Asymilator

Zaczęty przez Argento, 11 Marzec 2017, 17:15

Argento

 Co robi asymilator po stronie serwera? Czy sama walidacja zwróconych wyników nie jest wystarczająca?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

goofyx

Cytat: Argento w 11 Marzec 2017, 17:15
Co robi asymilator po stronie serwera? Czy sama walidacja zwróconych wyników nie jest wystarczająca?
To zależy od ciebie czy wystarczy.

1. walidator <- sprawdza, czy zwrócony wynik jest prawidłowy i określa stan walidacji w bazie danych.
Co znaczy prawidłowy? Czy nie jest zerowy, czy nie jest urwany w połowie itp <- jest cała masa sposobów na walidację dostępnych domyślnie razem z serwerem.
Można sprawdzać czy:
- plik w ogóle jest,
- skrzydłowy zwrócił to samo
- czy wynik zawiera żądany string

2. asymilator <- przenosi zwalidowane wcześniej pliki wyników z katalogu "upload" do katalogu wyników, domyślnie jest to "sample_results" z którego możemy dokonywać dalszej obróbki. Jeśli nie potrzebujesz plików wyników to stosujesz trivial_assimilator i pliki od razu idą do piekła. Dodatkowo asymilator ustawia w bazie informację, że dany workunit oraz result jest obrobiony i gotowy do usunięcia z bazy danych


Ja przykładowo w GoofyxGrid@home mam tak:
- bitwise_walidator sprawdza czy plik nie jest pusty + czy ma mniej więcej tyle linii ile się spodziewam
- sample_asymilator tylko przenosi z Upload do sample_results
- moje skrypty odpalane w crontab analizują to w sample_result i przenoszą do folderu ze sprawdzonymi wynikami
- wyniki przechodzą przez 2 poziomy archiwum:
>> na serwerze z SSD gdzie znajduje się projekt na drugiego raida HDD
>> z serwera HDD lądują u mnie na NAS


Chyba wyjaśniłem ;)
Jak coś to pisz, z chęcią odpowiem na pytania

Argento

goofyx, konkretnie i merytorycznie.  :respect:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

goofyx

Cytat: Argento w 15 Marzec 2017, 13:10
goofyx, konkretnie i merytorycznie.  :respect:
to się cieszę kamracie :)