Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

RYZEN

Zaczęty przez tito, 22 Luty 2017, 15:27

tito

Czas chyba zacząć odpowiedni wątek?
Przy cenie 330USD + VAT + Januszowe, RYZEN 1700 zapowiada się naprawdę nieźle. Może nie dla projektów wykorzystujących AVX2, lecz w całej reszcie może być bardzo popularny w BOINC.
Ja w każdym bądź razie przyglądam się z ciekawością i wymówką dla Żoneczki, że przecież zaraz mam 40te urodziny na karku, więc taki zestawik byłby świetnym prezentem.
;D

Cyfron

czekam na relację pkt/W i inne takie :)

krzyszp

Cytat: Cyfron w 22 Luty 2017, 15:32
czekam na relację pkt/W i inne takie :)
A ja codziennie filtruję bazy projektów w których adminuję pod kątem słowa "Ryzen" :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Tylko żeby się nie okazało że to wszystko na wyżyłowanym zegarze :)
I wystarczy trochę pogonić Intela OC i Ryzen zostaje w tyle :(


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Mociumpel

Nawet jeśli to półprawdy to i tak:
- wobec FX-a - skok
- wobec Intela - prawie prawie (go dogania)
- a to wszystko za połowę ceny
co w tym przypadku oznacza - PRAWIE ROBI RÓŻNICĘ - na korzyść Rajtauzena.
Kwestia - jak bardzo prawie a może ponad???

PoznanskaPyra

#5
Wg. moich źródeł przecieki, które będą miały najwięcej wspólnego z rzeczywistością pojawią się po 28.02 po godzinie 14:00 GMT.  ;)
Chyba że to się VEGI tyczy, ale nieistotne.

Istotniejszym jest fakt, że tak samo jak w przypadku kart graficznych postaram się o możliwość przetestowania tych procesorów. Wyniki wrzucę oczywiście na forum. Trzeba by tylko wybrać kilka projektów, które będą reprezentatywne.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

PG któryś projektów LLR (AVX2)
Enigma optima
Universe
WCG

krzyszp

Cytat: PoznanskaPyra w 22 Luty 2017, 21:19
Istotniejszym jest fakt, że tak samo jak w przypadku kart graficznych postaram się o możliwość przetestowania tych procesorów. Wyniki wrzucę oczywiście na forum. Trzeba by tylko wybrać kilka projektów, które będą reprezentatywne.
Jak byś brał na tapetę Universe, to koniecznie zgraj próbkę ze slot - różne WU mają różnice w czasie wykonywania.

Albo daj znać, to ci przygotuję i wyślę takową.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

Oczywiście :) Tylko niewiem kiedy dostane, bo pierwszeństwo mają duże redakcje typu Purepc czy pclol. Ale będę walczył :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

apohawk

Ja się szykuję na jakiś ryzen7, raczej 1700, ale dopiero za kilka miesięcy. :( Mam inne wydatki zaplanowane.
Ryzen 7 1700 ma mieć TDP 65W, 1700X i 1800X TDP 95W. W porównaniu do mojego phenoma II X6 z TDP 125W, powinien być duży skok wydajnościowy :)
No good deed goes unpunished.

Martin Fox

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale TDP jest inaczej podawane przez AMD a inaczej przez Intela nie?

kva.pl

Cytat: apohawk w 23 Luty 2017, 13:02
Ryzen 7 1700 ma mieć TDP 65W, 1700X i 1800X TDP 95W. W porównaniu do mojego phenoma II X6 z TDP 125W, powinien być duży skok wydajnościowy :)

Nie duzy tylko potworny ;) Phenom x6 to jest niestety zabytek, nie dosc ze wydajnosc ma nizsza niz nawet najtansze I5-6400 to jeszcze zre od niego trzy razy wiecej pradu. Jak nie ogrzewasz mieszkania elektycznie to liczenie na nim sie juz po prostu nie oplaca. Lepiej oszczedzac kase na pradzie zeby szybciej Ryzena kupic.

Ja zrobilem zamowienie w morelach na Ryzena 1700, ma odblokowany mnoznik wiec zakup wyzszych modeli jest bezsensowny jesli umie sie wejsc do BIOSa ;) Obecnie moj glowny komp to Xeon 2683v3, 14c/28t ktory teoretycznie ma turbo do 3Ghz, w praktyce leci caly czas rowno 2,5Ghz na wszystkich rdzeniach. Do BOINCa killer, ale czasem jednak brakuje mi mocy jednego watku wiec Xeon pojdzie do kompa scisle do obliczen, a do glownego trafi Ryzen. Zegar bedzie mial sporo wyzszy wiec na wydajnosci pojedynczego watku zyskam, pewnie strace sporo w MT, ale w glownej maszynie to mniej istotne.

Co smieszne koszyczek do chlodzen AM4 ma byc taki sam jak w AM3+ (i Socket 939 czy 754  XD) wiec w efekcie moj Scythe Mugen I przed laty kupiony wlasnie do Phenoma X6 znow sie przyda :)

stiven

A ja czekam na te słabsze modele.
Zakupione na szybko w grudniu 2014 Pentium G3220 wymieniam już dobre półtora roku na coś mocniejszego. Nadal nie znalazłem i3 4xxxx w rozsądnych pieniądzach a xeona pod 1150 tym bardziej.
Scythe Kama Cross się kurzy bo do intela nie pasował to może doczeka kolejnego AMD.

kva.pl

Mysle ze dzieki Ryzenowi ceny uzywanych procesorow mocno spadna takze wymiana na jakies tanie I5 haswell powinna byc bardzo oplacalna :)

stiven

Tak sobie tłumaczę za każdym razem jak coś nowego wchodzi i zauważyłem tylko spadek cen xeonów pod 1155. Tych z.... 2011 roku.

kva.pl

No tym razem bedzie inaczej :) AMD pocisnelo naprawde solidnie, do tej pory Intel konkurowal sam ze soba tak naprawde.

krzyszp

Niestety, ale poza flagowym modelem różnice w cenach do odpowiedników wydajnościowych Intela są znikome... Strzelają sobie w kolano :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Ktore masz na mysli?  ???

krzyszp

Cytat: kva.pl w 23 Luty 2017, 22:59
Ktore masz na mysli?  ???
Wszystkie tańsze od najdroższego...
https://www.dobreprogramy.pl/AMD-ujawnia-ceny-procesorow-Ryzen-7.-Jest-naprawde-tanio,News,79364.html


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No wiec nawet naglowek brzmi - TANIO.

I przeciez tak wlasnie jest. Nie zwrociles uwagi ze nizsze modele to dalej 8c/16t, a sa w cenach 6c/12t i 4c/8t intela?  %)

Przeciez R7 1700 oferuje dokladnie dwa razy wiecej rdzeni i watkow niz "odpowiednik" Intela  :ph34r:

krzyszp

Cytat: kva.pl w 24 Luty 2017, 00:53
No wiec nawet naglowek brzmi - TANIO.

I przeciez tak wlasnie jest. Nie zwrociles uwagi ze nizsze modele to dalej 8c/16t, a sa w cenach 6c/12t i 4c/8t intela?  %)

Przeciez R7 1700 oferuje dokladnie dwa razy wiecej rdzeni i watkow niz "odpowiednik" Intela  :ph34r:
Ale zwróć zarówno uwagę na wydajność ogólną jak i wątkową.
Od BEZPOŚREDNICH rywali cenowych dzieli ich niewiele. Ja za korzyść $20 nie zamierzam ryzykować.
AMD miało szansę dać te 30% ceny niżej, nie zrobili tego, więc niestety popłyną :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

W ogole Cie nie rozumiem. R7 1700 na bank bedzie mial znacznie wieksza wydajnosc niz I7-7700k. A jest troche tanszy. Za darmo maja Ci dac procesor 8c/16t?  :wacko: Juz nie wspomne o tym, ze Intel daje wiecej niz 4c/8t tylko na LGA2011-3 ktore ma bardzo drogie plyty.

Wyjda modele R5 i R3 to bedziesz mial duzo taniej od Intela przy tej samej ilosci watkow co Intel  8)

krzyszp

Chodzi mi o to, że flagowiec jest połowę tańszy, a reszta? 5%...
Wczytaj się w porównania z linków, oni flagowca wycenili dużo niżej, ale już modele ciut niższe to raptem 5% ceny w dół (w stosunku do porównywalnych modeli Intela) ... Sorki, ale tą drogą AMD nie odzyska rynku :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

W ogole nie jestesmy na tej samej stronie...


To nie jest zestawienie pod wzgledem wydajnosci tylko ceny.

Masz inaczej:

Ryzen 7 1800X - 2499 złotych - odpowiednik Intel Core i7-6900K za 4599 zł - no tu sie zgadza.

Ale jaki jest nizszy model Intela od 6900K? 6800K jak w dobre programy? Nie 6800K tylko kosztuje jak R7 1700X, ale miedzy 6900, a 6800 jest 6850k. Ile on kosztuje w morelach? 2859,00 zl. R7 1700X 1939. Mala roznica?

Dalej mamy R7 1700 za 1589 zl i w kolejnosci jego odpowiednikiem Intela jest wlasnie 6800K za  2059.

Wiec nie dosc, ze masz DUZO taniej to masz wiecej rdzeni. Zestawienie na dobre programy to JOIN po parametrze CENA, a nie wydajnosc/ilosc rdzeni/pozycja w ofercie/cokolwiek innego. No prosciej wytlumaczyc nie umiem.

krzyszp

Rozumiem, co masz na myśli, ale ja nie patrzyłem "ile rdzeniuff", tylko na ogólną klasyfikację, a ta jest niestety zgodna z DP...

