Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Sprzęt mi padł...

Zaczęty przez krzyszp, 17 Luty 2017, 21:38

krzyszp

Dziwna sytuacja z dzisiaj...
Aktualizowałem sterowniki nVidii w kompie dzisiaj i podczas tej operacji mój komputer się zawiesił.
Myślałem, że to z powodu drugiej karty w komputerze (ATI 7770), więc wyłączyłem komputer i wyciągnąłem tę drugą kartę i... Zong.
Odpalenie kompa ruszyło wiatrakami, ale ani dyski talerzowe nie ruszyły, ani BIOS nie dał żadnego sygnału.
Pomyślałem, że przyciskiem z przodu wyłączę kompa i znowu włączę (wcześniej się odpalił z powodu ustawienia w BIOS'ie żeby pamiętał stan w razie braku prądu). Komputer grzecznie się wyłączył i tu mamy problem... Wciskanie włącznika nic nie daje - nic się nie odpala.

Jakaś rada?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Na początek wyłączyć wtyczkę z gniazdka, odłączyć dyski (strzeżonego...), poczekać minutkę, spróbować włączyć. Możliwe, że "zasilacz z czarnej listy" ;)

krzyszp

Cytat: Szopler w 17 Luty 2017, 21:52
Na początek wyłączyć wtyczkę z gniazdka, odłączyć dyski (strzeżonego...), poczekać minutkę, spróbować włączyć. Możliwe, że "zasilacz z czarnej listy" ;)
To zrobiłem wcześniej, żonglowałem też RAM'ami i kartami graf, podpiąłem też zapasowy zasilacz...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryszard.korczyk

Napij się piwa, zaczekaj do jutra, pewnie domyślisz się do tego czasu, co jest nie tak ;). Na szybko to jedynie coś popsuć można.

krzyszp

Cytat: ryszard.korczyk w 17 Luty 2017, 21:57
Napij się piwa, zaczekaj do jutra, pewnie domyślisz się do tego czasu, co jest nie tak ;). Na szybko to jedynie coś popsuć można.
Taa, tylko że robota się sama nie zrobi, a tylko na nim mam Windę z Visual Studio...
A w dodatku jutro sobota :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

No to jeszcze bateria od BIOS'u won, zwarcie wyprowadzeń (w gnieździe) na przysłowiowe 10s, włożenie baterii, włączenie zasilacza do prądu i próba...

krzyszp

Zrobione, bez efektu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No to wyglada ze plyte strzelilo. A jaki to zasilacz i jaka plyta?

Krzysiak

Płyta powędrowała do krainy wiecznych łowów :(

Odepnij dyski wyjmij pamięci i karty jeżeli odpali i zacznie piszczeć jest szansa że jednak płyta żyje

Włóż pamięci (jedną kostkę na początek)  a potem pojedynczo  grafiki - może pojawi się obraz na monitorze


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

#9
Kłopot w tym, że nie startuje NIC, takze na poodpinanym co tylko sie da i nawet bez ramu (powinien piszczec).
Nawet w zasilaczu wiatrak nie drgnie, tak samo na CPU, kontrolki przy gniazdku RJ45 też się nie odpalają, podpięta czujka R@H też nie działą (a powinna).

Słowem, 99,9999% że mobo musi odpocząć (Gigabyte GA-Z77X-D3H).

Edit:
Chwilowo netowo jestem tylko na Odroidzie C2 i powiem Wam ze... daje rade (tylko PL znaczkow nie mam).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

Wyciągnięcie baterii na krótko często nic nie daje. Często miewałem przypadki, że reset BIOS następował dopiero po ponad godzinie bez baterii. Natychmiastowy efekt natomiast dawało przestawienie zworki Clear CMOS.
Jak mniemam zapasowy zasilacz jest sprawny  ;). Może spróbuj spiąć zasilacz na krótko bez płyty. Upewnisz się, że chociaż ta część startuje.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

A wymieniałeś zasilacz??

pszyklejony