomyślałem sobie, żadna strata, nic tam nie ma, to przeinstaluję tego Linuksa i będzie z głowy... Otóż nie... Jakiegokolwiek live'a nie próbuję odpalić, to wszystkie wywalają sygnał out-of-range. Nie próbowałem jeszcze czystego Debiana, a Ubuntu więcej nie chcę.
Reasumując - są jakieś znane metody do zmuszenia do pracy tak różnych kart pod jednym Linuksem (debianowatym)? Zwracam uwagę, że kartą podstawową jest nVidia bo wiem, że w odwrotną stronę się udaje...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sirzooro

Ostatnio jak szukałem różnych materiałów odnośnie OpenCL trafiłem na post gdzie ktoś zmusił takie dwie różne karty do pracy. Być może to ci jakoś pomoże:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=179549

krzyszp

#2
Też to znalazłem, to właśnie przypadek jaki opisałem jako "odwrotny", czyli u niego kartą główną jest ATI, a w moim przypadku to nVidia...

Edit:
Dobra, pozamiatane, ATI odlało się na sterowniki dla kart serii 7xxx dla systemów nowszych niż Ubu15.04...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Tak z ciekawości co to za CPU ? Na pewno dobrze nazwę wpisałeś "E3-2310v3"  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 09 Styczeń 2017, 07:26
Tak z ciekawości co to za CPU ? Na pewno dobrze nazwę wpisałeś "E3-2310v3"  :boing:
Kurde, drugi raz podobną literówkę walnąłem :)
Oczywiście E3-1230v3  XD

Sorki, grypa...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka