Przepis na łapanie próbek TSTB, Beta i innych dostępnych w małych ilościach

Zaczęty przez sirzooro, 06 Luty 2017, 22:30

sirzooro

Na forum podprojektu Help Stop TB pojawiła się kiedyś informacja od osoby z WCG że mają mało próbek, więc je wrzucają w niewielkich ilościach 2 i 32 minuty po każdej godzinie. Ktoś zaproponował żeby ustawić BOINCa tak żeby pracował z niepełną kolejną, i 3 i 33 miniuy po każdej godzinie odpytywać serwer o nowe próbki. Skorzystałem z tego pomysłu, nieco go ulepszyłem i dzięki temu nałapałem trochę próbek z HSTB. Na betę ten sposób też ładnie działa. Oto co trzeba zrobić jeżeli chcecie nałapać trochę tych próbek:

- dokładny czas to podstawa, komputer powinien więc się synchronizować z serwerem czasu NTP. Pod Windows znajdziecie to w ustawieniach daty i czasu. Pod Linuxem trzeba zainstalować i uruchomić usługę ntpd albo ntp (nazwa różni się w zależności od dystrybucji):
yum install ntpd
systemctl enable ntpd
systemctl start ntpd


- serwer WCG nie lubi jak się go za często odpytuje. Jeżeli w pliku cc_config.xml włączyliście sobie opcję <report_results_immediately>, to ją wyłączcie;

- ustawiamy automatyczne odpytywanie serwera o określonej godzinie. Ja odpytuję go co 15 minut, żeby nałapać też trochę bety. Pod Linuem najlepiej użyć crond (powinien być zainstalowany domyślnie), wystarczy do /etc/crontab dopisać taką linię:
3,18,33,48 * * * * boinc /usr/bin/boinccmd --passwd `cat /var/lib/boinc/gui_rpc_auth.cfg` --project http://www.worldcommunitygrid.org/ update
Po jej dodaniu wpiszcie jeszcze taką komendę żeby przeładować konfigurację:
systemctl reload crond
W innych dystrybucjach usługa nazywa się cron, sprawdźcie też ścieżkę do katalogu boinca (może być np. /var/lib/boinc-client/). Pod Windows możecie do tego celu użyć Harmonogramu zadań (jest w Panelu sterowania). Musicie go skonfigurować tak żeby 3, 18, 33 i 48 minuty po każdej godzinie wykonywał poniższą komendę. Hasło znajdziecie w pliku gui_rpc_auth.cfg.
"C:\Program Files\BOINC\boinccmd.exe" --passwd [haslo] --project http://www.worldcommunitygrid.org/ update

- BOINC trzeba ustawić tak aby nie miał pełnej kolejki, dzięki temu za każdym razem przy łączeniu się z serwerem WCG będzie on pytał o nowe próbki do liczenia. Jeden sposób to ustawić rozmiar bufora na 2 dni, włączyć sobie dodatkowy projekt w WCG (albo inny projekt BOINC), pobrać próbki na 2 dni liczenia, po czym wyłączyć ten dodatkowy projekt i przestawić bufor na 3 dni. Trzeba to powtarzać co dzień żeby zawsze mieć coś do liczenia. Można też użyć drugiego sposobu - włączyć liczenie projektu który pozwala pobrać ograniczoną ilość próbek wystarczającą na ok. 1 dzień liczenia, np. Enigma albo TN-Grid. Dzięki temu ilość zadań w kolejce zawsze będzie mniejsza od ustawionego limitu.

Życzę powodzenia w łapaniu próbek i zdobywaniu kolejnych odznak :) :parrrty: :parrrty: :parrrty:

sknd


sirzooro

Update: ostatnimi czasy liczę głównie TRP Sieve z małym buforem (0,1 + 0,2), ale pomimo tego BOINC i tak nałapał mi trochę zadań z HSTB. Wygląda więc że te kombinacje z buforem nie są aż istotne.

kva.pl

Ja bez zadnych kombinacji tez zaczalem dostawac TB, rzucili wiecej probek po prostu ;)