Edit:
Ja naprawdę kibicuję AMD...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Nie wiem co znaczy "ogolna klasyfikacja", a juz tym bardziej jaka ona ma zgodnosc z DP. Ale sie poddaje chyba  %) Jak wyjdzie Ryzen 4c/8t w cenie I3 2c/4t tez bedziesz marudzil? ;)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 24 Luty 2017, 02:02
Nie wiem co znaczy "ogolna klasyfikacja", a juz tym bardziej jaka ona ma zgodnosc z DP. Ale sie poddaje chyba  %) Jak wyjdzie Ryzen 4c/8t w cenie I3 2c/4t tez bedziesz marudzil? ;)
Ok, wczytałeś się w dostępne wycieki testów?
Ryzen celuje w Haswelle, ciut poniżej, i poza flagowcem wycenionym 40% taniej, to pozostałe modele które mają wyjść teraz są wycenione jakoś 5-7% taniej niż odpowiedniki E5 itd.., do i7 z najwyższych modeli nie startują, tylko właśnie do 8c16t.
Nie licz na to, że procka do 2kPLN kupisz u nich taniej o 40-50% niż intela w tej samej wydajności i na wątek i multicore.
Pamiętaj, że i7 to 4 core, inna wydajność na core, inna polityka energetyczna.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No to sie sprowadza do prostego pytania - wolisz I3 Skylake czy I7 Haswell?

Bo dokladnie to oferuje AMD, troche slabszy watek za to dwa razy wiecej rdzeni. Ja wole rdzenie, w MT Ryzen bedzie masakrowal odpowiedniki (w dowolnym rozumieniu tego slowa) Intela, ze bedzie troche slabszy w ST nie robi mi roznicy.

Cytat
Nie licz na to, że procka do 2kPLN kupisz u nich taniej o 40-50% niż intela w tej samej wydajności i na wątek i multicore.

Nie licze, ze na watek, za to jestem pewien ze w MT jak najbardziej.

stiven

Cytat: kva.pl w 24 Luty 2017, 02:02
Jak wyjdzie Ryzen 4c/8t w cenie I3 2c/4t tez bedziesz marudzil? ;)
To będę miał argument aby kupić nowy proc razem z płytą i ddr4.
A mistrzowie z allegro co wystawiają i3 4xxx z 2013 roku za 400 zł mieli motywację aby poluzować ceny.

Troll81

tak czy siak zyskamy. Niższe ceny używanych procków i wychodzących modeli :D

dla mnie liczy się relacja kasa/RAC :D

AXm77

Cytat: krzyszp w 22 Luty 2017, 22:24
...

Jak byś brał na tapetę Universe, to koniecznie zgraj próbkę ze slot - różne WU mają różnice w czasie wykonywania.

Albo daj znać, to ci przygotuję i wyślę takową.

Czy mógłbyś przygotować testowy zestaw 1, 8 i 16 próbek?
Jak dobrze pójdzie, to w sobotę będe miał na "chodzie" 1700x i przy okazji zrobił bym porównanie do e5-2673 v2 (Ivy 8core/16threads 3.3/4.0 turbo).

krzyszp

Windows, czy linux?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Jak można to  Windows.

kva.pl



A ma przy tym mniejszy pobor pradu  %)

Czyli nie dosc, ze kosztuje ulamek tego co zestaw na Intelu to ma wyzsza wydajnosc i mniej zre z gniazdka. Epic win  :arrr:

Argento



--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Cyfron

kva - myślę, że Intel od dawna ma coś lepszego w zanadrzu i zaraz gruchnie nowa technologia od nich :) Już kiedyś tak było :)

Krzysiak

#36
Dobrze dobrze ale porównujemy 8/16 wątków do intelowskich 8/16 6/12 lub 4/8

W aplikacjach wykorzystujących jedno CPU już tak kolorowo nie wygląda

1605/16 = 100,31
1400/16= 87,5

A różnica w częstotliwości 0,6 GHz


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

No zaraz, 5960 jest przeciez 8/16 tak jak ryzen :)

toms83

Dobry procek dla nas, do wszelkiego rodzaju obliczeń. Do gier też się nada, ale nie jest to najlepsza opcja w jakiej się sprawdzi.

Czekam na serwerowe procki, jak nie przesadzą z ceną, to zamiotą Intela konkretnie.  :p_arr:

krzyszp

Cytat: toms83 w 02 Marzec 2017, 17:30
Dobry procek dla nas, do wszelkiego rodzaju obliczeń.
No, to akurat się właśnie dopiero okaże, jak pojawią się w projektach...
Nie zapomnij, że apki w BOINC nieczęsto są wielowątkowe - są to zwykle jednowątkowe apki uruchamiane na wszystkich wątkach oddzielnie.

Edit:
Jak by ktoś się pytał, u mnie jeszcze nie ma...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka